Okazały triumf na inaugurację (foto)

Inauguracja sezonu w hali Prądniczanki zapowiadała się na wielką niewiadomą. Oto obecny i uprzednio wielokrotny mistrz kraju, w tym sezonie gruntownie przebudowany po rozbracie hali z trawą, podejmował czwarty zespół poprzedniego sezonu, mający zresztą także swoje problemy kadrowe. Krakowianki wystawiły odmieniony i odmłodzony skład, a jedynymi reprezentantkami "starej gwardii", znanej z poprzednich mistrzowskich bojów były Mochnacka i Ładocha. Rolnik zaś w tym samym dniu podejmował Lotos Gdańsk w Pucharze Polski na trawiastej płycie i był zmuszony wystawić eksperymentalny, raczej rezerwowy skład.

Od początku meczu widoczna była znaczna przewaga Jagiellonek, które zdominowały przeciwnika, rzadko opuszczając ich połowę. Sprawiło to, iż udało się im szybko otworzyć wynik za sprawą Stachurskiej, które wykorzystała zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykonywanym przez Ładochę. Zdobyta bramka nieco uspokoiła poczynania gospodyń na boisku, co sprokurowało zagrożenie pod bramką Mochnackiej. Krakowska bramkarka pokazała jednak, że wie na czym polega gra na jej pozycji świetnie interweniując na linii bramkowej po strzale Kościelniak. Po tej sytuacji na boisku rządził już tylko jeden zespół. Akademiczki do przerwy aplikowały Rolniczkom jeszcze sześć bramek, demolując w pierwszej połowie przyjezdne aż 7-0. A wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby więcej precyzji zachowały Hynek, Szostak, Ładocha i Gęślak. Natomiast z dziennikarskiego obowiązku należy dodać, że łupem bramkowym podzieliły się Szostak, Hynek (dwie), Dudziak, Godyń i Stachurska. Na uwagę zasługuje szczególnie bramka Stachurskiej. Futsalistki grając z pierwszej piłki kompletnie rozklepały przyjezdne i Stachurska w sytuacji sam na sam z Religą jedynie dopełniła formalności.

Druga połowa, o dziwo, rozpoczęła się bardzo spokojnie. Gospodynie wycofały się, nie podchodziły wysoko do pressingu i czekały na przeciwniczki, które momentami bardzo długo rozgrywały piłkę, czyniąc to jednak głównie na swojej połowie. Taki obrót spraw przyniósł Rolnikowi kilka okazji, z których wykorzystały jedną, kiedy to Pawłowska w 24 minucie meczu strzeliła, jak się później okazało, honorową bramkę dla swojego zespołu. Na nieszczęście ekipy z Głogówka, UJ odpowiedział już minutę później, a swoją drugą bramkę w meczu zdobyła Godyń umieszczając piłkę przy dalszym słupku Religi. Kolejne minuty meczu upływały na ataku pozycyjnym Rolnika i czyhających na kontry Jagiellonek, których było jednak bardzo niewiele. Właściwie z klarownych sytuacji, warto wyróżnić dwie, jakie miały Pawłowska oraz Mazurek, jednak oba strzały z bliskiej odległości świetnie obroniły bramkarki odpowiednio UJ i Rolnika. Wynik meczu zamknęła w 39 minucie Porada, ładnym strzałem z lewej nogi po złamaniu z piłką do środka boiska.

Po meczu ciężko wysunąć jednak jakieś konstruktywne wnioski. Wydaje się, że UJ nie jest tak mocny, na ile wskazywałby wynik. W krakowskiej drużynie brakuje jeszcze schematów, zgrania i często przytrafiają się proste błędy. W spotkaniach z silniejszymi kadrowo zespołami, piętą achillesową drużyny może być także brak doświadczenia zawodniczek, które dziś co prawda wygrały zasłużenie i wysoko, jednak trzeba przyznać, że przeciwniczki nie zawiesiły poprzeczki nader wysoko. Za to ekipa Rolnika, gdy zostanie wzmocniona przez swoje liderki, grające w tym czasie jeszcze na trawie, może pokazać zupełnie inne i zdecydowanie lepsze oblicze.

FUTMAL MVP: Katarzyna Ładocha (AZS UJ) - co prawda, mimo okazałego wyniku, nie strzeliła żadnej bramki, ale przyczyniła się w znacznym stopniu do zdobycia aż 4 bramek notując trzy kluczowe podania i jedną asystę. Oprócz tego zawodniczka znana z poprzednich futsalowych sezonów UJ w elicie wyróżniała się na parkiecie doświadczeniem i spokojem w rozegraniu piłki w obronie.

Ekstraliga Futsalu Kobiet, 15.11.2020 - Prądniczanka
AZS UJ Kraków - Rolnik Głogówek 9:1 (7:0)
Stachurska 2, 16, Szostak 8, Hynek 12, 18, Dudziak 13, Godyń 14, 25, Porada 39 - Pawłowska 24

AZS UJ: Mochnacka, Syrek - Stachurska, Dudziak, Szostak, Ładocha - Godyń, Hynek, Matuszczyk, Porada, Gęślak, Mazurek, Będkowska.
Rolnik: Religa, Giercuszkiewicz -  Pawłowska, Juchno, Kościelniak, Chruściel - Kuczek, Benroth, Globisz, Małolepsza, Wottka, Wrzeciono.

Po meczu Asystent Trenera AZS UJ Kraków Krzysztof Swół powiedział:

Krzysztof Swół (asystent trenera AZS UJ): Cieszymy się ze zwycięstwa na inaugurację sezonu. To był pierwszy sprawdzian tej drużyny, która funkcjonuje dopiero od 7 tygodni. Jest z nami kilka zawodniczek znanych z poprzednich sezonów z zespołu Jagiellonek, ale w 90% to nowy zespół, złożony z zawodniczek z Tarnowa oraz kilku zespołów krakowskich: Wanda, FSA, Prądniczanka czy Podgórze. Pomimo fajnego dla oka wyniku patrzymy w sztabie na to z chłodną głową. W meczu widać było jeszcze sporo niedokładności, braku zgrania, ale zauważamy też, że dziewczyny zrobiły duży progres w ostatnich tygodniach i to nas cieszy oraz motywuje. Na ten sezon celem jest zbudowanie fajnej futsalowej ekipy, która w przyszłości nawiąże do sukcesów poprzedniej drużyny.

RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI: FUTMAL.PL/PREMIUM

Źródło: Jakub Pieprzyk

Dodano: 2020-11-16 22:50:13