facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Sosin: Chcę być liderem zmian! (cz.1)

Sosin: Chcę być liderem zmian! (cz.1)

Przed nami wybory na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Wiemy już, że o kolejną kadencje nie będzie się ubiegał obecny Prezes – Ryszard Niemiec, który swoją funkcję piastuje od dwudziestu ośmiu lat. W gronie kandydatów do przejęcia władzy w Małopolskim Związku Piłki Nożnej jest Łukasz Sosin, Andrzej Sękowski i Ryszard Kołtun.

 

 

Porozmawiałem z Łukaszem Sosinem na tematu startu w wyborach, o jego planach na Związek. O tym czym będzie się zajmował, kiedy zostanie Prezesem i co sądzi na temat amatorskiej piłki nożnej. Kandydat na Prezesa opowie jakie ma pomysły na usprawnienie działalności Związku i przede wszystkim czym chce przekonać do siebie niezdecydowanych delegatów, aby to właśnie na niego zdecydowali się oni oddać głos w nadchodzących wyborach.


Zapraszam do lektury.


- Panie Łukaszu, na początek może skupimy się na pańskiej karierze. Jak z perspektywy czasu oceni Pan jej przebieg? W dorobku są mistrzostwa kraju z Wisłą, Apollonem, Anorthossisem, król strzelców ligi cypryjskiej, udział w Lidze Mistrzów. Jest Pan usatysfakcjonowany?

- Czuję się spełnionym piłkarzem. Szczególnie cieszyły mnie wszystkie sukcesy drużynowe, bo piłka nożna, zarówno na boisku jak i w klubowych biurach to gra zespołowa. Tytuły króla strzelców to ważny, ale dodatek. Oczywiście było wielu polskich piłkarzy, którzy osiągnęli więcej, ale ja cieszę z tej cegiełki, którą mi się udało dołożyć. Na odbiór mojej kariery piłkarskiej często wpływa niegdysiejsza opinia o lidze cypryjskiej, która była mocno niedoszacowana. Później się to zmieniło, zwłaszcza po tym jak APOEL walczył w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W czasach, gdy tam grałem, liga cypryjska była postrzegana w Polsce jako egzotyczna.

- Na swoim koncie ma Pan również występy z orzełkiem na piersi. W czterech spotkaniach zdobył Pan dwie bramki. Czym dla Pana była możliwość występów w kadrze? Liczył Pan na więcej szans?

- Dla każdego zawodnika marzeniem powinna być gra w reprezentacji Polski i tak było również w moim przypadku. Jeśli miałbym powiedzieć o tym niedosycie, związanym z moją karierą piłkarską, to faktycznie jest to kariera reprezentacyjna. Liczyłem na większą szansę, po cichu marzyłem o występie na niemieckim mundialu w 2006 roku. Wtedy jednak pominięto Tomasza Frankowskiego, więc o braku powołania dla Łukasza Sosina nikt już nie pisał.  Mówiłem już o lidze cypryjskiej jako przykładzie niedoszacowania, wydaje mi się, że właśnie to, że grałem w dalekiej i mniej medialnej lidze, mogło wpływać na moje szanse gry w kadrze. Ten dublet z Arabią Saudyjską będę jednak pamiętał zawsze.

- Poza boiskiem również poznał Pan tajniki futbolu. Pełni Pan rolę trenera, pracował jako dyrektor techniczny Akademii Piłkarskiej w Pafos. Te funkcje mogą pomóc w ubieganiu się o fotel Prezesa MZPN?

- Zdecydowanie. Poznałem futbol z różnych stron. Jako piłkarz, z czego głównie jestem znany. Pracuję jako trener, co daje kolejną perspektywę, tak cenną zwłaszcza dlatego, że trenuję juniorów i widzę wsparcie młodzieży jako absolutnie kluczowe. Dyrektor techniczny to kolejny, inny szczebel. Dał on doświadczenie w zarządzaniu, w tym co dla mnie absolutnie kluczowe, czyli doborze odpowiednich współpracowników.

- Właśnie, po powrocie do kraju znalazł Pan zatrudnienie w Hutniku Kraków jako trener młodzieży. Jak to się stało, że wybór padł właśnie na klub, w którym zaczęła się pańska kariera?

- Tu się pojawiły dwie podstawowe przesłanki. Po pierwsze, sentyment do klubu, w którym się wychowywałem. Po drugie, dobra propozycja i zaufanie ze strony władz Hutnika.

- Kiedy pojawiły się pierwsze myśli na temat tego, żeby spróbować powalczyć o fotel Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej?

- Była to przemyślana decyzja, podjęta jeszcze wtedy, gdy mieszkałem na Cyprze. Chciałem startować już rok temu, ale na przeszkodzie stanęła pandemia, która tak bardzo zmieniła nasze życie i która teraz tak utrudnia rozgrywki, nad czym ubolewam.

- Co Panem kierowało i co nakłoniło do podjęcia właśnie takiej decyzji?

- Małopolski Związek Piłki Nożnej stał się w postrzeganiu ogólnopolskim, ale też niestety w praktyce, jednym z ostatnim bastionów zarządzania futbolem, który pamiętamy z wcześniejszych, nie zawsze dobrych dla polskiej piłki lat. Zaległości sięgają nawet do lat 90. Obecny prezes, Ryszard Niemiec, którego darzę szacunkiem za wszystkie dobre dokonania, ale widzę też dużo braków tych kadencji, pełnił swoją funkcję 28 lat. Przez ten czas świat się zmieniał, a z nim piłka. Mając zapał do pracy, fajnych ludzi, którzy mnie wspierają i doświadczenie, które zdobyłem, chcę być liderem zmian. Prowadzonych jednak z głową, bo tu nie chodzi o to, aby wylać „dziecko z kąpielą”, a uszanować pracę ludzi małopolskiej piłki i ich dotychczasowy wkład, dodając do tego elementy rozwojowe.

- Nie boi się Pan walki z tzw. „betonem”? Ciężko chyba będzie go skruszyć, bo to w większości ludzie, którzy w strukturach związkowych są już od bardzo dawna.

