facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Błękitni bliscy dwucyfrówki (foto)

Błękitni bliscy dwucyfrówki (foto)

Mecze określane mianem derbowych nie ważne na jakim szczeblu mają dostarczać większe emocje i zazwyczaj tak się dzieje. Jednak w tym spotkaniu trudno się takich cech było dopatrzeć gdyż gospodarze bezlitośnie i systematycznie punktowali kolegów z gminy aż do momentu kiedy już z murawy dało się słyszeć pełne trwogi słowa: ''skupmy się bo będzie dycha...''. Wkrótce też arbiter uwolnił gości od koszmaru dwucyfrówki i zakończył mecz.

Pierwszego gola tradycyjnie strzelił Pyzioł, który po odkryciu talentów snajperskich regularnie zasila atak Błękitnych a jego mocne uderzenie znalazło drogę do siatki Grabowskiego obok bliższego słupka. W 14 minucie ciekawym rajdem popisał się Bigaj, który zaczynał go jeszcze przed połową boiska a po minięciu kilku gospodarzy uderzył po długim rogu i o mało nie pokonał czujnego bramkarza miejscowych, ten jednak spokojnie sparował piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później Orzeł wykonywał rzut wolny z okolicy środka , to dośrodkowanie trafiło na głowę Skoczykłody, który przytomnie odbił futbolówkę do Katarzyńskiego, ten oddał ją do Kawy a on ją oddał z powrotem  ''Katarowi''. Pociągnął on ją do pola karnego gości gdzie został sfaulowany i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł drugi ze stoperów znajdujących się na placu gry - Kuciel i bez trudu umieścił ją w siatce Grabowskiego. Po kilku następnych chwilach mogło być już trzy zero ale po rzucie rożnym pechowo obił słupek Kiełkiewicz. Kiedy minęła druga kwarta w polu karnym Błękitnych Bigaj został przewrócony przez M. Kawę i ponownie był to pretekst do odgwizdania rzutu karnego, tym razem dla Orłów. Piłkę ustawił sobie jeden z aktywniejszych zawodników gości Borovicanin lecz Janik bezbłędnie wyczuł jego intencje i obronił wreszcie karniaka. A już w 36 minucie Błękitni wykonywali rożnego, krótkie jego wykonanie i dośrodkowanie T. Kawy trafia do Janowskiego, ten na raty odsyła piłkę z powrotem na prawo a Pyzioł jak to sam później określił okiem asystował Katarzyńskiemu, który z bliska wbił futbolówkę do siatki przyjezdnych. W 120 sekund później asystent zmienił się w zdobywcę czwartej bramki - znów po krótkim rogu zdołał Pyzioł zmieścić piłkę w bramce gości a tym razem asystował mu T. Kawa, który zresztą za kolejne kilkadziesiąt sekund sam wpisał się po raz pierwszy na listę strzelców, kiedy na 40-tym metrze odebrał piłkę  Bigajowi Kiełkiewicz i podał do niego dokładnie. T. Kawie nie pozostało nic innego tylko mocno uderzyć pod poprzeczkę bramki Orła i do szatni schodzili przyjezdni z bagażem pięciu goli.

