Proszowianka znowu bez punktów

Kolejny mecz i kolejna porażka beniaminka z Proszowic. Tym razem lepsi od podopiecznych Kamila Macha okazali się piłkarze KS Chełmek, którzy zaaplikowali swoim rywalom cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Do przerwy gospodarze prowadzili po bramce Hankusa, który z bliskiej odległości pokonał Zawartkę. Drugiej odsłonie dwukrotnie do bramki Proszowianki piłkę kierował Nagi, którym w osiemdziesiątej piątej minucie ustalił wynik spotkania z rzutu karnego. Wcześniej na 3:0 podwyższył Wykręt.

Dla Chełmka było to szóste ligowe zwycięstwo, które pozwoliło zespołowi wyprzedzić LKS Jawiszowice oraz Pcimiankę Pcim i zameldować się na ósmej pozycji w ligowej tabeli.

Proszowianka natomiast po trzynastu spotkaniach legitymuje się bardzo słabym bilansem punktowym, bo raptem dwa punkty znajdują się na ich koncie. Zespół z Proszowic zdobył też najmniej bramek, bo tylko siedem i stracił ich aż trzydzieści trzy tyle samo co Śledziejowice.

Ciężko będzie uratować IV ligę dla Proszowic w wiosennych spotkaniach. Bo sytuacja jest bardzo ciężka, żeby nie powiedzieć wprost tragiczna. Jednak do póki piłka w grze wszystko jest przecież możliwe.