- Tu nie chodzi o kruszenie betonu. Kuszące jest przyjąć taką narrację i powiedzieć, że przyszedłem walczyć z betonem. Takie uogólnienie może być jednak krzywdzące dla wielu pasjonatów działających lokalnie, nawet jeśli są sporo starsi ode mnie. Ja chcę jednocześnie wspierać bardziej doświadczonych działaczy, pokazując im zalety pójścia do przodu i tego, że oni na tym też skorzystają. Do tego dać szansę ludziom młodszym, w moim wieku, ale też młodszym ode mnie. Potrzebujemy zarówno młodych dynamicznych menadżerów, jak i działaczy z krwi i kości, bo oni wnoszą pasję i pamięć instytucjonalną. Chcę łączyć, a nie dzielić. Nie boje się walki, jedyna moja obawa łączy się z przypinaniem jakiejś łatki totalnego rewolucjonisty, który przyjdzie do związku dzień po wyborach i powie, że państwa praca już się nie liczy i do widzenia. Nie, tak nie będzie. Będą pozytywne zmiany, będzie też wsparcie dla doświadczonych działaczy. Połączymy to.

- Aby uzyskać możliwość startu w wyborach, trzeba przedstawić trzydzieści deklaracji i to jawnych. Takie zmiany w regulaminie pojawiły się chyba ze względu na fakt, by jawne stało się kto kogo popiera. Jak się Pan na to zapatruje?

- Negatywnie. Nie dlatego, że się boję braku poparcia. Takie się pojawia, na razie nieoficjalnie, bo proces wyborczy dopiero startuje. Chodzi o to, że wybory, które powinny być w pełni demokratyczne i tajne, stają się ich przeciwieństwem. Tajne już nie są, w końcu delegaci muszą z imienia i nazwiska poprzeć któregoś z kandydatów, co może być dla niektórych mało komfortowe w obawie przed konsekwencjami co by się stało, jakby źle obstawili. Ode mnie nie muszą się ich obawiać, ale za innych kandydatów mówić nie mogę. Czy są w pełni demokratyczne? Delegaci mogą dać tylko jedną rekomendację na osobę. A to oznacza, że przy ich określonej liczbie, kandydatów będzie z góry ograniczona liczba. Nie jest to dobre rozwiązanie. Już nie wspomnę, że zbieranie deklaracji w dobie pandemii COVID -19 będzie trudne i jest zbędnym formalizmem.

- A jak Pan zareagował na decyzję Prezesa Niemca o wycofaniu się z walki o fotel Prezesa? Czy to nie jest trochę tak, że przysłowiowy „beton” nie będzie przychylny pańskiej kandydaturze i z automatu poprze człowieka „namaszczonego” przez Prezesa Niemca?

- Okoliczności wycofania się Prezesa Niemca nie pozwalają się cieszyć z takiej decyzji. Życzę mu zdrowia, podobnie jak to robiłem już publicznie i w rozmowie osobistej. Poza tym, pojedynek z prezesem Niemcem byłby okazją to pokazania pewnych różnic w naszym podejściu do zarządzania związkiem. Co do delegatów, wierzę, że popatrzą szerzej niż ewentualna rekomendacja prezesa Niemca. Wybiorą program konkretnego człowieka i zaproszenie do współpracy. Mam świadomość, że mogą to uważać, za pewne ryzyko, zmiany zawszę niosą niewiadomą. Ale one są potrzebne, a ja gwarantuję, że będą wypracowywane w duchu budowania wspólnoty, a nie burzenia. Nie mam wątpliwości, że Prezes Niemiec wskaże kandydata, którego popiera, wiemy, że będzie to pan wiceprezes Ryszard Kołtun, czyli kontynuacja obecnej polityki bez żadnych zmian. Rozmawiałem z nim, potwierdził mi start, ale nie zamierza prowadzić oficjalnej kampanii. Nie widać również programu ani nowych pomysłów. Szanuję jego pracę, ale czy naprawdę wszystko ma znowu przebiegać tak samo? Teraz MZPN potrzebuje jednak czegoś więcej i to tak naprawdę widzi każdy.

- Wcześniej, miał Pan przyjemność spotkać się z Prezesem Niemcem? Jaka była jego reakcja na to, że zdecydował się Pan wziąć udział w wyborach?

- Przyjął tą decyzję z pełnym szacunkiem, to była bardzo miła rozmowa.

- Plusem w Pana kandydaturze moim zdaniem jest fakt, że ma Pan doświadczenie w większości ról pełnionych w futbolu. Poznał go Pan od strony boiska, szatni, fotela trenerskiego, zarządzania. Może Pan dzięki temu wnieść nowe spojrzenie na pewne sprawy w Związku?

- Jak już wspominałem, mnogość perspektyw pomaga. MZPN tworzą piłkarze, piłkarki, zawodowcy i amatorzy. Dorośli, młodzież i dzieci. Są sędziowie, trenerzy, działacze. Musimy szukać rozwiązań, aby wyjść naprzeciw oczekiwań każdego z nich. Nowe spojrzenie na pewno się przyda, ale chciałbym, żeby było konfrontowane z doświadczeniem obecnych działaczy.

- Jest też druga strona medalu. Nie obawia się Pan, że dłuższy rozbrat z ojczyzną może budzić wątpliwości delegatów co do aktualnej wiedzy na temat problemów lokalnego futbolu?

- Pewnie 20 lat temu byłby to większy problem. Obecnie, w dobie globalnej komunikacji, nie było wielkim wyzwaniem, aby utrzymywać stały kontakt z Polską, w tym krajową oraz lokalną piłką. O znajomości problemów mam nadzieję, świadczy mój program, który wydaje mi się odpowiada na najważniejsze współczesne wyzwania z jakimi będziemy się mierzyć.

- Za każdą kampanią stoją ludzie oraz pieniądze, których trzeba mieć naprawdę sporo, aby dotrzeć do każdego zakątka Małopolski i przekonać do siebie delegatów. Możemy porozmawiać o personaliach? Kto Pana wspiera w tej drodze? Najbliżsi? Koledzy z boiska? Ktoś już wyraził chęć pomocy, wsparcia i współpracy w kampanii?

- Jeśli chodzi o finansowanie kampanii, tu nie muszę się obawiać, mam swój kapitał, który zdobywałem podczas kariery piłkarskiej i teraz, będąc dalej aktywny zawodowo i zarabiając, powiększam go. W kampanie inwestuję więc własne środki. Jeśli chodzi o ludzi, oczywiście rodzina jest najważniejsza, z nią konsultowałem decyzję o starcie i oni wspierają mnie na bieżąco. Mam ponadto wokół siebie grono ludzi w każdym wieku, starszych, mojego pokolenia i młodszych, którzy pracują ze mną na szczeblu organizacyjnym i medialnym. Wspierają mnie również koledzy z boiska, konkretne personalia będę ujawniał w toku kampanii, ale w pierwszej kolejności rozmawiając o tym z delegatami. Chciałbym, aby MZPN po wyborach korzystał programowo i personalnie z obecnych działaczy oraz „świeżej krwi”, co dałoby moim zdaniem znakomite połączenie.

