facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Sportowe Mikołajki Szkółki Piłkarskiej Gościbia Sułkowice (foto)

Sportowe Mikołajki Szkółki Piłkarskiej Gościbia Sułkowice (foto)

Po raz kolejny, chociaż w tym roku w nieco innej formie, Szkółka Piłkarska Gościbia Sułkowice zorganizowała Sportowe Mikołajki. Łącznie w imprezie, która odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach, wzięło udział ok. 90 młodych adeptów piłki nożnej. Wszyscy oni trenują pod okiem trenerów Szkółki.
 
Tym razem Mikołajki odbyły się bez udziału publiczności, meczu rodziców i z podziałem na grupy. Najpierw jednocześnie na dwóch boiskach grali zawodnicy z drużyn skrzatów i żaków. Wiele radości, uśmiechu na twarzach i jednocześnie rywalizacja toczona w przyjaznej atmosferze, a także pozytywne emocje i wspaniała zabawa to podsumowanie tej części uroczystości oraz zmagań najmłodszych zawodników. W międzyczasie dzieci pozowały do zdjęć indywidualnych i drużynowych.

Po zakończonej rywalizacji sportowej żaków i skrzatów, do wszystkich uczestników dołączyli również zawodnicy z grup orlików. Wtedy właśnie nadszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment spotkania. Na hali sportowej pojawił się Święty Mikołaj. Został on żywiołowo przywitany przez wszystkich zebranych. Nastąpił wyczekiwany moment spotkania ze Świętym i rozdawania prezentów wszystkim członkom Szkółki, a także wykonane zostało wspólne zdjęcie.
 
Po spotkaniu ze Świętym Mikołajem boisko przejęli zawodnicy z grup orlików i rozegrali turniej towarzyski. Nikt jednak punktów i goli nie liczył, bo akurat nie to było najważniejsze.
 
Podsumowując imprezę należy stwierdzić, że takie spotkania świetnie integrują najmłodszych wokół sportu i zabawy. Wyzwalają wiele pozytywnych emocji i sprawiają, że uśmiech towarzyszy i najmłodszym i tym starszym. W tym roku w Mikołajkach Gościbii wzięło udział ok. 90 zawodników. Od najmłodszych piłkarzy z grup skrzatów, żaków młodszych, żaków, orlików młodszych oraz orlików. Oprócz rozgrywanych meczów dzieci mogły skorzystać też z animacji i malowania twarzy, a także pozowały do zdjęć.
 
Trenerami w Szkółce Piłkarskiej Gościbia Sułkowice są Szymon Tokarz, Piotr Sroka, Filip Sroka. Oprócz samych treningów Szkółka organizuje również dla swoich podopiecznych obozy narciarskie w ferie zimowe, a w wakacje obozy letnie nad morzem.

-[FOTOGALERIA
 
O podsumowanie Mikołajek Szkółki Piłkarskiej Gościbia Sułkowice poprosiliśmy organizatora uroczystości oraz trenera Szkółki – Szymona Tokarza- Cieszymy się przede wszystkim, że tradycji stało się za dość i w tym roku także udało nam się zorganizować Mikołajki, pomimo pandemii i spraw z nią związanych. Frekwencja również była wysoka, co ma odzwierciedlenie także w samych treningach i meczach, w których nasi zawodnicy biorą udział. Sport to w tym momencie jedna z nielicznych możliwości, gdzie dzieci mogą spędzać czas z rówieśnikami, a także nabywać odporności, dbać o swoje zdrowie i zaczerpnąć aktywności fizycznej. Gdy nie ma możliwości wzięcia udziału w "normalnych" lekcjach WF-u w szkole, uważam, że każdy trening jest dla nich na wagę złota. Zachęcam więc z tego miejsca wszystkich tych, którzy jeszcze nie trenują do przyjścia do nas na zajęcia. Mikołajki zorganizowaliśmy już po raz piąty i po raz pierwszy w takiej formie, ale jak wiadomo trzeba się dostosować i przestrzegać wszystkich zaleceń Rządu. Dziękujemy rodzicom naszych zawodników i Władzom Gminy Sułkowice za sfinansowanie prezentów, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 za udostępnienie hali sportowej, a przede wszystkim dziękujemy naszym zawodnikom, za zaangażowanie w grę i świetną zabawę.
 

 

 

Źródło: Paweł Biela

Dodano: 2020-12-18 11:05:44


Gościbia Sułkowice 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Spartak Wielkanoc
:
BSF Busko Zdrój
26.01.2021
20:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr.południowa

AZS UP Wanda Kraków
2:8
Wierzbowianka Wierzbno
24.01.2021
16:00
Rekord Bielsko Biała
3:1
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
24.01.2021
18:00
Rolnik Głogówek
4:8
AZS UJ Kraków
24.01.2021
16:30