Krótki zryw Strażaka

Spotkanie miało jednego faworyta. Była nim drużyna miejscowych, która u siebie rzadko traci punkty. Faworyt na papierze pokazał swoją wyższość na murawie, wysoko pokonując swoich przeciwników. Delikatnie mówiąc Strażakowi Goszcza nie idzie w tym sezonie i drużyna ta zapewne chciałaby, aby rozgrywki zakończyły się już teraz. Przemyśleć zimę, pomyśleć nad wzmocnieniami, by na wiosnę być drużyną, która zacznie zdobywać seryjnie punkty, nie patrząc na poczynania innych ekip. Widmo spadku z ligi coraz bardziej zagraża temu zespołowi, a szkoda by było, by ten zespół opuścił szeregi "Serie A", gdyż takiego boiska jak i szatni nie ma w tej lidze nikt!

Galicja jest na przeciwległym biegunie. Punktuje, aż miło i jak tak będzie dalej – "nie spuszczą z tonu" – osiągną wynik najlepszy w klubowej historii. Póki co pukają głośno do czołówki tej ligi, a patrząc na ligową tabelę, robi się w niej coraz ciaśniej. Obecna kolejka sypnęła niespodziankami, a Galicja grając swoje, zbliżyła się do czołowych drużyn w tejże lidze.

Lepiej zaczęli miejscowi. W 13 minucie Herian w dogodnej okazji spudłował, a kunsztem bramkarskim wykazał się w tej sytuacji bramkarz gości Sowa. Na bramkę długo czekać jednak nie musieliśmy. Mieliśmy 20 minutę zawodów. Jędryas dośrodkował z kornera, znajdując w polu karnym Tobiasza Kusię, który wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Nie minęło pięć minut, a mieliśmy drugiego gola dla Galicji. Nieporozumienie w defensywie Strażaka wykorzystał Jarosz, pewnym strzałem obok interweniującego Sowy, podwyższył wynik tych zawodów. Galicja atakowała, a kolejne gole wydawały się kwestią czasu. Tak też było. W 33 minucie Jarosz obsłużył Kanię dokładnym podaniem, a ten drugi dał prowadzenie Galicji trzema bramkami. W 35 minucie Jarosz dośrodkował z rzutu rożnego, a Jędryas z szesnastego metra pokonał Sowę po raz czwarty. Do przerwy 4:0 dla Galicji i z ciekawością czekaliśmy na drugą połowę, licząc na kolejne gole w tym spotkaniu. Oczekiwania sprawdziły się, a bramek w drugiej części było sporo.

Nie mając nic do starcenia goście wzięli sie do solidnej pracy od samego początku tej części. W 55 minucie zdobyli swojego gola w tym meczu, a wyręczył ich Siwiec, pakując piłkę do własnej bramki po rzucie wolnym. Goście poczuli krew i już dwie minuty później zdobyli swojego gola numer dwa w tym meczu. Strzelcem gola Mateusz Broś i wydarzenia boiskowe zaczęły robić się ciekawe. Strażak zaczął atakować, a miejscowi stali się zaskoczeni takim obrotem wydarzeń. Galicja nie załamała się jednak stratą dwóch goli, grała swoje i dążyła do podwyższenia rezultatu – pokazując swoją wyższość w tym spotkaniu.

W 70 minucie Jarosz z kornera dośrodkował w pole karne, a swoją bramkę numer dwa w tych zawodach – głową uzyskał Tobiasz Kusia! Wszystko wróciło do normy wydawać się mogło. Kiedy w 75 minucie Mateusz Karpierz podwyższył na 6:2 dla miejscowych, było praktycznie po meczu. Asystę przy golu zapisujemy Michałowi Misiakowi, który został wprowadzony na murawę chwilę wcześniej. Galicja dzieła zniszczenia dokonała w 90 minucie. Wtedy też swojego gola numer trzy w tym spotkaniu zdobył Tobiasz Kusia. Asystenem przy golu Jarosz dogrywając dokładną piłkę na głowę stopera miejscowych.