- Przybliżmy naszym czytelnikom szerzej jak w ogóle odbywają się wybory na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Kto może zadecydować o zmianach, kto ma prawo głosu?

- To skomplikowany proces. Głosują delegaci, wybierani w różnoraki sposób. Najwięcej głosów mają delegaci wybierani w podokręgach, czyli krótko mówiąc zbierają się kluby z danego rejonu i decydują o tym, kto będzie ich reprezentował. Częścią głosów dysponują również tzw. strefy. Czym one są? Tymczasowym rozwiązaniem, ponieważ niektóre kluby nie są zrzeszone w podokręgi. Dlaczego tak jest? Zarząd MZPN rozwiązał podokręg krakowski, więc coś trzeba było wymyśleć. Stało się tak akurat wtedy, gdy z tego rejonu pochodził kontrkandydat Prezesa Niemca w poprzednich wyborach. Rozwiązanie tego podokręgu było wielkim błędem, który chcę naprawić.  Ale wracając, dawny podokręg podzielono na trzy strefy, gdzie na zebraniach klubów głosować będą delegaci. To mamy już dwa sposoby wyłaniania delegatów, czyli podokręgi i strefy. Do tego delegatów mają małopolskie kluby od 3 ligi wzwyż, jest ich 9. Nie można również zapomnieć o trenerach, sędziach, przedstawicielach piłkarstwa kobiecego i futsalu, Radzie Seniorów i Klubie Zasłużonego Piłkarza. Duże wyzwanie, ale będę chciał ze swoim przekazem dotrzeć najszerzej jak się da.

- Załóżmy, że czerwcowe wybory Pan wygrywa. Jakie są pierwsze decyzje nowego Prezesa? Na pewno są sprawy, które potrzebują zmian „na już”?

- Od razu zaczynam realizować program. To będzie plan pracy na pierwszy miesiąc, rozpisany na konkretny dzień. Po kolei, punkt po punkcie, ruszam z działaniami. Wśród priorytetów będzie na pewno podtrzymanie ciągłości organizacyjnej związku, tak istotne zwłaszcza w dobie COVID -19 i przerw w prowadzeniu rozgrywek. Podejmę również natychmiastowe działania celem usystematyzowania struktury organizacyjnej MZPN. Jestem przeciwny likwidacji podokręgów, o czym nie raz mówiło się wśród obecnych władz MZPN. Pewnie ten pomysł na wybory zostanie zawieszony, bo podokręgi głosują, ale tak było. Ja, póki będę miał taką sprawczość, będę się sprzeciwiał likwidacji podokręgów, co więcej, podejmę działania celem ponownego zawiązania podokręgu Kraków. Kolejną rzecz, o którą zadbam od pierwszych dni jest poszukiwanie konkretnych instrumentów finansowych, wsparcia dla małych klubów. Czasem niewielkie kwoty mogą być na wagę złota. Chcę rozmawiać z samorządowcami, wspierając tu podokręgi, o dotacjach dla klubów. Jeśli pojawią się środki wypracowane przez MZPN, to w granicach prawa, będziemy je rozdysponowywać wśród klubów, celem ich najpierw ratowania, gdzie trzeba, a potem rozwoju.

- Czy pod Pana przewodnictwem Związek stanie się bardziej otwarty na kibiców, obserwatorów, sponsorów? Moim zdaniem należałoby wykorzystać do maksimum social media, które mam wrażenie przez ówczesne władze nie są do końca wykorzystywane.

- Kolejna sprawa, z którą ruszymy natychmiast. Przykład social mediów jest tu trafny, sprawa promocji i budowania wizerunku została bardzo mocno zaniedbana. Jak poprawimy wizerunek, staniemy się bardziej atrakcyjni dla sponsorów. To przełoży się na większe finansowanie małopolskiej piłki, a przez to jej rozwój. Piłka nożna musi być zorientowana na kibiców, wszyscy chcemy oglądać widowisko, zarówno w telewizji jak i na lokalnym stadionie. Czy obecnie MZPN temu sprzyja? Mam nadzieję, że delegaci właśnie takie pytania będą sobie zadawać przed wyborem kandydata i oddaniem głosu.

- Jako kandydat na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej na pewno zapoznał się Pan z problemami, z jakimi borykają się teraz kluby z niższych lig. Do czego przywiązuje Pan szczególną wagę? W czym chce Pan im pomóc?

- Wszelkie potrzeby wsparcia, które MZPN powinien dawać dla klubów niższych lig zostały spotęgowane przez pandemię COVID 19. Są dwa podstawowe problemy. Po pierwsze, finansowy. MZPN oczywiście nie ma możliwości, aby pomóc klubom w ich wszystkich potrzebach finansowych, pokrywając to z pieniędzy związkowych. W granicach prawa i możliwości chcemy być jednak elastyczni pod tym względem, unikając wszelkich opłat, które mogą zaszkodzić finansom klubów w tak trudnym czasie. Centrala MZPN powinna również wspierać podokręgi i sama prowadzić działania, celem podtrzymania i intensyfikowania lokalnych klubów przez gminy, co przez pandemie stanęło pod znakiem zapytania. Drugi temat, to sprawy organizacyjno – informacyjne. Centrala MZPN musi koordynować działania z podokręgami, celem płynnego prowadzenia rozgrywek, uwzględniając wymuszone na nas przerwy. To wszystko powinno być połączone z polityką informacyjną względem klubów tak aby, istniał szybki przepływ informacji pomiędzy organizatorami rozgrywek, a ich uczestnikami. Polityka prowadzona przez centralę MZPN jest, nazwijmy to bardzo delikatnie, uboga. Jest to efekt m.in. wieloletnich zaniedbań prezydium zarządu MZPN, które nie zorganizowało odpowiedniego systemu, bardzo słabo wspierając podokręgi w ich codziennej pracy.

- Czy widział Pan już infrastrukturę, jaką dysponują kluby z poziomu IV ligi, albo niższych klas rozgrywkowych? Wydaje mi się, że jest to dość duże pole do poprawy zarówno dla klubów, jak i MZPN, zresztą sam Pan o tym wspomina w swoim programie wyborczym.

