Za szybcy, za wściekli

AZS UEK Kraków podejmuje kolejną próbę wydostania się z drugoligowych czeluści. Zadanie na pozór łatwe, bo krakowianie co roku dominują w lidze ale za każdym razem dopada ich jakiś mały kryzys i drugi główny faworyt wygrywa rywalizację. W tym roku ma się to już nie powtórzyć i ekipa UEK póki co rozpoczyna sezon z rozmachem.

W niedzielny wieczór podopieczni Krzysztofa Kusi rozgromili Spartę Spytkowice po zdecydowanie jednostronnym pojedynku. Gospodarze byli za szybcy i za wściekli by rywal miał coś więcej do powiedzenia. Spytkowiczanom oddać należy jedynie tyle, że gdy "od święta" wyprowadzali kontrę, robili to szybko, dynamicznie i niemal każdą z nich wieńczyli soczystym uderzeniem. W 17 minucie przyniosło im to nawet gola bo po szybkiej akcji lewą flanką Wójciak, najgroźniejszy obok Hagowskiego zawodnik gości huknął z lewej strony boiska po obu słupkach trafiając do siatki na 6:1.
Gospodarze rozpoczęli mecz z ogromnym animuszem i już w ok 100 sekund udało się zdobyć dwa gole które ustawiły obie ekipy w odpowiednim szeregu. Miejscowi błyskawicznie wymieniali podania, grali bardzo dynamicznie zwłaszcza wszerz boiska co generowało pożądaną dla nich rotację w szeregach rywala, a to z kolei powodowało luki idealne do bombardowania bramki Chorążego. Krakowianie rozpracowywali rywala na wszelkie możliwe sposoby, a to ze stałych fragmentów gry, a to wszerz, a to wzdłuż boiska. Różnica klas na parkiecie widoczna była od pierwszej do ostatniej minuty pojedynku.

W drugiej połowie bombardowanie bramki Chorążego trwało w najlepsze, znacznie więcej okazji do gry otrzymywali zmiennicy w ekipie AZS UEK ale ci wcale nie marnowali czasu i punktowali rywala bezlitośnie. Była w tym ciągle jednak zasługa graczy z pierwszej piątki bo już na wstępie drugiej odsłony dwie asysty zaliczył Ślęczka, a później dogrywał też i Marcin Czech. Druga odsłona przypominała już egzekucję, a miejscowi od 37 minuty mogli popracować nad grą w przewadze, raz z Biedą, a raz z Czechem w roli lotnego bramkarza. Wynik bezdyskusyjnie wskazał rolę obu ekip w tym sezonie ale zapewne podopieczni Krzysztofa Kusi muszą popracować nad skutecznością, bo szczególnie w pierwszej połowie była delikatnie mówiąc nie najwyższa.

Przed rozpoczęciem meczu miała miejsce miła uroczystość. Symbolicznie pożegnanie z zespołem AZS UEK zorganizowano Grzegorzowi Wieczorkowi i Pawłowi Doroszce, obaj przez lata godnie reprezentowali barwy UEK i przyczynili się do sukcesów tej ekipy (m.in w Akademickich MP). Dziś, po zakończeniu studiów, zostali godnie pożegnani i obdarowani symbolicznymi koszulkami i statuetkami.

FUTMAL MVP przyznajemy Robertowi Ślęczce. Ogromna przewaga AZS UEK nad Spartą w poziomie sportowym, dyscypliny taktycznej powodowała że nie trzeba było rozgrywać wybitnych zawodów by wyróżnić się na parkiecie. Ślęczka jednak w pierwszej połowie łowił (gole), a po zmianie stron rozdawał (asysty). Był obok Marcina Czecha motorem napędowym zespołu AZS UEK.

Krakowianie z rozmachem rozpoczęli sezon ale wciąż przed sobą mają pojedynki z BSF Busko Zdrój czy notującą póki co zwycięstwa ekipą Spartaka Wielkanoc. Kolejne starcia zapewne wyklarują duet, może tercet walczący o awans.