facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Sosin: Chcę być liderem zmian! (cz.1)

Sosin: Chcę być liderem zmian! (cz.1)

Przed nami wybory na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Wiemy już, że o kolejną kadencje nie będzie się ubiegał obecny Prezes – Ryszard Niemiec, który swoją funkcję piastuje od dwudziestu ośmiu lat. W gronie kandydatów do przejęcia władzy w Małopolskim Związku Piłki Nożnej jest Łukasz Sosin, Andrzej Sękowski i Ryszard Kołtun.

 

 

Porozmawiałem z Łukaszem Sosinem na tematu startu w wyborach, o jego planach na Związek. O tym czym będzie się zajmował, kiedy zostanie Prezesem i co sądzi na temat amatorskiej piłki nożnej. Kandydat na Prezesa opowie jakie ma pomysły na usprawnienie działalności Związku i przede wszystkim czym chce przekonać do siebie niezdecydowanych delegatów, aby to właśnie na niego zdecydowali się oni oddać głos w nadchodzących wyborach.


Zapraszam do lektury.


- Panie Łukaszu, na początek może skupimy się na pańskiej karierze. Jak z perspektywy czasu oceni Pan jej przebieg? W dorobku są mistrzostwa kraju z Wisłą, Apollonem, Anorthossisem, król strzelców ligi cypryjskiej, udział w Lidze Mistrzów. Jest Pan usatysfakcjonowany?

- Czuję się spełnionym piłkarzem. Szczególnie cieszyły mnie wszystkie sukcesy drużynowe, bo piłka nożna, zarówno na boisku jak i w klubowych biurach to gra zespołowa. Tytuły króla strzelców to ważny, ale dodatek. Oczywiście było wielu polskich piłkarzy, którzy osiągnęli więcej, ale ja cieszę z tej cegiełki, którą mi się udało dołożyć. Na odbiór mojej kariery piłkarskiej często wpływa niegdysiejsza opinia o lidze cypryjskiej, która była mocno niedoszacowana. Później się to zmieniło, zwłaszcza po tym jak APOEL walczył w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W czasach, gdy tam grałem, liga cypryjska była postrzegana w Polsce jako egzotyczna.

- Na swoim koncie ma Pan również występy z orzełkiem na piersi. W czterech spotkaniach zdobył Pan dwie bramki. Czym dla Pana była możliwość występów w kadrze? Liczył Pan na więcej szans?

- Dla każdego zawodnika marzeniem powinna być gra w reprezentacji Polski i tak było również w moim przypadku. Jeśli miałbym powiedzieć o tym niedosycie, związanym z moją karierą piłkarską, to faktycznie jest to kariera reprezentacyjna. Liczyłem na większą szansę, po cichu marzyłem o występie na niemieckim mundialu w 2006 roku. Wtedy jednak pominięto Tomasza Frankowskiego, więc o braku powołania dla Łukasza Sosina nikt już nie pisał.  Mówiłem już o lidze cypryjskiej jako przykładzie niedoszacowania, wydaje mi się, że właśnie to, że grałem w dalekiej i mniej medialnej lidze, mogło wpływać na moje szanse gry w kadrze. Ten dublet z Arabią Saudyjską będę jednak pamiętał zawsze.

- Poza boiskiem również poznał Pan tajniki futbolu. Pełni Pan rolę trenera, pracował jako dyrektor techniczny Akademii Piłkarskiej w Pafos. Te funkcje mogą pomóc w ubieganiu się o fotel Prezesa MZPN?

- Zdecydowanie. Poznałem futbol z różnych stron. Jako piłkarz, z czego głównie jestem znany. Pracuję jako trener, co daje kolejną perspektywę, tak cenną zwłaszcza dlatego, że trenuję juniorów i widzę wsparcie młodzieży jako absolutnie kluczowe. Dyrektor techniczny to kolejny, inny szczebel. Dał on doświadczenie w zarządzaniu, w tym co dla mnie absolutnie kluczowe, czyli doborze odpowiednich współpracowników.