- Bycie trenerem to doskonała okazja do poznania infrastruktury od podszewki. Pole do poprawy jest i to naprawdę duże. Widzę tu rolę MZPN na dwóch podstawowych polach. Po pierwsze, mowa o wsparciu merytorycznym i finansowym dla udogodnień infrastrukturalnych. Oczywiście, sami pieniędzy nie stworzymy, ale podobnie jak w ogólnych sprawach związanych z działalnością klubu, również w przypadku infrastruktury można starać się do sfinansowanie z budżetu państwa niezbędnych prac. Minister właściwy do spraw sportu regularnie rozpisuje taki konkurs, rolę MZPN widzę np. w jego popularyzacji i zorganizowania szkoleń z pisania takich wniosków. Dlaczego MZPN nie robi tego teraz i nie pomaga klubom wykorzystać szansy? Nie rozumiem tego. Druga sprawa, to proces licencyjny. Chciałbym, aby był on nastawiony na pomoc klubom, wskazywanie co mają doskonalić, a nie tylko karanie. Ku temu potrzebne będzie właściwe wsparcie dla Komisji Licencyjnej i Odwoławczej Komisji Licencyjnej. To powinny być osoby, które będą miały wiedzę i zasoby, aby realnie dawać rekomendacje, zamiast arbitralnego oceniania.

- Zapoznałem się z Pana programem wyborczym. Ciekawa kwestia to nawiązanie ścisłej współpracy z małopolskimi uczelniami typu Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na czym ta współpraca miałaby polegać?

- Brakuje nam dopływu kadr z młodego pokolenia. Energii ludzi, którzy wesprą tych bardziej doświadczonych. AWF w Krakowie to naturalna kuźnia talentów, ludzi zainteresowanych sportem. Mogą być sędziami, trenerami, mogą być naszymi ambasadorami w promowaniu piłki amatorskiej. AWF to tylko przykład, potrzebujemy też młodych prawników, a zainteresowanych prawem sportowym jest naprawdę wielu. Mamy Uniwersytet Jagielloński, mamy inne uczelnie, z którymi możemy nawiązać systemową współpracę. Potencjał jest ogromny, znowu niewykorzystany. Kiedyś oddolnie próbowano. Znam przykłady młodych ludzi, którzy próbowali podejmować współpracę z MZPN. Wyjątki osób, które zostały na dłużej można policzyć na palcach jednej ręki. Dlaczego więc odchodzą, zamiast współpracować i się rozwijać? Bo perspektywa dalszego działania nie jest atrakcyjna. Zmienimy to.

- Porusza Pan również kwestię nawiązania relacji partnerskich na linii zawiązek – kolegium sędziów. Czy w takim wypadku oznacza to, że teraz te relację nie są zbyt dobre, że nie opierają się na partnerstwie? Jak Pan sobie wyobraża tą współpracę?

- Kolegium sędziów powinno tworzyć przestrzeń do obiektywnego i dobrego prowadzenia widowiska sportowego, a także promowania najlepszych sędziów z Małopolski. Rozmawiam z wieloma sędziami, naprawdę jest poczucie niewykorzystanego potencjału. Trzeba pamiętać, że na poziomie niższych lig są to bardzo często pasjonaci, zarobki sędziego na tym poziomie rozgrywkowym nie pozwalają przecież traktować tego jako swojej podstawowej pracy zarobkowej. Chcę poprzez szkolenia prowadzone nowoczesnymi metodami podnosić ich kompetencje. Uważam, że możemy również poprawić klimat wokół obsad sędziowskich tak, aby wśród tych wspomnianych pasjonatów panowało poczucie, że promuje się najlepszych, najzdolniejszych i najbardziej pracowitych. Na start w wyborach na Prezesa MZPN zdecydował się szef kolegium, Pan Andrzej Sękowski. Widocznie uznał, że co miał zrobić w tym środowisku, to zrobił i czas iść dalej. Ja mam poczucie, że mógł zrobić o wiele więcej i niestety nie zrobił. Weźmy to, ilu teraz mamy sędziów na poziomie ogólnopolskim, pochodzącym z naszego regionu? Chlubnym wyjątkiem jest Tomasz Musiał. Naprawdę stać nas na więcej.

- Czy odbył Pan już jakieś spotkania z sędziami w sprawie swojej kandydatury? Wiemy, że sędziowie również mają prawo głosu w wyborach na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

- Spotkania to bardzo trudny temat w trakcie trwania pandemii, czego bardzo żałuję. Robię co w mojej mocy, aby docierać do jak najszerszego środowiska, w tym sędziów. W tym konkretnym przypadku podmiotem reprezentującym ich interesy jest Kolegium Sędziów i to ono wybierze delegatów. Co ciekawe, jeden z moich potencjalnych kontrkandydatów, Pan Andrzej Sękowski, pochodzi właśnie z tego grona. Miałem wiele okazji do rozmów z konkretnymi osobami i również tu potwierdza się potrzeba zmian w odniesieniu do działań całego związku, ale również samej pozycji sędziów w jego ramach. Na oficjalne rozmowy przyjdzie jeszcze czas, zapewne wtedy, kiedy będą wyłonieni delegaci z tego grona. Niemniej, jak wspominałem, zależy mi, aby rozmawiać nie tylko z nimi, ale ze wszystkimi przedstawicielami środowiska. Dlatego też podałem numer telefonu, zostawiłem kontakt mailowy. Odzew jest naprawdę duży, również ze strony sędziów.

- Czy w związku z pandemią ma Pan utrudniony kontrakt z podokręgami piłkarskimi? Mecze się nie odbywają, amatorska piłka zamiera w bezruchu. Do wyborów coraz bliżej a wydaje mi się, że w teren też trzeba się wybrać, porozmawiać z działaczami, poznać sugestie, opinie. I nie mówię tutaj tylko o tych medialnych klubach, ale też tych mniejszych, które często mają inne spojrzenie na pewne sprawy i na co dzień borykają się z innymi problemami.

