Hutnik przegrywa z liderem!

Krakowski Hutnik mierzył się dziś na Suchych Stawach z liderem tabeli II ligi – Górnikiem Polkowice. Faworytem spotkania byli więc goście, którzy w dotychczasowych spotkaniach przegrali tylko trzy raz. W pierwszej potyczce w tym sezonie polkowiczanie wygrali z Hutnikiem 3:0.

W identycznym rozmiarze zakończyło się również dzisiejszej stracie, w którym również górą byli górnicy. Pierwsza bramka w tym pojedynku padła pod koniec pierwszej połowy. W czterdziestej minucie na listę strzelców wpisał się Terpiłowski, który przy okazji okazał się sprawcą groźnej kontuzji bramkarza Hutnika – Dawida Smuga, który w przerwie został zmieniony przez Adama Dula.

W drugiej połowie Piątkowski wykorzystał złe wyjście do piłki Dula i z łatwością podwyższył prowadzenie gości, kierując piłkę do bramki. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Eryk Sobków ustalił wynik spotkania.

Krakowianie w tym spotkaniu również mieli swoje okazję na bramkę, jednak próba Bełczowskiego została zablokowana a po strzale Sobali przytomną interwencją popisał się bramkarz gości. Również w drugich czterdziestu pięciu minutach gospodarze mieli szasnę na zmniejszenie strat. Swoich sił próbował Stawarczyk, lecz strzał głową nie sprawił większych problemów Kopanieckiemu. W końcowym fragmencie piłka po zagraniu Tetycha wylądowała na poprzeczce.

Hutnik w kolejnym ligowym spotkaniu zmierzy się z Pogonią Siedlce. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 15:00.