facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

WKS Wawel - beniaminek niepokonany!

WKS Wawel - beniaminek niepokonany!

Nowo powstała drużyna kobiet WKS Wawel Kraków weszła do rozgrywek ligowych w zaskakujący sposób! Nikt nie spodziewałby się takiego startu. Dziewczyny z Wawelu wygrały wszystkie mecze rundy jesiennej V ligi kobiet w grupie Małopolska wschód zdobywając komplet punktów.

Przed zawiązaniem drużyny kobiecej na Wawelu, część dziewczyn grała ze sobą już sporo wcześniej. Najpierw jako Polonia, później FC Ladies, zawodniczki trenowały pod opieką trenerki Izabeli Włodarz. Nigdy jednak nie brały udziału w rozgrywkach ligowych, a rywalizacja skupiała się na towarzyskich meczach oraz małych turniejach halowych. Pod koniec roku 2019 pojawiła się możliwość dołączenia do Wawelu Kraków. Dziewczyny wraz z trenerką rozpoczęły treningi na obiektach klubu w grudniu 2019 roku. Na początku roku 2020 oficjalnie zaczęły reprezentować barwy wojskowych i po raz pierwszy zostały zgłoszone do rozgrywek ligowych. Okres wiosenny obfitował w pozyskiwanie nowych, doświadczonych zawodniczek, które dopełniły reprezentację Wawelu. Trenerka "Wawelwiątek" miała niewiele czasu na przygotowanie drużyny do rozgrywek ligowych, dlatego treningi były intensywne. Skupiały się w dużej mierze na opracowaniu taktyki oraz zgraniu drużyny. Całość dopełniały liczne sparingi z zespołami grającymi w wyższych ligach.

Już podczas debiutowego meczu, który odbył się w ostatni weekend sierpnia, wojskowe pokazały swoje umiejętności pokonując drużynę z Nowego Sącza 10:0! Był to niepodważalny dowód na to, że decyzja Zarządu WKS Wawel w sprawie utworzenia drużyny kobiecej była słuszna. Wawel „rozbił bank” włączając w swoje struktury całą drużynę wraz z trenerką. W następnych kolejkach Wawel również pokazywał swoją przewagę nad pozostałymi drużynami w grupie, odnosząc wysokie zwycięstwa. Dziewczyny rywalizowały z pięcioma zespołami rozgrywając łącznie 10 meczów – po dwa z każdą drużyną – jeden u siebie, a drugi na wyjeździe. W rundzie jesiennej wojskowe strzeliły łącznie 53 bramki, co daje średnią 5,3 gola na mecz, a straciły ich tylko osiem!

Statystyka bramkowa:
- Anna Wilczyńska 20
- Patrycja Suchojad 9
- Barbara Kuras 7
- Dominika Biel 5
- Patrycja Józefek 2
- Patrycja Ciepielowska 2
- Magda Derżko 2
- Paulina Walas 1
- Anna Muszyńska 1
- Gosia Sarnat 1
- Maria Węgorkiewicz 1
- Aleksandra Kołodziej 1
 
- Bramka samobójcza 1

Tym imponującym zakończeniem rundy jesiennej dziewczyny udowodniły, że nie są już amatorską grupą piłkarek, a prawdziwą drużyną z krwi i kości, która zawalczy o awans do wyższej ligi! Wawel miał w planach wystawienie drużyny również do ligowych rozgrywek futsalowych, jednak ze względu na wysokie koszty uczestnictwa zrezygnował z tego pomysłu. Aktualne poczynania wojskowych będzie można śledzić podczas Pucharu Polski w futsalu. Pierwsze mecze odbędą się już w ostatni weekend listopada.

 

 

Źródło: własne / WKS Wawel

Dodano: 2020-11-25 12:56:37


Wawel 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Spartak Wielkanoc
:
BSF Busko Zdrój
26.01.2021
20:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Clepardia Kraków
:
Cracovia Kraków
29.01.2021
 
Prokocim Kraków
:
Hutnik Kraków
29.01.2021
 
Wanda Kraków
:
Strzelcy
29.01.2021
 
Wisła Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
29.01.2021
 
Dąbski
:
Grębałowianka Kraków
29.01.2021
 
Wieczysta Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
29.01.2021