- Niestety, ta trudność ze spotkaniami się powtarza. Chciałbym dotrzeć do każdego, kto tworzy to środowisko. Wpływ na wybór prezesa, poprzez głosowanie w podokręgach i strefach, ma prawie 750 klubów. Nie wszędzie mógłbym pojechać nawet bez pandemii, a teraz jest to jeszcze trudniejsze. Żałuję, chociaż bardzo bym chciał. Ale podobnie jak w przypadku sędziów, staram się kontaktować tam, gdzie tylko jest to możliwe, czyli na ten moment z władzami podokręgu, wybranymi przecież przez kluby. Pozostawiłem jednak namiary do siebie, tak aby być dostępnym dla każdego. Ale to nie koniec, planuję pewne działania, które pozwolą mi ze swoim przekazem dotrzeć do wszystkich, co do jednego, klubu w Małopolsce. Mam przy tym wrażenie, że jest potrzeba popularyzowania nawet nie samej kandydatury Łukasza Sosina, a wyborów jako takich. Wiele małych klubów o wyborach nie wie, o ich terminach nie wspominając. Podokręgi się tu starają jak mogą, ale na wsparcie centrali MZPN nie mają co liczyć. Postaram się to zmienić. Przy tym wszystkim zaznaczam, program jest cały czas otwarty. Nie chcę, aby związek był dziełem jednego człowieka, czy wąskiej grupy ludzi. Potrzebujemy większej transparentności i partnerstwa, co chcę pokazać już teraz, rozmawiając szeroko o planach na najbliższe lata.Koniec części pierwszej. W następnej cześci Łukasz Sosin przedsatwi m.in swoją wizję działania podokręgów piłkarskich w Małopolsce, wypowie się w sprawie utworzenia jednej silnej IV ligi oraz podzieli się pomysłami na finasowanie Związku. Zapraszamy serdecznie!


ZOBACZ TAKŻE:
]- SOSIN: CHCĘ BYĆ LIDEREM ZMIAN (cz.2)

Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2021-04-19 11:41:23


MZPN  wywiad  Sosin 

Komentarze


Keeza IV liga (Kraków-Wadowice) - mistrzowska

Pcimianka Pcim
4:1
Wiślanie Jaśkowice
16.06.2021
18:00
MKS Trzebinia
1:3
Orzeł Ryczów
16.06.2021
18:00
Dalin Myślenice
3:0
Sokół Kocmyrzów
16.06.2021
18:00
LKS Jawiszowice
6:2
Beskid Andrychów
16.06.2021
17:30
Orzeł Ryczów
:
Pcimianka Pcim
19.06.2021
17:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Unia Oświęcim
19.06.2021
17:00
LKS Jawiszowice
:
Sokół Kocmyrzów
19.06.2021
17:00
MKS Trzebinia
:
Beskid Andrychów
19.06.2021
17:00

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice) - spadkowa

Garbarnia II Kraków
1:0
LKS Śledziejowice
15.06.2021
18:00
Puszcza II
5:1
Proszowianka Proszowice
16.06.2021
18:00
LKS Rajsko
0:1
Clepardia Kraków
16.06.2021
18:30
Słomniczanka Słomniki
4:0
KS Chełmek
16.06.2021
18:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
0:1
Orzeł Piaski Wielkie
16.06.2021
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
:
Słomniczanka Słomniki
19.06.2021
17:00
Clepardia Kraków
:
Puszcza II
19.06.2021
17:00
LKS Rajsko
:
KS Chełmek
19.06.2021
17:00
Proszowianka Proszowice
:
Garbarnia II Kraków
19.06.2021
17:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
LKS Śledziejowice
19.06.2021
17:00

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz) - mistrzowska

Glinik Gorlice
4:0
Limanovia Limanowa
16.06.2021
18:00
Wierchy Rabka Zdrój
4:1
Sokół Słopnice
16.06.2021
18:00
Wierchy Rabka Zdrój
:
Metal Tarnów
19.06.2021
17:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Limanovia Limanowa
19.06.2021
17:00
Unia Tarnów
:
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
19.06.2021
17:00
Lubań Maniowy
:
Glinik Gorlice
19.06.2021
15:00
Poprad Muszyna
:
Sokół Słopnice
19.06.2021
17:00

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz) - spadkowa

BKS Bochnia
2:0
Okocimski Brzesko
15.06.2021
17:30
Watra Białka Tatrzańska
1:0
Tarnovia Tarnów
16.06.2021
18:00
Barciczanka Barcice
:
Watra Białka Tatrzańska
19.06.2021
17:00
Orkan Szczyrzyc
:
Skalnik Kamionka Wielka
19.06.2021
17:00
Poprad Rytro
:
BKS Bochnia
19.06.2021
17:00
Tarnovia Tarnów
:
Rylovia Rylowa
19.06.2021
17:00
Okocimski Brzesko
:
GKS Drwinia
19.06.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków I)

Leśnik Gorenice
1:1
Zieleńczanka Zielonki
15.06.2021
18:00
Pogoń Miechów
2:4
Orzeł Iwanowice
16.06.2021
18:00
Bolesław Bukowno
1:4
Spójnia Osiek
16.06.2021
17:00
TS Węgrzce
3:0
Przemsza Klucze
16.06.2021
17:00
Przebój Wolbrom
5:1
Orzeł Bębło
16.06.2021
18:00
KS Olkusz
2:2
Piliczanka Pilica
16.06.2021
18:00
Orzeł Bębło
:
Błękitni Modlnica
19.06.2021
12:00
Zieleńczanka Zielonki
:
Bolesław Bukowno
19.06.2021
18:00
Spójnia Osiek
:
Pogoń Miechów
19.06.2021
17:00
LOT Balice
:
Leśnik Gorenice
19.06.2021
11:00
KS Olkusz
:
Przebój Wolbrom
19.06.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków II)

Kaszowianka Kaszów
6:1
Zwierzyniecki Kraków
15.06.2021
18:00
Piast Wołowice
2:3
Nadwiślan Kraków
15.06.2021
18:00
Bronowianka Kraków
1:1
Orlęta Rudawa
15.06.2021
17:00
Kmita Zabierzów
2:0
Dąbski Kraków
15.06.2021
18:00
Grębałowianka Kraków
2:4
Skawinka Skawina
16.06.2021
18:30
Prokocim Kraków
4:1
Hutnik II Kraków
16.06.2021
18:00
Hutnik II Kraków
:
Prądniczanka Kraków
19.06.2021
 
Zwierzyniecki Kraków
:
Bronowianka Kraków
19.06.2021
 
Dąbski Kraków
:
Borek Kraków
19.06.2021
17:00
Nadwiślan Kraków
:
Kmita Zabierzów
19.06.2021
 