-[FOTOGALERIA

Ledwie ruszyła druga część derbów a z boiska wyleciał za faul na Janowskim Robak co tylko dodatkowo ułatwiło granie Błękitnym. Po kilku chwilach znakomitej okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystał Janowski, który z kilku metrów trafił w golkipera Orła. Szóstą bramkę zdobył ponownie T. Kawa obsłużony dokładnie przez Janowskiego, któremu wcześniej dograł idealnie piłkę Katarzyński. W tym czasie coraz częściej pod szesnastkę rywala zaczął zapędzać się Kuciel i to dało efekt kilkadziesiąt sekund po golu T. Kawy, który tym razem obsadził rolę asystenta i tak wyłożył futbolówę niepilnowanemu koledze z defensywy, że miał on dość czasu na spokojne przyjęcie i uderzenie w długi róg Grabowskiego. W końcu i goście doszli do głosu a ich niezbyt częste aczkolwiek dość pomysłowe ataki znalazły w 74 i 82 minucie drogę do siatki Janika. Pierwszy raz kiedy uciekł Lisewskiemu Bigaj i pognał pod końcową linię po czym zagrał wzdłuż bramki gospodarzy ale nikt nie dołożył nogi aby zdobyć wreszcie gola. Za to ta sztuka udała się Janowskiemu, który z bliska pokonał w tzw. międzyczasie bramkarza Orła. Nadeszła zatem minuta 74 gdy Michalski asystował Nawrockiemu przy uzyskaniu pierwszego trafienia dla gości, zresztą z kilku metrów nie było to zbyt trudne i Janik musiał zaprzestać rozmyślań o czystym koncie na koniec zawodów. Niedługo potem asystę drugiego stopnia zaliczył i bramkarz gości wykopując spod własnego pola karnego piłkę przejętą przez Bigaja i po rykoszecie trafia ona do Szwajcowskiego, który strzałem w długi róg oszukał bramkarza miejscowych. Jednak to było wszystko na co było w tym dniu stać ekipę trenera Tomasza Dudka (jak wiadomo wieloletniego zawodnika Błękitnych). Na dobicie rywali w ostatniej minucie spotkania po świetnej asyście Lisewskiego silnym i precyzyjnym uderzeniem popisał się znów T. Kawa. Futbolówka obiła wewnętrzną stronę słupka i zatrzepotała po raz dziewiąty w siatce przyjezdnych. Warto stwierdzić to, że prawdopodobnie ta otwartość w grze Orła Bębło podziałała na ich niekorzyść chociaż za to same zawody były bardzo ciekawe i dały zawodnikom Krzysztofa Szumca trzypunktową zdobycz. A już w środę 11 listopada Błękitni mają zaplanowane zaległe spotkanie z Pilczanką a Orzeł jedzie do Miechowa również odrabiać przełożony mecz z Pogonią.

-[FOTOGALERIA

Klasa Okręgowa (Kraków I), 07.11.2020
Błękitni Modlnica - Orzeł Bębło 9:2 (5:0)
Pyzioł 2, 38, Kuciel 25, 69, Katarzyński 36, T.Kawa 40, 68, 90, Janowski 72 - Nawrocki 75, Szwajcowski 82

Czerwona kartka: Robak 47
Błękitni: Janik - Skoczykłoda, Kiełkiewicz (60' Markowski), Pyzioł (60' Zabiegaj), Kuciel, Krzywda (60' Synowski), Janowski, Katarzyński, M. Kawa (60' Suwała), Windys (70' Lisewski), T. Kawa, 
Orzeł: Grabowski - Lorenc (46' Ślusarz), Arian, Robak, Szczepanik, Nawrocki (75' Grzybowski), Kwinta, Borovicanin (55' Szwajcowski), Mirek, Michalski, Bigaj (80' Zawadzki)

 

 

Źródło: Piotr Patej

Dodano: 2020-11-09 22:36:21


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków I)

Orzeł Bębło  Błękitni Modlnica 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Spartak Wielkanoc
:
Błyskawica Wyciąże
23.01.2021
 
AZS UEK Kraków
6:4
Patroni Nowy Targ
23.01.2021
18:00
Sparta Spytkowice
:
BSF Busko Zdrój
23.01.2021
 
Spartak Wielkanoc
2:3
Patroni Nowy Targ
23.01.2021
14:00
Spartak Wielkanoc
:
BSF Busko Zdrój
26.01.2021
20:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr.południowa

AZS UP Wanda Kraków
2:8
Wierzbowianka Wierzbno
24.01.2021
16:00
Rekord Bielsko Biała
3:1
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
24.01.2021
18:00
Rolnik Głogówek
4:8
AZS UJ Kraków
24.01.2021
16:30