Węgrzce z trzema punktami

W sobotnie popołudnie na sztucznej nawierzchni zlokalizowanej przy Ptaszyckiego 4 doszło do spotkania w ramach 14 kolejki w Klasie Okręgowej (Kraków I). Zmierzyły się ze sobą zespoły TS Węgrzce oraz Orła Iwanowice.

Zdecydowanym faworytem meczu byli gospodarze, którzy przewodzą ligowej stawce z kilkoma punktami przewagi nad drugą w tabeli ekipą z Modlnicy. Orzeł natomiast po słabszym początku sezonu zaczyna grać coraz lepiej, jednak wciąż znajduje się w dolnej połowie tabeli.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek i obie drużyny schodziły z boiska z lekkim niedosytem, ponieważ stworzyły sobie dobre okazje do zdobycia bramki.

Wynik otworzył na piętnaście minut przed końcem spotkania Pishchevskyi, który posłał mocny strzał zza pola karnego w kierunku bramki rywali. Kapitan Węgrzc ponownie trafił do siatki na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Kiedy to odzyskał piłkę przy złym wyprowadzeniu jej przez jednego z obrońców i strzałem po dłuższym rogu pokonał Beretę.

Wynik został ustalony w ostatnich minutach pojedynku a na listę strzelców wpisał się Mariusz Sierakowski. Dzięki zwycięstwu podopieczni Mateusza Misia utrzymali pięciopunktową przewagę na zespołem z Modlnicy, który w swoim meczu zdeklasował Orła Bębło aż 9:2.

Zarówno Węgrzce jak i Błękitni mają do rozegrania jeszcze po jednym zaległym spotkaniu odpowiednio z KS Olkusz oraz Piliczanką Pilica.

W ostatniej serii gier natomiast Węgrzce podejmować będą w wyjazdowym spotkaniu Spójnię Osiek Zimnodół Zawada.