Wieczysta Kraków
:
Kaszowianka Kaszów
19.06.2021
 
Skawinka Skawina
:
Piast Wołowice
19.06.2021
 
Orlęta Rudawa
:
Grębałowianka Kraków
19.06.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Gdovia Gdów
0:0
Tempo Rzeszotary
16.06.2021
18:00
Jordan Sum Zakliczyn
4:7
Raba Dobczyce
16.06.2021
18:00
Błękitni Bodzanów
8:2
Wróblowianka Wróblowice
16.06.2021
18:00
Górnik Wieliczka
1:1
Radziszowianka Radziszów
16.06.2021
18:00
Orzeł Myślenice
5:0
Pasternik Ochojno
16.06.2021
18:00
Dziecanovia Dziekanowice
4:7
Wiarusy Igołomia
16.06.2021
18:00
Złomex Branice
0:1
Wiślanka Grabie
16.06.2021
18:00
Wróblowianka Wróblowice
:
Gdovia Gdów
19.06.2021
17:00
Błękitni Bodzanów
:
Raba Dobczyce
19.06.2021
17:00
Wiślanka Grabie
:
Górnik Wieliczka
19.06.2021
17:00
Złomex Branice
:
Dziecanovia Dziekanowice
19.06.2021
17:00
Radziszowianka Radziszów
:
Pasternik Ochojno
19.06.2021
17:00
Tempo Rzeszotary
:
Orzeł Myślenice
19.06.2021
17:00
Wiarusy Igołomia
:
Jordan Sum Zakliczyn
19.06.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Babia Góra Sucha Beskidzka
0:3
MKS Libiąż
16.06.2021
18:00
Victoria Jaworzno
1:3
Garbarz Zembrzyce
16.06.2021
18:00
Nadwiślanin Gromiec
4:0
Zatorzanka Zator
16.06.2021
18:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Halniak Maków Podhalański
16.06.2021
18:00
LKS Żarki
1:5
Niwa Nowa Wieś
16.06.2021
18:00
Brzezina Osiek
0:0
LKS Gorzów
16.06.2021
18:00
Hejnał Kęty
4:1
Zgoda Byczyna
16.06.2021
18:00
Tempo Białka
7:0
Sosnowianka Stanisław Dln
16.06.2021
18:00
Garbarz Zembrzyce
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
19.06.2021
18:00
Zgoda Byczyna
:
Sokół Przytkowice
19.06.2021
18:00
Zatorzanka Zator
:
Brzezina Osiek
19.06.2021
18:00
Halniak Maków Podhalański
:
Tempo Białka
19.06.2021
18:00
Niwa Nowa Wieś
:
Babia Góra Sucha Beskidzka
19.06.2021
18:00
LKS Gorzów
:
LKS Żarki
19.06.2021
18:00
MKS Libiąż
:
Victoria Jaworzno
19.06.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Dunajec Zbylitowska Góra
3:1
LKS Rzuchowa
16.06.2021
18:00
Dunajec Zakliczyn
3:0
Pogórze
16.06.2021
 
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
4:0
LKS Ładna
16.06.2021
18:00
LUKS Skrzyszów
5:2
Olimpia Wojnicz
16.06.2021
18:00
Zorza Zaczarnie
3:0
Unia Niedomice
16.06.2021
18:00
GLKS Gromnik
2:4
Polan Żabno
16.06.2021
18:00
Ikar Odporyszów
:
Ciężkowianka Ciężkowice
16.06.2021
18:00
LKS Szynwałd
5:0
Wisła Szczucin
16.06.2021
18:00
Zorza Zaczarnie
:
GLKS Gromnik
19.06.2021
18:00
Polan Żabno
:
Ciężkowianka Ciężkowice
19.06.2021
18:00
LKS Szynwałd
:
LUKS Skrzyszów
19.06.2021
18:00
Olimpia Wojnicz
:
Ikar Odporyszów
19.06.2021
18:00
Unia Niedomice
:
Dunajec Zbylitowska Góra
19.06.2021
18:00
Tuchovia Tuchów
:
Dunajec Zakliczyn
19.06.2021
18:00
Wisła Szczucin
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
19.06.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Sokół Borzęcin Górny
1:0
Strażak Mokrzyska
15.06.2021
18:30
Poręba Spytkowska
3:1
Jadowniczanka Jadowniki
15.06.2021
17:30
Naprzód Sobolów
3:1
Sokół Maszkienice
15.06.2021
18:00
Radłovia Radłów
7:2
Arkadia Olszyny
16.06.2021
17:30
Raba Książnice
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
16.06.2021
18:30
Wola Radłowska
0:1
Olimpia B.
16.06.2021
17:30
Orzeł Dębno
1:0
Olimpia Kąty
16.06.2021
17:30
Olimpia Kąty
:
Raba Książnice
19.06.2021
 
Sokół Maszkienice
:
Sokół Borzęcin Górny
19.06.2021
17:00
Strażak Mokrzyska
:
Poręba Spytkowska
19.06.2021
 
Błyskawica Proszówki
:
Wola Radłowska
19.06.2021
 
Jadowniczanka Jadowniki
:
Orzeł Dębno
19.06.2021
 
Arkadia Olszyny
:
Naprzód Sobolów
19.06.2021
 
Olimpia B.
:
Radłovia Radłów
19.06.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Grybovia Grybów
0:3
LKS Łużna
16.06.2021
18:00
Zyndram
1:1
Podhalanin Biecz
16.06.2021
18:00
LKS Uście Gorlickie
0:2
Dunajec Nowy Sącz
16.06.2021
18:00
Kolejarz Stróże
4:0
Łosoś Łososina Dolna
16.06.2021
18:00
ULKS Korzenna
4:3
Hart Tęgoborze
16.06.2021
18:00
LKS Zagórzany
3:2
LKSKobylankaKobylanka
16.06.2021
18:00
Gród Podegrodzie
1:2
Sokół Stary Sącz
16.06.2021
18:00
Helena Nowy Sącz
2:0
Zawisza R.
16.06.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Wiatr Ludźmierz
:
Zalesianka
19.06.2021
18:00
Huragan Waksmund
:
Turbacz Mszana Dolna
19.06.2021
18:00
Laskovia
:
LKS Szaflary
19.06.2021
18:00
Wierchy Pasierbiec
:
Jarmuta
19.06.2021
18:00
Granit Czarna Góra
:
Czarni Czarny Dunajec
19.06.2021
18:00
Jordan Jordanów
:
Babia Góra Lipnica Wielka
19.06.2021
18:00
Krokus
:
AKS Ujanowice
19.06.2021
18:00

Keeza Klasa A (Kraków I)

Szreniawa Koszyce
4:0
Słomniczanka II Słomniki
16.06.2021
18:30
Słomniczanka II Słomniki
:
Prądniczanka II Kraków
19.06.2021
 
Błękitni II Modlnica
3:0 v.o.
Wierzbowianka Wierzbno
19.06.2021
 
Spartak Wielkanoc
:
Partyzant Dojazdów
19.06.2021
 
Strażak Goszcza
:
Ekler Baranówka
19.06.2021
 
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Michałowianka Michałowice
19.06.2021
 
