facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Karasiński: Trwa odbudowa silnego zespołu

Karasiński: Trwa odbudowa silnego zespołu

Michał Karasiński to nowy szkoleniowiec AZS UJ Kraków, klubu który po zdobyciu kolejnego już tytułu mistrza Polski w kobiecym futsalu całkowicie przebudował zespół. Tego zadania podjął się właśnie wspomniany szkoleniowiec, który bezpośrednio po przegranym w Słomnikach meczu z AZS UEK skomentował przebieg spotkania oraz pracę z odmłodzoną ekipą Jagiellonek.

 

 

 
 
- Stało się. Po kilku latach dominacji krakowianek, Słomniczanka pokonała UJ. Nie trzeba oczywiście przypominać, że obie ekipy, a zwłaszcza Jagiellonki mierzą się z całkowicie odmiennymi realiami kadrowymi. Dziś dobrze graliście po przerwie, gdy jednak było już chyba nieco za późno by odrobić straty a to także dlatego, że trochę brakowało wam chyba pomysłu na zwieńczenie przewagi optycznej po zmianie stron.

- Na pewno utrudniła nam wejście w mecz szybko stracona bramka. Nie byliśmy w stanie wejść na ten poziom agresji i determinacji co Słomniczanka, a pamiętajmy też że szybko złapaliśmy pięć fauli co wymuszało ostrożniejszą grę i faktycznie do przerwy musieliśmy się zmagać z wynikiem 1:3. W drugiej połowie wyglądało to znacznie lepiej, okazji nam już nie brakowało, słaba była za to skuteczność. Ale pracujemy spokojnie, za nami dopiero dwa miesiące współpracy i biorąc pod uwagę to że mamy w składzie zaledwie dwie piłkarki z poprzedniego sezonu to naturalnym jest, że czasu nieco potrzeba aby ten się zgrał i wzniósł się jeszcze na nieco wyższy poziom sportowy. Z tej drugiej połowy jestem zadowolony, graliśmy ofensywnie, agresywnie a ten czwarty gol to już konsekwencja naszego odrycia się. Przegrywa zawsze trener, a zwycięża zespół i trzymając się tej maksymy oczywiście tą porażkę biorę na siebie i zabieramy się do dalszej pracy aby udoskonalać wszelkie nowe elementy które wprowadzamy do naszej gry. 
 
- Czy istnieje jakaś presja na Panu? Wszyscy wiemy że zespół ma Pan zgoła odmienny od tego który sięgał po tytuł ale wciąż to praca w klubie, który wielokrotnie po to mistrzostwo sięgał. Na dziś, nie zanosi się za bardzo na to by ten sukces udało się powtórzyć.

- Powiem tak. Na dziś nie patrzymy na dalsze cele. Dziś chcemy wygrywać każdy kolejny mecz i wcale nie uważam, że stoimy na straconej pozycji. Oczywiście mamy kompletnie inny zespół, znacznie młodszy i przede wszystkim na dziś jeszcze nie do końca zgrany ale to jest futsal i każdy może wygrać z każdym. Owszem z silnym Rekordem przegraliśmy 2:8 ale powiem Panu że do 32 minuty było 1:1 i wcale nie było przesądzone, kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko. Pamiętajmy, że w 14-osobowej kadrze mamy aktualnie aż 9 młodzieżowców dlatego potrzebujemy jednak jeszcze troszkę czasu i pracy by naprawdę wysokie umiejętności piłkarskie przenieść na wynik zespołu. Te dziewczyny w wielu przypadkach dopiero się poznają. Liczę, że ta druga runda będzie bardziej wiarygodnym wyznacznikiem poziomu jaki nasz zespół będzie prezentował. Odbudowa silnego zespołu niemal od podstaw musi chwilę potrwać, czasem to kwestia kilku miesięcy.

Źródło: Rozmawiał: Piotr Kwiecień

Dodano: 2020-11-29 01:46:25


Zobacz też: Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr.południowa

AZS UJ Kraków  wywiad  Karasiński 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Spartak Wielkanoc
:
BSF Busko Zdrój
26.01.2021
20:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Clepardia Kraków
:
Cracovia Kraków
29.01.2021
 
Prokocim Kraków
:
Hutnik Kraków
29.01.2021
 
Wanda Kraków
:
Strzelcy
29.01.2021
 
Wisła Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
29.01.2021
 
Dąbski
:
Grębałowianka Kraków
29.01.2021
 
Wieczysta Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
29.01.2021