facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Derby dla Eklera!

Derby dla Eklera!

Dzisiejsze spotkanie w ramach rozgrywek Klasy A grupy I, było hitem bieżącej kolejki. Doszło w nim do Derbów Gminy Kocmyrzów- Luborzyca. Gospodarzem Partyzant Dojazdów, a przeciwnikiem Ekler Baranówka. Na papierze faworytem miejscowi, którzy zajmują drugą lokatę w tabeli. Tabela tabelą, a mecz, meczem – jak wiadomo w spotkaniu derbowym o faworyta ciężko, a wszystko weryfikuje murawa. Tak też było i dziś. Zdecydowała "zielona trawa".

Derby pomiędzy tymi zespołami mogliśmy oglądać po rocznej przerwie, gdyż drużyna Eklera spadła w ubiegłym sezonie z ligi. Wrócili z przytupem i patrząc na ligową tabelę radzą sobie bardzo dobrze jak na beniaminka. Grają ładnie dla oka, ale też skutecznie – gromadząc na dziś dzień spory dorobek punktowy. Partyzant do czego już przyzwyczaił, jest w ścisłej ligowej czołówce – mecz zapowiadał się zatem elektryzująco. Szkoda, że prowadzone obostrzenia, nie pozwoliły na obecność na meczu kibiców, bo Ci pewnie zasiedli by na trybunach w rekordowej liczbie. Jest jak jest jednak – trzeba się cieszyć tym, iż w ogóle się gra!

U miejscowych "szpital" z gry wyłączona jest większość podstawowych zawodników, co sprawia, że na tym poziomie rozgrywkowym trudno ich zastąpić rezerwowymi – nic nie umniejszając zmiennikom. Coś o tej sytuacji wie pewnie drużyna Eklera. Kiedy żegnali się z A-klasą, u nich było podobnie i nawet wielkie starania nie pozwoliły tej drużynie uniknąć wtedy spadku. Dziś u Eklera jest "zdrowo" co pokazują kolejne mecze tej drużyny.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, a za sprawą Rafałowskiego wyszli na prowadzenie w 10 minucie meczu. Fatalny błąd obrony gości, we własnym polu karnym i napastnik miejscowych otworzył wynik zawodów.

Goście nie załamali się jednak takim obrotem spraw, mówiąc do siebie " jest 0:0 – gramy dalej".
W 25 minucie meczu defensywa gospodarzy oddała to, co dała obrona gości przy utracie gola. Błąd Wiatra oraz bramkarza Tomczyka, kończy się wyrównującym golem dla Eklera. Strzelcem gola Marczykiewicz, który wykorzystał ten błąd z zimną krwią.

W 30 minucie zaskoczyli miejscowi, lecz po akcji Serafina z Wilkiem, arbiter odgwizdał spalonego i gol nie został uznany!

Widząc nieudolność Partyzanta, goście próbowali swoich okazji bramkowych. Taką mięli w minucie 41, kiedy to z szesnastego metra Kurowski pokonał Tomczyka po krótkim rogu – wyprowadzając gości na prowadzenie w tym meczu.

Do przerwy mięliśmy zatem wynik 1:2 dla gości z Baranówki.

Po ostrych słowach w szatni miejscowej, wydawało się, że Partyzanci wrócą do gry, po słabej pierwszej odsłonie meczu - nic z tego.

Dobra gra Eklera w pierwszej części meczu, wyglądała podobnie też w drugiej odsłonie. Gospodarze wyglądali dziś jakby zostali w szatni jeszcze w drugiej połowie.
W 65 minucie na 1:3 podwyższa Kurowski, strzelając swojego gola numer dwa w tym spotkaniu, po asyście Kałkusa.

Sytuacja Partyzanta, delikatnie mówiąc okazała się nieciekawa. Wszak Partyzanci nie przyzwyczajeni są często do takiego obrotu spraw boiskowych. Gdy strzelają idą za ciosem, gdy tracą gole, często spuszczają głowy nie umiejąc podnieść się po takich boiskowych wydarzeniach.

Widząc dzisiejszą formę Partyzanta, Ekler zaatakował po raz kolejny w minucie 85 i był to atak ponownie zakończony zdobyczą bramkową.

Po solowej akcji Selegi, który obsłużył podaniem rezerwowego Kąckiego – ten ostatni kieruje piłkę do siatki i praktycznie jest po meczu!

Gospodarzom udało się podreperować wynik jeszcze w 88 minucie meczu, kiedy to Linczowski huknął z rzutu wolnego z dwudziestego piątego metra. Był to zapewne gol meczu, lecz na otarcie łez dla miejscowych tylko.

Ostateczny wynik zawodów to 4:2 dla Gości z Eklera Baranówka.

„Ekler Pany!" – przynajmniej do wiosennych rozgrywek, jeśli takie będą rozegrane, mając na uwadze sytuację wirusową w naszym kraju!

A-klasa (Kraków I), 24.10.2020
Partyzant Dojazdów – Ekler Baranówka 2:4 (1:2)
Rafałowski 10', Linczowski 88' - Marczykiewicz 25', Kurowski 41', 65', Kącki 85'

Partyzant: Tomczyk – Wilk, Wiatr, Serafin, Linczowski, Kubacki, Kalisz Patryk, Chłoń Dawid, Kwiecień (65 Poskrobko), Gruchała, Rafałowski (70 Przeniosło).

Ekler: Szczałba – Grabski Jarosław (55 Wójcik), Kaczmarczyk Kamil, Kurowski (86 Chaładaj), Kaczmarczyk Adam (75 Socha), Grabski Łukasz (80 Selega), Kawula, Marczykiewicz, Poplatek, Kluza, Kałkus (65 Kącki)

 

 

Źródło: Sebastian Gratkowski/ fot. archwium

Dodano: 2020-10-24 22:52:07


Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Ekler  Partyzant Dojazdów 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Spartak Wielkanoc
:
BSF Busko Zdrój
26.01.2021
20:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Clepardia Kraków
:
Cracovia Kraków
29.01.2021
 
Prokocim Kraków
:
Hutnik Kraków
29.01.2021
 
Wanda Kraków
:
Strzelcy
29.01.2021
 
Wisła Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
29.01.2021
 
Dąbski
:
Grębałowianka Kraków
29.01.2021
 
Wieczysta Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
29.01.2021