- Właśnie, po powrocie do kraju znalazł Pan zatrudnienie w Hutniku Kraków jako trener młodzieży. Jak to się stało, że wybór padł właśnie na klub, w którym zaczęła się pańska kariera?

- Tu się pojawiły dwie podstawowe przesłanki. Po pierwsze, sentyment do klubu, w którym się wychowywałem. Po drugie, dobra propozycja i zaufanie ze strony władz Hutnika.

- Kiedy pojawiły się pierwsze myśli na temat tego, żeby spróbować powalczyć o fotel Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej?

- Była to przemyślana decyzja, podjęta jeszcze wtedy, gdy mieszkałem na Cyprze. Chciałem startować już rok temu, ale na przeszkodzie stanęła pandemia, która tak bardzo zmieniła nasze życie i która teraz tak utrudnia rozgrywki, nad czym ubolewam.

- Co Panem kierowało i co nakłoniło do podjęcia właśnie takiej decyzji?

- Małopolski Związek Piłki Nożnej stał się w postrzeganiu ogólnopolskim, ale też niestety w praktyce, jednym z ostatnim bastionów zarządzania futbolem, który pamiętamy z wcześniejszych, nie zawsze dobrych dla polskiej piłki lat. Zaległości sięgają nawet do lat 90. Obecny prezes, Ryszard Niemiec, którego darzę szacunkiem za wszystkie dobre dokonania, ale widzę też dużo braków tych kadencji, pełnił swoją funkcję 28 lat. Przez ten czas świat się zmieniał, a z nim piłka. Mając zapał do pracy, fajnych ludzi, którzy mnie wspierają i doświadczenie, które zdobyłem, chcę być liderem zmian. Prowadzonych jednak z głową, bo tu nie chodzi o to, aby wylać „dziecko z kąpielą”, a uszanować pracę ludzi małopolskiej piłki i ich dotychczasowy wkład, dodając do tego elementy rozwojowe.

- Nie boi się Pan walki z tzw. „betonem”? Ciężko chyba będzie go skruszyć, bo to w większości ludzie, którzy w strukturach związkowych są już od bardzo dawna.

- Tu nie chodzi o kruszenie betonu. Kuszące jest przyjąć taką narrację i powiedzieć, że przyszedłem walczyć z betonem. Takie uogólnienie może być jednak krzywdzące dla wielu pasjonatów działających lokalnie, nawet jeśli są sporo starsi ode mnie. Ja chcę jednocześnie wspierać bardziej doświadczonych działaczy, pokazując im zalety pójścia do przodu i tego, że oni na tym też skorzystają. Do tego dać szansę ludziom młodszym, w moim wieku, ale też młodszym ode mnie. Potrzebujemy zarówno młodych dynamicznych menadżerów, jak i działaczy z krwi i kości, bo oni wnoszą pasję i pamięć instytucjonalną. Chcę łączyć, a nie dzielić. Nie boje się walki, jedyna moja obawa łączy się z przypinaniem jakiejś łatki totalnego rewolucjonisty, który przyjdzie do związku dzień po wyborach i powie, że państwa praca już się nie liczy i do widzenia. Nie, tak nie będzie. Będą pozytywne zmiany, będzie też wsparcie dla doświadczonych działaczy. Połączymy to.

- Aby uzyskać możliwość startu w wyborach, trzeba przedstawić trzydzieści deklaracji i to jawnych. Takie zmiany w regulaminie pojawiły się chyba ze względu na fakt, by jawne stało się kto kogo popiera. Jak się Pan na to zapatruje?

