Pechowa trzynastka Startu (foto)

Nie w piątek 13-ego, lecz w sobotę 7 listopada piłkarzy Startu Kamień dopadł prawdziwy pech. Po wyrównanym meczu podopieczni Romana Skowronka jedynie zremisowali z Błyskawicą Myślachowice 2:2. Tym samym zakończyła się fenomenalna seria lidera chrzanowskiej A-klasy, choć wciąż, jako jedyny w lidze, pozostaje on niepokonany.

Początek spotkania, poza sprawdzeniem czujności golkipera gospodarzy przez Tomasza Witkowskiego, minął stosunkowo spokojnie. W 8. minucie goście sprawili Startowi niemały prezent. Wznawiający grę Dawid Woźniak uderzył na tyle niefortunnie i nieczysto, że futbolówka dotarła do Marcina Czecha. Dynamiczny skrzydłowy nie zmarnował otrzymanej od rywala niespodzianki i wysokim lobem zaskoczył niemal bezradnego golkipera przyjezdnych. Po pięciu minutach goście doprowadzili do wyrównania. Dokładne podanie z lewego sektora otrzymał Kamil Wojdyła. 30-latek spokojnie przyjął piłkę i strzałem po ziemi posłał ją po dalszym słupku prosto do sieci. W kolejnej części meczu defensywy obu zespołów miały spore pole do popisu, ponieważ obie jedenastki próbowały przedrzeć się przez zasieki przeciwników. W 30. minucie Błyskawica była o centymetry od wyjścia na prowadzenie. Na ich drodze stanął jednak ofiarnie interweniujący przed linią bramkową Grzegorz Panek. Na tę sytuację zdobywca pierwszego gola odpowiedział kolejnym lobem, ale tym razem powędrował on nad bramką. Tuż przed końcowym gwizdkiem przyjezdni w istocie zdobyli bramkę, jednak arbiter Marek Kulczyk podjął słuszną decyzję odgwizdując spalonego.

Po zmianie stron aktywnie z prawej strony ruszył Wojdyła, lecz nie przekuł tego w gola. Ta sztuka udała się Grzegorzowi Pankowi. Piłkę z rzutu wolnego z lewej strony w pole karne wrzucał Paweł Panek. W powietrzu nogą sięgnął jej kapitan Startu i strącił w kierunku opuszczonej przez Woźniaka bramki. Start dążył do zwiększenia różnicy bramkowej między zespołami. W 65. minucie Piotr Paszkowski świetnie wrzucił piłkę na głowę Pawła Panka, któremu jednak zabrakło precyzji. Następnie ten sam gracz oddał mocny strzał z dystansu, lecz bez wpływu na wynik meczu. Młodziutki skrzydłowy nie będzie wspominał tego występu dobrze. W 72. minucie sfaulował w polu karnym Wojciecha Chlebdę, a sędzia główny wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Kacper Głowacz, który uderzył w przeciwną stronę niż interweniował Dzierwa i doprowadził do wyrównania. Po stracie bramki Start spróbował odtworzyć sytuację z 50. minuty, jednak Kamil Bulanda przesadził z siłą strzału i przestrzelił kilka metrów przed siatką. Końcówka spotkania była o tyle interesująca, że każda z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i pozbawić rywali jakichkolwiek punktów. Wydaje się, że jednak klarowniejsze sytuacje wypracowała sobie Błyskawica. Najpierw w doliczonym czasie gry Patryk Cybulski świetnie wypatrzył Głowacza, lecz ten spudłował, a następnie na drodze egzekutora jedynego rzutu karnego w tym meczu stanął fantastycznie interweniujący Dzierwa. Tym samym ekipy podzieliły się punktami.
Po sobotnim spotkaniu Start Kamień ma na koncie 37 punktów, a kampanię jesienną w chrzanowskiej A-klasie zakończy 11 listopada meczem na własnym terenie z Zagórzanką Zagórze. Na najniższym stopniu podium znajduje się UKS Błyskawica Myślachowice z dorobkiem 29 punktów. Piłkarzom Tomasza Ryby pozostały jeszcze dwa spotkania do rozegrania zanim udadzą się na zasłużony odpoczynek.

