Topór pewnie triumfuje nad Górkami

W niedzielne popołudnie na boisku w Tenczynie odbyło się starcie 14. kolejki myślenickiej A-klasy, w którym tamtejszy Topór rywalizował z sąsiadem w ligowej tabeli -  Górkami Myślenice. Wracający po przerwie do rozgrywek ligowych, podopieczni trenera Wojciecha Czajki ulegli młodemu zespołowi gospodarzy 4:1.

W niedzielne popołudnie na boisku w Tenczynie, oba kluby przywitała jesienna aura. W początkowej fazie meczu, obie strony dosyć ostrożnie podchodziły do rywali. Pierwsi do ataku przeszli goście, a swoimi sytuacjami popisali się Malina, Masłowski czy Irzyk. Wynik w 34. minucie otworzyli gospodarze, wykorzystując błąd obrońcy Górek. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, Topór podwyższył na 2;0, a bramkę po indywidualnej akcji zdobył doświadczony Paś.

Początek drugiej części zawodów, to przewaga w ofensywie gości, która jednak nie przyniosła korzyści bramkowej. Co więcej, po godzinie tenczynianie prowadzili już 3:0, a gol padł po zamieszaniu w polu karnym. Nadzieję w serca przyjezdnej drużyny wlał jeszcze Kubiński, wykorzystując rzut karny. W decydujacej fazie zmagań Górki zmarnowały dwie idealne sytuacje sam na sam, a niewykorzystane szanse zemściły się i Topór w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 4:1.

Drużyna Górek w niedzielnym meczu była słabiej dysponowana od swojego rywala i dlatego też w dosyć zasłużony sposób przegrała zawody. To piąta przegrana podopiecznych trenera Czajki w tej rundzie. Zawodnicy z Myślenic do końca tegorocznych zmagań zagrają jeszcze trzykrotnie. Topór dzięki wygranej przesunął się w tabeli na czwarte miejsce i jest w walce o podium rundy jesiennej.