Wielki come back Jutrzenki! (foto/video)

Doczekali się! Piłkarze Jutrzenki Giebułtów zgarnęli wreszcie trzy punkty i to z mającym wysokie aspiracje zespołem ze Stalowej Woli, zeszłorocznym drugoligowcem.

Historia tego pojedynku była dość wyboiska. W pierwotnym terminie, w 6.kolejce mecz odwołano z powodu zagrożenia epidemicznego. Drugi termin także był przez chwilę zagrożony bo przez ostatnie dni nad Krakowem uporczywie padał deszcz i podkrakowski obiekt Kmity Zabierzów gdzie giebułtowianie grają mecze domowe nie nadawał się do gry. Gospodarze szybko jednak znaleźli obiekt zastępczy i ostatecznie do pojedynku doszło na sztucznym boisku w Krakowie.

Stalowcy nie rozegrali świetnych zawodów, nie pokazali wyższości piłkarskiej na jaką wskazuje układ ligowej tabeli. Mecz miał dość wyrównany przebieg, może z lekką przewagą gości, mimo to zanosiło się że taki układ wystarczy by podopieczni Szymona Szydełko wygrali to spotkanie. W 32 minucie po dośrodkowaniu z kornera, piłkę do siatki wpakował Waszkiewicz. W 56 minucie było już 0:2 bo po zagraniu ręką Litewki, Fidziukiewicz z karnego podwyższył prowadzenie. Przyjezdni najwyraźniej zbyt szybko uwierzyli w łatwe zwycięstwo i nadziali się na zemstę giebułtowian. W 61 minucie K.Kozieł kapitalnie przymierzył z 18 metrów pod poprzeczkę choć można mieć obiekcje co do poprawności interwencji Siudaka. W 71 minucie po koronkowo rozegranej akcji i dośrodkowaniu Bizonia, głową do remisu doprowadził Pietrzyk, a jakby emocji było mało, w 85 minucie po szybkiej kontrze Majcherczyka, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko B.Kozieł ustalił wynik meczu na 3:2.

Podopieczni Piotra Powroźnika wydarli trzy punkty Stali w niesamowity wręcz sposób. Wszystko dzięki ogromnej determinacji i wierze w końcowy sukces. Bez wątpienia pomogła szybko zdobyta kontaktowa bramka przez K.Kozieła. Dodała miejscowym skrzydeł i wzniosła ekipę Jutrzenki na wyżyny swoich możliwości. Przyznać trzeba że giebułtowianom brakowało ostatnio nieco szczęścia, punkty pechowo uciekały choćby w starciach z Orlętami i Hetmanem, teraz długo wyczekiwane zwycięstwo pozwoliło realnie włączyć się do walki o opuszczenie strefy spadkowej. Warto zaznaczyć, że to kolejne starcie w którym trenerskim nosem błysnął Piotr Powroźnik, tym razem bramkę tuż po wejściu na boisko zdobył B.Kozieł, bramkę na wagę zwycięstwa. Pamiętać jednak trzeba, że Jutrzenka jest w tzw cugu meczowym. W najbliższych 10 dniach czekają ją jeszcze 3 pojedynki z rywalami w jej zasięgu punktowym (Chełmianka, Korona II, Wisłoka), to idealna okazja by podreperować swój dorobek punktowy.

III liga, 14.10.2020
Jutrzenka Giebułtów - Stal Stalowa Wola 3:2 (0:1)
K.Kozieł 61, Pietrzyk 71, B.Kozieł 85 - Waszkiewicz 32, Fidziukiewicz 56 (k)

Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko)
Żółte kartki: Pietrzyk - Mroziński, Grabarz, Waszkiewicz, Witasik
Widzów: 80
Jutrzenka: Guguła - Bizoń, Michalec, Zieliński (75 Kowalski), Leśniak - Wątroba (46 Litewka), Balawender (86 Kozicki), Majcherczyk, Zawadzki, Kaczor (46 Pietrzyk) - K.Kozieł (80 B.Kozieł).
Stal: Siudak - Jarosz, Waszkiewicz, Witasik, Zmorzyński (73 Zięba) - Mroziński, Wiktoruk, Mistrzyk (63 Grabarz), Khorolskyi, Szifer (63 Sobotka) - Fidziukiewicz.

Źródło: Piotr Kwiecień (tekst, video), Maciej Szcześniewski (komentator), Ryszard Kułaga (foto)

Dodano: 2020-10-15 10:37:12