Sparingowy remis przy Reymonta (foto/video)

Mecz zakończył się remisem 2:2, ale obie drużyny miały sporo okazji aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Drużyna ze Słowacji pokazała się w Krakowie z bardzo dobrej strony, długimi momentami przeważając. Przy pierwszej bramce niefortunnie interweniował Adi Mehremić, a Taofiq Jibril ze stoickim spokojem wykorzystał nadarzającą się okazję i pomimo interwencji Lisa bramka wpadła do bramki. Wisła o wyrównującą bramkę pokusiła się dopiero w 36 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Stefana Savica, Felicio Brown Forbes uderzył głową w poprzeczkę, a skuteczną dobitką wykazał się Michał Frydrych. W 58 minucie Czech Dawid Kurminowski ograł Michała Frydrycha i pięknym strzałem obok rozpaczliwie interweniującego Lisa posłał piłkę do siatki. W 85 minucie Abramowić dośrodkował z lewej strony w pole karne, a tam piłka niefortunnie odbiła się od nogi zaskoczonego obrońcy gości Jakuba Kiwiora i wpadła do siatki. Podopieczni dobrze znanego w polsce Pavola Stano, pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Imponowali wybieganiem i agresywnością w grze. Wisła pokazała wiele ciekawych akcji w ofensywie, gdzie brakowało jedynie skuteczności, natomiast gra obronna wymaga jeszcze poprawy. W najbliższych dniach przed startem Ekstraklasy Wisła zagra jeszcze dwa sparingi. Już w najbliższą środę zmierzy się w Sosnowcu z Zagłębiem, a później w Myślenicach podejmuje Spartaka Trnava ze Słowacji. Rundę wiosenną wiślacy rozpoczną 31 stycznia meczem domowym z Piastem Gliwice.

Sparing, 16.01.2021 r. 13:00 Stadion Miejski im. H.Reymana
Wisła Kraków - MSK Żylina 2:2 (1:1)
Frydrych 36, Jakub Kiwior 85 (s) - Jibril 15, Kurminowski 58

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków) Asystenci: Jakub Ślusarski i Sebastian Mucha
Żółte kartki: Szot, Mehremić, Frydrych.
Wisła: Lis - Szot (81 Abramowicz), Frydrych (74 Klemenz), Mehremić, Sadlok (53 Burliga) - Plewka (79 Boguski), Żukow (79 Chuca) - Yeboah (74 Starzyński), Savić (74 Beqiraj), Silva (53 Buksa) - Brown Forbes (66 Hoyo-Kowalski).
MSK: Petras - Vallo, Minarik, Kiwior, Anang - Kapralik, Gono, Paur, Ilko - Slebodnik, Jibril. II połowa: Javorcek, Biczachczian, Fazlagić, Jambor, Goljan, Nemcik, Duris, Rusnak, Kurminowski.

Źródło: Wojciech Tracz (video), Maciej Szcześniewski (komentator), Patryk Górecki (foto II), Biuro Prasowe Wisły Kraków (foto I)

Dodano: 2021-01-17 19:26:53