facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Koronkowe akcje Kaszowianki (foto/video)

Koronkowe akcje Kaszowianki (foto/video)

Kaszowianka wciąż utrzymuje się w górnej połowie tabeli, wciąż też zachowuje bezpośredni kontakt z wiceliderem II ligi młodzików młodszych. Podopieczni Bogusława Gawła w sobotę podejmowani byli przez ekipę Prądniczanki, która o tej górnej połowie klasyfikacji marzyła także przed rozpoczęciem zawodów. A zaczęły się one właśnie po myśli krakowian. Już w 3 minucie po dośrodkowaniu z kornera Pasieczny najlepiej odnalazał się w polu karnym i z uderzeniem z pierwszej piłki otworzył wynik. 

-[FOTOGALERIA
 
Wyżej notowani kaszowianie szybko jednak zapomnieli o słabszym początku i jeszcze przed przerwą w zasadzie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Świetną partię rozgrywał wówczas zwłaszcza Staszczak, który znakomicie odnajdował się w okolicy pola karnego gospodarzy. Dość szybko po utracie gola to właśnie jego łupem padła piłka po nieporozumieniu Jakubowskiego z obrońcą ale tym razem jeszcze górą okazał się golkiper. W 10 minucie marsz po zwycięstwo zainicjował Staszczak właśnie skutecznie dobijając strzał Rafała Gawina. Ten gol to duża zasługa tego ostatniego. On zanotował przechwyt i błyskotliwą akcję, którą zwieńczył soczystym uderzeniem. Staszczak postawił jedynie wisienkę na torcie. 
 
W 24 minucie obejrzeliśmy z kolei najpiękniejszego gola meczu. Zaskoczył wszystkich kapitalnym lobem zza pola karnego Bartosz Lach i było już 1:2. Tuż przed pauzą, niezwykle ważnego gola dołożył jeszcze Staszczak, który z zimną krwią mimo asysty dwóch obrońców zmieścił futbolówkę obok wybiegającego bramkarza. Warto wspomnieć o asystencie Macieju Irliku bo to gracz, który nie tylko w tej akcji zanotował wyważone i niezwykle cenne dla losów akcji podanie. 
 
Po przerwie nieco ożywił się w ekipie Prądniczanki Czernik, momentami Kozak - zanotowaliśmy kilka szarż pod bramkę Jastrzębskiego ale ten raz, że spisywał się na linii bramkowej bez zarzutu (choćby po bombie Czerniaka z dystansu w 32 minucie), a dwa wciąż swoje robili jego koledzy w ofensywie.
 
Już zaraz po przerwie goście mogli podwyższyć prowadzenie po centrze Suchana z kornera ale golkiper krakowian obronną ręką wyszedł z zaskakującego strzału R.Gawina. Lider drugiej linii przyjezdnych błysnął i kilka chwil później najpierw pozbawiając Strojka piłki, a potem umiejętnym wśligiem oszukując bramkarza tyle tylko, że tym razem zabrakło do szczęścia nieco przestrzeni. Ale na kolejne gole w końcu się doczekaliśmy. Padły zasłużenie po obu stronach. Najpierw jednak rozstrzygnęli zawody przyjezdni dwoma koronkowymi akcjami zespołowymi. Na 1:4 trafił R.Gawin wieńcząc świetną wymianę podań z udziałem m.in Irlika, Staszczaka i Nogi, a gol na 1:5 to już praca Lacha, Suchana, Madeja, Irlika oraz Nogi, który dopełnił jedynie formalności. Akcja palce lizać a i gol był dla Bartłomieja Nogi zwieńczeniem naprawdę kawały efektywnej pracy wykonanej przez tego gracza w całym spotkaniu.
 
Krakowianie ukłuli w końcówce, a precyzyjnie w dalszy narożnik z półwoleja przymierzył groźny w ofensywie Czerniak.

-[FOTOGALERIA

II liga młodzików młodszych (Kraków), 24.10.2020
Prądniczanka II Kraków - AP Kaszowianka Kaszów 2:5 (1:3)
Pasieczny 3, Czerniak 52 - Staszczak 10, 28, Lach 24, R.Gawin 43, Noga 50
 
Prądniczanka II: Jakubowski - Gędzik, Sułowicz, Miksiewicz, Kozak - Pasieczny, Olek, Klimek - Czerniak oraz Leśniak, Dala, Ścibor, Wilczyński, Strojek.
Kaszowianka: Jastrzębski - Madej, D.Gawin, Noga - Suchan, Lach, Irlik, R.Gawin - Staszczak oraz Zuch, Stybura.


 

 

Źródło: Piotr Kwiecień (tekst, video), Krzysztof Porębski (foto)

Dodano: 2020-10-25 19:41:21


Prądniczanka  Kaszowianka 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Spartak Wielkanoc
:
Błyskawica Wyciąże
23.01.2021
 
AZS UEK Kraków
6:4
Patroni Nowy Targ
23.01.2021
18:00
Sparta Spytkowice
:
BSF Busko Zdrój
23.01.2021
 
Spartak Wielkanoc
2:3
Patroni Nowy Targ
23.01.2021
14:00
Spartak Wielkanoc
:
BSF Busko Zdrój
26.01.2021
20:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr.południowa

AZS UP Wanda Kraków
2:8
Wierzbowianka Wierzbno
24.01.2021
16:00
Rekord Bielsko Biała
3:1
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
24.01.2021
18:00
Rolnik Głogówek
4:8
AZS UJ Kraków
24.01.2021
16:30