Unia z pucharem

Derby Tarnowa miały rozstrzygnąć, która z tarnowskich drużyn będzie się cieszyć ze zdobycia Pucharu Polski na szczeblu tarnowskim. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny na co dzień rywalizujące w IV lidze – Metal Tarnów oraz Unia Tarnów.

Spotkanie dostarczyło wielu piłkarskich emocji, o czym świadczy fakt, że w regulaminowym czasie gry padł remis 3:3.

Spotkanie bardzo dobrze zaczęli piłkarze Unii, którzy już w pierwszej minucie otworzyli wynik. Na listę strzelców wpisał się Starzyk, który najlepiej zachował się w podbramkowym zamieszaniu. Ten sam zawodnik tuż przed upływem trzydziestej minuty po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Jeszcze w pierwszej odsłonie Tomasz Magdziarczyk zmniejszył starty, wykorzystując brak zdecydowania w szeregach gości i umieścił piłkę w bramce.

Na początku drugiej połowie ponownie Magdziarczyk dał sygnał swoim kolegom, że mecz jeszcze nie skończył doprowadzając do wyrównania. Obie drużyny stwarzały sobie dobre okazję do wyjścia na prowadzenie, jednak na drodze stawała poprzeczka lub słupek.

Szczęście uśmiechnęło się do Jaskółek w siedemdziesiątej ósmej minucie, kiedy to Węgrzyn dograł do Ostrowskiego a ten umieścił piłkę w bramce rywali. Radość w szeregach gości nie trwała jednak zbyt długo, bo już minutę później do wyrównania doprowadził Gieracki kończąc akcję Rajczyka.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, co oznaczało, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze Unii, którzy nie pomylili się ani razu i wygrali konkurs jedenastek 5:3. W szeregach Metalu karnego nie wykorzystał Gromadzki.