Jastrzębiec Książ Wielki
:
Galicja Raciborowice
19.06.2021
17:00

Keeza Klasa A (Kraków II)

Maszycanka Maszyce
2:3
Liszczanka Liszki
16.06.2021
18:30
Sportowiec Modlniczka
:
Dragon Szczyglice
16.06.2021
18:30
JKS Zelków
:
Tęcza Piekary
19.06.2021
11:00
Lotnik Kryspinów
:
Liszczanka Liszki
19.06.2021
 
Strażak Rączna
:
Świt Krzeszowice
19.06.2021
 
Iskra Czułów
:
Dragon Szczyglice
19.06.2021
17:00
MKS Skała 2004
:
Wisła Jeziorzany
19.06.2021
 
Wisła Czernichów
:
Wisła Rząska
19.06.2021
17:00

Keeza Klasa A (Kraków III)

Bieżanowianka Kraków
1:1
Tramwaj Kraków
15.06.2021
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Pogoń Skotniki
16.06.2021
18:00
Krakus Swoszowice
0:0
Bratniak Kraków
16.06.2021
18:00
Wanda Nowa Huta
:
Krakus Swoszowice
19.06.2021
 
Pogoń Skotniki
:
Gajowianka Gaj
19.06.2021
18:00
Płomień Kostrze
:
Bieżanowianka Kraków
19.06.2021
 
Rzozovia Rzozów
:
Cedronka Wola Radziszowska
19.06.2021
17:00
Fairant Kraków
:
Kabel Kraków
19.06.2021
17:00
Podgórze Kraków
:
Bratniak Kraków
19.06.2021
17:00

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Gwiazda Brzegi
:
UKS Sygneczów
16.06.2021
18:00
Zieloni Niegowić
4:1
Contra Sułków
16.06.2021
18:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
7:2
Rożnowa
16.06.2021
18:00
Iskra Zakrzów
1:2
Strażak Kokotów
16.06.2021
18:00
Czarni Staniątki
2:0
Wilga Koźmice Wielkie
16.06.2021
18:00
Zryw Szarów
1:3
Wolni Kłaj
16.06.2021
18:00
Czarnochowice
:
Sokół Chorągwica
16.06.2021
18:00
Piast Łapanów
4:2
Piłkarz Podłęże
16.06.2021
18:00
Zieloni Niegowić
:
Gwiazda Brzegi
19.06.2021
17:00
Contra Sułków
:
Rożnowa
19.06.2021
17:00
Wolni Kłaj
:
Iskra Zakrzów
19.06.2021
17:00
Wilga Koźmice Wielkie
:
Czarnochowice
19.06.2021
17:00
Strażak Kokotów
:
Piast Łapanów
19.06.2021
17:00
Zryw Szarów
:
Czarni Staniątki
19.06.2021
17:00
UKS Sygneczów
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
19.06.2021
17:00
Sokół Chorągwica
:
Piłkarz Podłęże
19.06.2021
17:00

Keeza Klasa A (Myślenice)

Zielonka Wrząsowice
:
Clavia Świątniki Górne
19.06.2021
17:00
Beskid Tokarnia
:
Rokita Kornatka
19.06.2021
17:00
Staw Polanka
:
Górki Myślenice
19.06.2021
17:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Iskra Brzączowice
19.06.2021
17:00
Sokół Borzęta
:
Hejnał Krzyszkowice
19.06.2021
17:00
LKS Rudnik
:
Lubomir Wiśniowa
19.06.2021
17:00
Topór Tenczyn
:
Gościbia Sułkowice
19.06.2021
17:00
Sęp Droginia
:
Karpaty Siepraw
19.06.2021
17:00

Keeza Klasa A (Olkusz)

Centuria Chechło
0:2
Trzy Korony Żarnowiec
15.06.2021
18:30
Unia Jaroszowiec
0:10
Pilica Wierbka
16.06.2021
18:00
Wielmożanka Wielmoża
2:1
Prądnik Sułoszowa
16.06.2021
18:00
Spartak Charsznica
1:3
Promień Przeginia
16.06.2021
18:00
Legion Bydlin
3:0
Przebój Wolbrom
16.06.2021
18:00
Olimpia Łobzów
1:3
Strażak Przybysławice
16.06.2021
18:00
Błysk Zederman
:
Sokół Gołaczewy
16.06.2021
18:00
Laskowianka Laski
4:4
Błyskawica Kolbark
16.06.2021
17:00
Centuria Chechło
:
Pilica Wierbka
19.06.2021
11:00
Unia Jaroszowiec
:
Olimpia Łobzów
19.06.2021
17:00
Laskowianka Laski
:
Strażak Przybysławice
19.06.2021
17:00
Błysk Zederman
:
Dłubnia Trzyciąż
19.06.2021
17:00

Keeza Klasa A (Chrzanów)

Wisełka Rozkochów
2:3
Zagórzanka Zagórze
16.06.2021
18:00
Wisła Jankowice
3:0
Wolanka Wola Filipowska
16.06.2021
18:00
UKS Dulowa
1:5
Ciężkowianka Jaworzno
16.06.2021
18:00
Unia Kwaczała
:
Fablok Chrzanów
16.06.2021
18:00
Tęcza Tenczynek
:
MKS Alwernia
16.06.2021
18:00
Błyskawica Myślachowice
5:1
Promyk Bolęcin
16.06.2021
18:00
Victoria Zalas
2:7
Start Kamień
16.06.2021
18:00
Ciężkowianka Jaworzno
:
Tęcza Tenczynek
19.06.2021
17:00
Wolanka Wola Filipowska
:
Wisełka Rozkochów
19.06.2021
17:00
Zagórzanka Zagórze
:
Victoria Zalas
19.06.2021
17:00
Promyk Bolęcin
:
SPRiN Regulice
19.06.2021
17:00
UKS Dulowa
:
Fablok Chrzanów
19.06.2021
17:00
MKS Alwernia
:
Błyskawica Myślachowice
19.06.2021
17:00
Start Kamień
:
Unia Kwaczała
19.06.2021
17:00

Keeza Klasa B (Kraków II)

Płomień Jerzmanowice
:
Fitball Szklary
19.06.2021
17:00
Topór Aleksandrowice
:
Potok Więckowice
19.06.2021
17:00
Maszycanka II Maszyce
:
Kmita II Zabierzów
19.06.2021
17:00

Keeza Klasa B (Kraków III)

Grom Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
19.06.2021
 
Victoria Kraków
:
Universum Kraków
19.06.2021
 
Wieczysta II
:
Albertus Kraków
19.06.2021
15:00
Rybitwy Kraków
:
Kaszowianka II Kaszów
19.06.2021
16:00

