Zwycięstwo przed startem ligi

Sandecja Nowy Sącz na zakończenie obozu przygotowawczego rozegrała grę sparingową z trzecioligową drużyną – KS Wiązownica.

Zdecydowanym faworytem był zespół z Nowego Sączą, który już na początku spotkania objął prowadzenie po bramce z rzutu karnego – Rafaela Victora. Całą akcję zapoczątkował Damir Šovšić, który ładnym podaniem obsłużył Wojciecha Hajdę, młody pomocnik został sfaulowany w polu karnym i do piłki podszedł wspomniany Rafael Victor.

Mimo licznych okazji po stronie podopiecznych Dariusza Dudka wynik do przerwy pozostał bez zmian. Na listę strzelców mógł wpisać się Chmiel, jednak jego strzał poszybował nad bramką. Okazję na drugą swoją bramkę miał również Portugalczyk Rafael Victor, lecz piłka po jego strzale wylądowała na słupku.

Trzecioligowcy z Wiązownicy wyrównali w pięćdziesiątej szóstej minucie, kiedy swoją szansę wykorzystał Gil, mijając bramkarza Sandecji i umieszczając piłkę w pustej bramce.

Prowadzenie Sandecja odzyskała w siedemdziesiątej drugiej minucie po strzale Rubio, który pokusił się o uderzenie z dystansu. Kilka minut później Małkowski ustalił wynik spotkania na 3:1 dla pierwszoligowca z Nowego Sącza.

Sparing, 19.02.2021
KS Wiązownica – Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:1)
Gil 56’ – Rafael Victor 10’ (k), Rubio 72’, Małkowski 78’

Sandecja (I połowa): Pietrzkiewicz - Dziwniel, Piter-Bučko, Szufryn, Danek - Hajda, Błanik, Chmiel, Damir Šovšić, Walski - Rafael Victor.

Sandecja (II połowa): Budzyński - Basta, Boczek, Żołądź, Oleksy - Kasprzak, Kuźma (72. Hajda), Małkowski, Ogorzały, Prochownik - Rubio

Źródło: sandecja.pl

Dodano: 2021-02-20 21:16:11