Ciężko(wianka) było! (foto)

W meczu na szczycie chrzanowskiej A-klasy, zespół Startu pokonał Ciężkowiankę 2-1, jednak zwycięstwo nie przyszło miejscowym łatwo, a biorąc pod uwagę zwłaszcza pierwszą część meczu, można zaryzykować twierdzenie, że było również dosyć szczęśliwe, ale po kolei.

Oba zespoły rozpoczęły nerwowo, pierwsi sygnał do ataku dali przyjezdni, kiedy w 3 minucie z dystansu soczyście uderzył Biel, lecz Dzierwa pewnie wyłapał futbolówkę. W 10 minucie goście objęli prowadzenie, Mateusz Kominiak zagrał piłkę na prawą flankę, a Grzegorz Panek tak niefortunnie zagrał ją do własnego bramkarza, że Rzeszutko zdołał go ubiec i umieścił tuż przy słupku jego bramki. Utrata gola wyraźnie podcięła skrzydła miejscowym, owszem próbowali szybko odrobić straty, lecz ich ataki były chaotyczne i zbyt czytelne aby rozmontować defensywę Ciężkowianki. W 14 minucie pięknym strzałem z 23 metrów popisał się Kominiak, lecz Dzierwa w sobie tylko znany sposób zdołał ręką przerzucić piłkę nad poprzeczkę. Podobnie było w 31 minucie, kiedy z pierwszej piłki huknął Woronowicz, a golkiper Startu tym razem sparował ją przy słupku na rzut rożny. Z kolei w 37 minucie ponownie Dzierwa wyczuł intencję podającego na pole karne Rzeszutka i w ostatniej chwili ubiegł Chrząścika, łapiąc futbolówkę. W tym czasie zawodnicy Startu ani raz poważniej nie zagrozili bramce Ciotczyka, brakowało pomysłu na grę, a goście zdołali opanować środek pola, gdzie brylował Biel, aktywny był również Kominiak i  Rzeszutko, praktycznie każda odbita piłka padała ich łupem. W 42 minucie gospodarze wreszcie oddali celny strzał, z 20 metrów uderzył Czech, ale Ciotczyk popisał się ładną interwencją i zdołał piłkę wybić na róg. Chwilę później rzut rożny na gola głową zamienił Piotr Panek i do szatni obie ekipy schodziły przy remisie 1-1.

W drugą część zawodów lepiej weszli gospodarze, zaczęli grać swobodniej i ich gra zaczęła się wreszcie układać, dodatkowo zaczęły funkcjonować skrzydła. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 61 minucie, po strzale Czecha, odbita piłka trafiła pod nogi Piotra Panka, który z prawej strony dograł ją w pole bramkowe, a Jacek Kozioł delikatną podcinką umieścił ją w siatce obok bezradnego Ciotczyka, dając miejscowym prowadzenie. W 68 minucie powinno być 3-1, z lewej strony Paweł Panek wyłożył futbolówkę Jackowi Koziołowi, ale ten z 6 metrów nie trafił w bramkę. W 75 minucie Dzierwa uprzedził przed polem karnym szarżującego napastnika Ciężkowianki, natomiast w 81 minucie znów dogodnej sytuacji nie wykorzystali gospodarze, kiedy ponownie z lewej strony dograł Paweł Panek, a wprowadzony na boisko Kuglin owszem trafił tym razem w bramkę, lecz uczynił to na tyle lekko, iż Ciotczyk zdołał skutecznie interweniować. Niewykorzystane dwie stuprocentowe okazje mogły się srodze zemścić na miejscowych już minutę później, kiedy na pozycję sam na sam wyszedł Woronowicz, lecz i tym razem w roli głównej wystąpił Dzierwa, który koniuszkiem palca zdołał wybić piłkę na róg. W doliczonym czasie gry wynik mógł zmienić Paszkowski, lecz zamiast dograć piłkę do dobrze ustawionego  partnera, strzelił nad poprzeczką.

Podsumowując, spotkanie miało dwa oblicza, pierwsza część spotkania należała zdecydowanie do gości, jednak nie potrafili oni utrzymać prowadzenia do przerwy, w drugiej części przewagę mieli już gospodarze, ale z kolei nie potrafili zamienić dogodnych sytuacji na kolejne bramki, więc mogą czuć lekki niedosyt, a o pierwszej części zawodów pewnie chcieliby jak najszybciej  zapomnieć.

Bohaterem miejscowych był Dzierwa, który przynajmniej czterokrotnie w trudnych sytuacjach ratował im skórę, a dwie kapitalne robinsonady z pierwszej odsłony, mogłyby być ozdobą niejednego ekstraklasowego meczu i to właśnie jego typujemy na FUTMAL MVP tych zawodów, oprócz niego w ekipie Startu mógł się podobać Piotr Panek, który zaliczył bramkę i asystę, natomiast w drużynie Ciężkowianki na słowa uznania zasłużył wcześniej już wymieniony Biel. Po 10 meczach Start ma komplet 30 pkt i jest to nie lada wyczyn, za co zawodnikom i ich trenerowi należą się ogromne gratulacje.

Klasa A (Chrzanów), 24.10.2020
Start Kamień - Cieżkowianka Jaworzno 2:1 (1:1)
Piotr Panek 43, Jacek Kozioł 61 - Rzeszutko 10

Sędziowali: Marek Kulczyk oraz Sebastian Celarek i Piotr Wartała
Żółte kartki: Paweł Panek, Czech, Jacek Kozioł - Nowak, Rzeszutko, Woźniak
Czerwona kartka: Nowak 90+2 (dwie żółte)
Start: Dzierwa - Grzegorz Panek, Wojtoń, Stolarczyk, Bidas, Wołek, Czech, Bulanda, Paweł Panek (90+1 Stanisław Kozioł), Piotr Panek (89 Paszkowski), Jacek Kozioł (71 Kuglin)
Ciężkowianka: Ciotczyk - Prażmowski, Kowalski (52 Psioda), Radomski, Jochymek (72 Nowak), Woronowicz, Chrząścik, Biel, Mateusz Kominiak, Rzeszutko, Molenda (66 Woźniak)

Tomasz Dzierwa: (bramkarz Startu) - To był trudny i ciężki mecz, na początku gra nam się nie układała, przeciwnik ostro na nas ruszył i przeważał, dodatkowo szybko stracona bramka trochę nas podłamała, na szczęście zdołaliśmy się podnieść i już w końcówce pierwszej części gra się wyrównała, a w drugiej to już my wyraźnie przeważaliśmy. Przy straconej bramce Grzesiek próbował mi głową zgrać piłkę, lecz przeciwnik wsadził nogę i zdołał mnie ubiec. Dobrze, że przy kolejnych sytuacjach udało mi się udanie interweniować i na szczęście nic już nie wpadło. To był ważny mecz i przyniósł nam kolejne 3 pkt i to się tylko liczy, walczymy dalej.

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2020-10-25 19:59:27