Górki II z premierowym punktem

Rozgrywające swoje mecze ligowe w myślenickiej B-klasie - Górki II Myślenice w miniony weekend rozgrywały spotkanie podczas 12. kolejki. Zespół pod wodzą trenera Mateusza Kubińskiego przerwał passę dziesięciu porażek z rzędu i zremisował na wyjeździe ze Szczeblem Lubień 1:1, zdobywając tym samym pierwszy punkt w tym sezonie.

W pierwszych minutach dominowała gra głównie w środku boiska, a obie strony dosyć spokojnie rozpoczęły zawody. Z czasem wiązała się delikatna przewaga gości z Myślenic, jednak w 20. minucie, miejscowy zespół otworzył wynik zmagań, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Podopieczni trenera Kubińskiego w 34. minucie doprowadzili do remisu, a rzut karny na bramkę zamienił Miętka.

W drugiej połowie, to głównie gospodarze byli stroną dominującą zawodów i tworzyli więcej sytuacji. Górki II skupiły się na obronie wyniku i grze z kontrataku. W 87. minucie Szczebel nie wykorzystał okazji z rzutu karnego, a chwilę później "akcję meczu" sam na sam z bramkarzem zmarnował Miętka. Należy nadmienić, że goście kończyli pojedynek w "10", a czerwoną kartką ukarany został Turała.

Remis drużyny Górek II, to potwierdzenie ciągłego rozwoju bardzo młodej ekipy rezerw. Warto wspomnieć, że w barwach drugiej ekipy z Górnego Przedmieścia miasta Myślenice występują głównie zawodnicy poniżej 21 roku życia, w wielu przypadkach zaczynając dopiero przygodę z seniorską piłką nożną. Liczymy, że drużyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a na wiosnę będzie jednym z czołowych ekip w myślenickiej B-klasie.