facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Staszkówka Jelna na podium mistrzostw Polski!

Staszkówka Jelna na podium mistrzostw Polski!

UKS Staszkówka Jelna z brązowym medalem Mistrzostw Polski U18 kobiet w futsalu! Dodatkowo Paulina Tomasiak z 6 golami na koncie sklasyfikowana została na trzecim miejscu w w tabeli strzelczyń całego turnieju.

 

 

Drużyna z powiatu gorlickiego przebrnęła w pierwszej kolejności przez fazę grupową, w której rywalizowała w grupie A m.in z AZS UJ Kraków. Po remisach z Jagiellonkami i obrończyniami mistrzowskiego tytułu Rekordem Bielsko-Biała, zwycięstwem z rezerwami SMS Łódź zapewniły sobie drugie miejsce w grupie i awans do ćwierćfinałów. Tam czekała już kolejna ekipa z Małopolski - Wierzbowianka, która wydostała się z grupy B pokonując Bielawiankę, UMCS Lublin i remisując z ROW Rybnik.
 
Małopolskie derby wyłoniły Staszkówkę Jelna jako półfinalistę i mogło się okazać, że w walce o najwyższe miejsca na podium natrafi jeszcze na Wandę Kraków. Krakowianki w grupie D zgromadziły tylko 4 punkty ale pozwoliło to awansować z drugiego miejsca. W drodze do półfinału trzeba było pokonać jeszcze SMS Łódź, jak się później okazało triumfatorki tegorocznego turnieju! Po bezbramkowym remisie, Wandeczki przegrały 2-4 w karnych i w dramatycznych okolicznościach pożegnały się z turniejem. 
 
Koniec końców, UKS Staszkówka Jelna w meczu o trzecie miejsce pewnie pokonała 5:1 TS ROW Rybnik i sięgnęła po brązowe medale Mistrzostw Polski.
 
W wielkim finale SWD Wodzisław Śląski zremisował 3:3 z SMS Łódź, ale w karnych (7-6) lepsze okazały się łodzianki. 
 
W turnieju udział wzięła jeszcze drużyna FSA Kraków ale podobnie jak Jagiellonki, nie zdołała wyjść z grupy (C).
 
Warto dodać, że walkę o koronę królowej strzelczyń turnieju do końca toczyłą Patrycja Sarapata z Wierzbowianki. Mimo, że Patrycja udział w turnieju zakończyła na ćwierćfinale (z 7 golami), a jej rywalka Roksana Gulec z SWD Wodzisław Śląski dopiero na finale (o 2 mecze więcej, z 10 golami na koncie) to zawodniczka Wierzbowianki legitymowała się najwyższą średnią na mecz w całym turnieju (1,75 br/mecz).
 
UKS Staszkówka Jelna: Anna Bałuszyńska - Paulina Sokulska, Zuzanna Rosiek, Wiktoria Dudka, Paulina Piksa, Aleksandra Cygan, Martyna Brdej, Julia Fryczek, Paulina Tomasiak, Anita Romuzga, Kinga Łomako, Emilia Smoleń.

Źródło: własne, fot. UKS Staszkówka Jelna / Facebook

Dodano: 2020-12-07 09:59:07


Mistrzostwa Polski  Staszkówka Jelna 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Spartak Wielkanoc
:
BSF Busko Zdrój
26.01.2021
20:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr.południowa

AZS UP Wanda Kraków
2:8
Wierzbowianka Wierzbno
24.01.2021
16:00
Rekord Bielsko Biała
3:1
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
24.01.2021
18:00
Rolnik Głogówek
4:8
AZS UJ Kraków
24.01.2021
16:30