Keeza Klasa B (Wieliczka)

Górnik II Wieliczka
1:4
Start Brzezie
15.06.2021
18:00
Wilga Instalbud Golkowice
0:6
Wiarusy II
16.06.2021
18:00
Ledniczanka
2:4
Naprzód Ochmanów
16.06.2021
18:00
Dąb Zabierzów Bocheński
0:0
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
16.06.2021
18:30
Batory Wola Batorska
4:2
Wieliczanka Wieliczka
16.06.2021
18:00
Gdovia II Gdów
2:1
Tęcza Słomiróg
16.06.2021
18:00
Ledniczanka
:
Batory Wola Batorska
19.06.2021
18:00
Wiarusy II
:
Wieliczanka Wieliczka
19.06.2021
18:00
Start Brzezie
:
Gdovia II Gdów
19.06.2021
18:00
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
:
Wilga Instalbud Golkowice
19.06.2021
18:00
Naprzód Ochmanów
:
Gryf Wiatowice
19.06.2021
18:00

Keeza Klasa B (Myślenice)

Grodzisko Raciechowice
4:1
Karpaty II Siepraw
16.06.2021
18:00
Cisy Harbutowice
4:2
Szczebel Lubień
16.06.2021
18:00
Wicher Stróża
:
Radwan Skomielna Czarna
16.06.2021
18:00
Iskra Głogoczów
:
Jawor Jawornik
16.06.2021
18:00
Dukla Bysina
1:6
Orzeł Nowa Wieś
16.06.2021
18:00
Cyrhla Krzczonów
3:0 v.o.
Raba II Dobczyce
16.06.2021
18:00
Górki II Myślenice
3:6
LKS Trzebunia
16.06.2021
18:00
Raba II Dobczyce
0:3 v.o.
Grodzisko Raciechowice
19.06.2021
17:00

Makroregionalna Liga Juniorów U-19

Garbarnia Kraków
:
Motor Lublin
18.06.2021
13:00
Resovia Rzeszów
:
Korona II
19.06.2021
12:00
Górnik Łęczna
:
Orlęta K.
19.06.2021
12:00
Stal Rzeszów
:
Sandecja Nowy Sącz
19.06.2021
15:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Lechia
:
Lech Poznań
17.06.2021
11:00
Legia Warszawa
:
Hutnik Kraków
19.06.2021
12:00
Pogoń Szczecin
:
Zagłębie Lubin
19.06.2021
12:00
Jagiellonia
:
Śląsk Wrocław
19.06.2021
11:00

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - wiosna

KKP Korona
:
Hetman Z.
19.06.2021
12:00
Wisła Kraków
:
Sandecja Nowy Sącz
19.06.2021
 
Cracovia Kraków
:
TOP 54 Biała Podlaska
19.06.2021
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Puszcza Niepołomice
4:0
Unia Tarnów
15.06.2021
18:00
BKS Bochnia
:
Górnik Wieliczka
16.06.2021
 
Dunajec Nowy Sącz
3:0
Limanovia Limanowa
16.06.2021
17:00
Orkan Raba Wyżna
1:0
Okocimski Brzesko
16.06.2021
18:00
Prądniczanka Kraków
0:6
Profi Zielonki
16.06.2021
16:30
Pcimianka Pcim
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
17.06.2021
18:30
Beskid Andrychów
:
Podhale Nowy Targ
17.06.2021
15:00
Sokół Stary Sącz
:
Tarnovia Tarnów
17.06.2021
18:00
BKS Bochnia
:
Sokół Stary Sącz
19.06.2021
 
Unia Tarnów
:
Prądniczanka Kraków
19.06.2021
 
Profi Zielonki
:
Podhale Nowy Targ
19.06.2021
 
Pcimianka Pcim
:
Beskid Andrychów
19.06.2021
 
Orkan Raba Wyżna
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.06.2021
 
Okocimski Brzesko
:
Limanovia Limanowa
19.06.2021
 
Górnik Wieliczka
:
Dunajec Nowy Sącz
19.06.2021
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.06.2021
13:30
Puszcza Niepołomice
:
Sandecja Nowy Sącz
19.06.2021
13:30
Garbarnia Kraków
:
Podhale Nowy Targ
19.06.2021
13:30
Profi Zielonki
:
Okocimski Brzesko
19.06.2021
13:30

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Unia Tarnów
5:2
Hutnik II Kraków
16.06.2021
18:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Respect Szalowa
0:2
Dunajec Nowy Sącz
15.06.2021
17:00
Okocimski Brzesko
2:3
Garbarnia Kraków
15.06.2021
18:00
Podhale Nowy Targ
2:1
Wisła II Kraków
16.06.2021
18:30
Dunajec Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
19.06.2021
 
Wisła II Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.06.2021
 
Garbarnia Kraków
:
Podhale Nowy Targ
19.06.2021
 
Respect Szalowa
:
Unia Oświęcim
19.06.2021
11:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

MOSiR Bochnia
1:1
AP 21 Kraków
16.06.2021
17:00
Okocimski Brzesko
7:0
Chełmek
16.06.2021
18:00
Sandecja Nowy Sącz
0:5
Hutnik Kraków
16.06.2021
15:30
Tarnovia Tarnów
:
Unia II Tarnów
17.06.2021
16:00
Unia II Tarnów
:
Hutnik Kraków
19.06.2021
 
Chełmek
:
Sandecja Nowy Sącz
19.06.2021
11:00
AP 21 Kraków
:
Okocimski Brzesko
19.06.2021
10:00

I Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Podhale Nowy Targ
:
Cracovia Kraków
16.06.2021
17:00
AS Progres Kraków
1:1
Sandecja Nowy Sącz
16.06.2021
18:00
Limanovia Limanowa
2:0
Tarnovia Tarnów
16.06.2021
16:00

II Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Okocimski Brzesko
3:0
Wisła II K.
15.06.2021
18:00
AP Wisła Czarny Dunajec
1:3
Hutnik Kraków
16.06.2021
17:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
5:1
AP 21 Chrzanów
16.06.2021
16:30
Kalwarianka
:
Cracovia II Kraków
17.06.2021
17:00
AP Wisła Czarny Dunajec
:
Wisła II K.
19.06.2021
13:00

III liga kobiet, gr.4

Tarnovia II
:
DAP Dębica
15.06.2021
18:00

IV liga małopolska kobiet

Pogorzanka Pogorzyce
:
Olimpia Osieczany
16.06.2021
19:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny