Wygrany półmetek Startu (foto)

W środę w ramach jesiennych ligowych ostatków LKS Start Kamień podejmował na swoim terenie Zagórzankę Zagórze. Gospodarze wynagrodzili swoim fanom gorszą dyspozycję w poprzednim spotkaniu z Błyskawicą Myślachowice w najlepszy możliwy sposób pokonując przyjezdnych 4:0.

Podopieczni trenera Skowronka nie zamierzali długo czekać na wypracowanie sobie kilkubramkowej przewagi nad rywalami. Już w trzeciej minucie Marcin Czech celnie dośrodkował na głowę Jacka Kozioła z prawej flanki i tym samym snajper Startu rozwiązał worek z bramkami. Napastnik już po chwili mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, ale tym razem jego próba uderzenia nożycami została zatrzymana przez Grzegorza Ryszkę. Oblężenie bramki przyjezdnych trwało w najlepsze, jednak druga bramka padła łupem Grzegorza Panka. W 12. minucie do dośrodkowania z rzutu rożnego wykonywanego przez Pawła Panka wyskoczyli Piotr Panek oraz kapitan Startu, jednak to właśnie 31-latek umieścił piłkę w siatce. Doświadczony golkiper gości nie miał łatwego zadania tego dnia, gdyż w pierwszym kwadransie musiał trzykrotnie uznać wyższość rywali. Asystujący przy pierwszym trafieniu tego dnia dopadł do sparowanej po strzale Pawła Panka piłki i sprzed pola karnego pokonał bramkarza. Po wypracowaniu trzybramkowego prowadzenia gra przesunęła się na środek boiska oraz w okolice pola karnego gospodarzy, jednak przyjezdni nie stanowili realnego zagrożenia dla Startu. Nie oznacza to jednak, że Paweł Białecki był tego dnia zupełnie bezrobotny. Zawodnicy z Kamienia ponownie ruszyli na bramkę rywali w ostatnich 15 minutach pierwszej połowy. Do głosu dochodzili Piotr Panek oraz Paweł Bidas, ale nie udało im się podwyższyć rezultatu. Niezwykle blisko tej sztuki w samej końcówce był Paweł Panek. Skrzydłowy najpierw lobem obił poprzeczkę Zagórzanki, a później jego próbę na linii bramkowej zatrzymał 38-letni bramkarz.

Druga odsłona toczyła się już nieco spokojniej, choć od pierwszych jej minut widać było, że Piotr Panek jest zdeterminowany, by podsumować rundę jesienną przynajmniej jednym trafieniem. Za pierwszym razem - po wrzutce brata bliźniaka - piłka o centymetry została wybita z linii bramkowej przez golkipera naciskanego przez Kozioła. W 55.minucie 25-latek dopiął swego i dopisał kolejnego gola do swojego bogatego dorobku z sezonu 2020/2021. Zawodnicy Startu wspólnie cieszyli się nie tylko z tego trafienia, ale również wyjątkowej okazji - narodzin dziecka kolegi z zespołu, co uczcili symboliczną "kołyską". Gospodarzom wciąż było mało. Jacek Kozioł był o włos od drugiego gola w tym starciu, lecz na jego drodze stanął słupek. Niezwykle aktywny w końcowej fazie meczu był Piotr Panek. Strzelec z drugiej połowy próbował na różne sposoby: z dystansu w okienko, z przewrotki, sam na sam, jednak nic więcej nie chciało wpaść do sieci.

Zwyciężając w tym meczu Start Kamień umocnił się na pozycji lidera i z trzynastoma wygranymi oraz jednym remisem pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w chrzanowskiej A-klasie z dorobkiem 40 punktów. Zagórzanka Zagórze zimę spędzi na 10. miejscu z 19 punktami na koncie.

FUTMAL MVP - Paweł Panek (LKS Start Kamień) - Skrzydłowy Startu Kamień zaliczył bardzo dobry występ przeciwko Zagórzance Zagórze. 25-latek zanotował dwie asysty i walnie przyczynił się do zdobycia bramki przez Marcina Czecha. Przy odrobinie więcej szczęścia mógł do tego dorobku dopisać jeszcze przynajmniej jedno trafienie.

Klasa A (Chrzanów), 11.11.2020
Start Kamień - Zagórzanka Zagórze 4:0 (3:0)
J.Kozioł 3, G.Panek 12, Czech 14, Piotr Panek 55

Sędziowali: Maciej Cholewa - Szymon Cholewa, Andrzej Kowal
Żółte kartki: Koszycki, Panek G., Panek Paweł, Wołek - Krawczyk, Kaszuba
Start Kamień: Białecki - G.Panek, Wojtoń, Koszycki (62’ K.Paszkowski), Bulanda (34’ Stolarczyk), Piotr Panek, Wołek, Bidas, J.Kozioł (75’ Gorliński), Czech (62’ S.Kozioł), Paweł Panek (67’ Kuglin)
Zagórzanka Zagórze: Ryszka - Sz.Przepiórka, Paliwoda (65’ Żak), Kosowski, Gulik, Krawczyk, D.Przepiórka, Kaszuba, Tokarek (46’ Kania), Szczepina, Grabowski (75’ Bębenek)

Grzegorz Panek (LKS Start Kamień): - Przeważaliśmy od samego początku, czego wynikiem były trzy szybko strzelone bramki. Taki był plan na ten mecz, by od razu ruszyć do ataku, a później spokojnie kontrolować i prowadzić grę. Poprzednie spotkanie wymazaliśmy dobrym rezultatem. Ostatnim razem rywale wysoko pod nas podeszli, ale dziś przeciwnik zostawił nam sporo miejsca, dzięki czemu mogliśmy grać taką piłkę jak chcieliśmy. Mieliśmy dzisiaj małą roszadę w bramce, ponieważ Tomkowi Dzierwie urodziło się dziecko. To dla niego zrobiliśmy kołyskę. Jeśli chodzi o podsumowanie tej rundy, to jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego rezultatu. Pierwszy raz w historii przeszliśmy przez pół sezonu bez ani jednej porażki. Gdyby nie strata punktów w ostatnim spotkaniu, to wyglądałoby to jeszcze lepiej. Mamy nadzieję na tak samo dobrą drugą część sezonu.

Grzegorz Ryszka (Zagórzanka Zagórze): - Zagraliśmy bardzo słaby mecz, a te trzy trafienia właściwie ustawiły mecz. Kamień zasłużenie wygrał, a moim zdaniem już jedną nogą jest w klasie okręgowej. Gra na tym terenie nigdy nie należała do łatwych. To zgrana ekipa, mająca już dziesiątki meczów rozegranych w tym zestawieniu. My odwrotnie - wypadło kilku chłopaków, jesteśmy w przebudowie, mamy tymczasowego trenera. To też ma wpływ na osiągane wyniki. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało wiosną. To była słaba runda w naszym wykonaniu, żeby nie powiedzieć, że była fatalna. Dziesiąte miejsce w A-klasie to po prostu wstyd.