FUTMAL MVP: Tomasz Dzierwa (LKS Start Kamień) - golkiper Startu Kamień w sobotnim meczu pokazał kilka klasowych interwencji. Na szczególne uznanie zasługują jego parady w końcówce spotkania z Błyskawicą Myślachowice. To właśnie dzięki nim gospodarze nie wypuścili punktu w ostatnich sekundach przedostatniego jesiennego starcia.

Klasa A (Chrzanów), 07.11.2020 - zaległy z 8.kolejki
LKS Start Kamień - UKS Błyskawica Myślachowice 2:2 (1:1)
Czech 8’, Grzegorz Panek 50’ - Wojdyła 13’, Głowacz 75’ (k)

Sędziowali: Marek Kulczyk - Sebastian Celarek, Patryk Potępa
Żółte kartki: Czech - Gałuszka, Wojdyła
Start: Dzierwa - Panek G., Bulanda, Stolarczyk (82’ Koszycki), Wojtoń, Wołek, Bidas, Panek P., Czech, Kuglin (80’ Panek T.), Kozioł J. (55’ Paszkowski P.)
Błyskawica: Woźniak - Piotrowski, Wicher, Cybulski, Celiński, Głowacz, Witkowski, Zając  (63’ Bała), Gałuszka (54’ Warkoczyński), Chlebda (85’ Kocyk), Wojdyła

Marcin Czech (LKS Start Kamień): - Trzynasty mecz ligowy był dla nas pechowy. Szkoda tej serii, ale nie załamujemy się i patrzymy do przodu. Mimo tego remisu cały czas mamy ogromne szanse na awans. Pierwsza bramka była prezentem od przyjezdnych. Jeszcze zanim bramkarz uderzył piłkę myślałem o tym, że przy nieczystym uderzeniu mogę ją przejąć i oddać celny strzał na bramkę. Spadła dokładnie tam gdzie sądziłem, więc wystarczyło jedynie dołożyć od siebie. Słońce też pomogło w tej sytuacji, bo oślepiło golkipera. Na mojej pozycji tego typu bramki nie są codziennością, bo wymaga się ode mnie raczej celnych dośrodkowań niż mocnych prób z dystansu. Przed meczem byliśmy nastawieni na trudny mecz, w którym będą decydować detale i przede wszystkim charakter. Po wyjściu na prowadzenie sądziliśmy, że będzie dobrze, ale dwa proste błędy pozbawiły nas trzech oczek. Jeśli chodzi o podsumowanie tej rundy, to cieszymy się z miejsca w tabeli oraz dajemy z siebie wszystko, jednakże był to dziwny okres. Nie zawsze byliśmy pewni, że zaplanowane mecze się odbędą w pierwotnych terminach. W ciągu sezonu mieliśmy kilka wymuszonych przerw, zatem zmiana daty dzisiejszego spotkania nie była dla nas utrudnieniem.

Grzegorz Wicher (UKS Błyskawica Myślachowice): - Przed pierwszym gwizdkiem powiedzieliśmy sobie wyraźnie w szatni, że musimy stąd przywieźć jakieś punkty. Wiedzieliśmy, że to trudny teren, na którym trzeba być w pełni skoncentrowanym. Remis 2:2 oceniam jako sprawiedliwy wynik, bo oba zespoły miały swoje okazje. Oczywiście niedosyt pozostaje, gdyż w samej końcówce meczu mogliśmy sięgnąć po trzy punkty, jednak nie wykorzystaliśmy stuprocentowych okazji. Pierwsza bramka nie podcięła nam skrzydeł. Mamy młodego golkipera, który ciągle nabiera doświadczenia, więc liczba popełnianych przez niego błędów z czasem na pewno będzie maleć. Myślę, że w pewnym sensie to popchnęło nas do przodu. Straciliśmy szybko pierwszą bramkę, ale mieliśmy bardzo dużo czasu na odrobienie strat. Jeśli chodzi o podsumowanie tej rundy, to rozgrywamy jeden z lepszych sezonów. Mamy na koncie 29 punktów, dwa mecze do końca, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Źródło: Przemysław Marczewski

Dodano: 2020-11-08 10:41:04