- Negatywnie. Nie dlatego, że się boję braku poparcia. Takie się pojawia, na razie nieoficjalnie, bo proces wyborczy dopiero startuje. Chodzi o to, że wybory, które powinny być w pełni demokratyczne i tajne, stają się ich przeciwieństwem. Tajne już nie są, w końcu delegaci muszą z imienia i nazwiska poprzeć któregoś z kandydatów, co może być dla niektórych mało komfortowe w obawie przed konsekwencjami co by się stało, jakby źle obstawili. Ode mnie nie muszą się ich obawiać, ale za innych kandydatów mówić nie mogę. Czy są w pełni demokratyczne? Delegaci mogą dać tylko jedną rekomendację na osobę. A to oznacza, że przy ich określonej liczbie, kandydatów będzie z góry ograniczona liczba. Nie jest to dobre rozwiązanie. Już nie wspomnę, że zbieranie deklaracji w dobie pandemii COVID -19 będzie trudne i jest zbędnym formalizmem.

- A jak Pan zareagował na decyzję Prezesa Niemca o wycofaniu się z walki o fotel Prezesa? Czy to nie jest trochę tak, że przysłowiowy „beton” nie będzie przychylny pańskiej kandydaturze i z automatu poprze człowieka „namaszczonego” przez Prezesa Niemca?

- Okoliczności wycofania się Prezesa Niemca nie pozwalają się cieszyć z takiej decyzji. Życzę mu zdrowia, podobnie jak to robiłem już publicznie i w rozmowie osobistej. Poza tym, pojedynek z prezesem Niemcem byłby okazją to pokazania pewnych różnic w naszym podejściu do zarządzania związkiem. Co do delegatów, wierzę, że popatrzą szerzej niż ewentualna rekomendacja prezesa Niemca. Wybiorą program konkretnego człowieka i zaproszenie do współpracy. Mam świadomość, że mogą to uważać, za pewne ryzyko, zmiany zawszę niosą niewiadomą. Ale one są potrzebne, a ja gwarantuję, że będą wypracowywane w duchu budowania wspólnoty, a nie burzenia. Nie mam wątpliwości, że Prezes Niemiec wskaże kandydata, którego popiera, wiemy, że będzie to pan wiceprezes Ryszard Kołtun, czyli kontynuacja obecnej polityki bez żadnych zmian. Rozmawiałem z nim, potwierdził mi start, ale nie zamierza prowadzić oficjalnej kampanii. Nie widać również programu ani nowych pomysłów. Szanuję jego pracę, ale czy naprawdę wszystko ma znowu przebiegać tak samo? Teraz MZPN potrzebuje jednak czegoś więcej i to tak naprawdę widzi każdy.

- Wcześniej, miał Pan przyjemność spotkać się z Prezesem Niemcem? Jaka była jego reakcja na to, że zdecydował się Pan wziąć udział w wyborach?

- Przyjął tą decyzję z pełnym szacunkiem, to była bardzo miła rozmowa.

- Plusem w Pana kandydaturze moim zdaniem jest fakt, że ma Pan doświadczenie w większości ról pełnionych w futbolu. Poznał go Pan od strony boiska, szatni, fotela trenerskiego, zarządzania. Może Pan dzięki temu wnieść nowe spojrzenie na pewne sprawy w Związku?

- Jak już wspominałem, mnogość perspektyw pomaga. MZPN tworzą piłkarze, piłkarki, zawodowcy i amatorzy. Dorośli, młodzież i dzieci. Są sędziowie, trenerzy, działacze. Musimy szukać rozwiązań, aby wyjść naprzeciw oczekiwań każdego z nich. Nowe spojrzenie na pewno się przyda, ale chciałbym, żeby było konfrontowane z doświadczeniem obecnych działaczy.

- Jest też druga strona medalu. Nie obawia się Pan, że dłuższy rozbrat z ojczyzną może budzić wątpliwości delegatów co do aktualnej wiedzy na temat problemów lokalnego futbolu?

- Pewnie 20 lat temu byłby to większy problem. Obecnie, w dobie globalnej komunikacji, nie było wielkim wyzwaniem, aby utrzymywać stały kontakt z Polską, w tym krajową oraz lokalną piłką. O znajomości problemów mam nadzieję, świadczy mój program, który wydaje mi się odpowiada na najważniejsze współczesne wyzwania z jakimi będziemy się mierzyć.

- Za każdą kampanią stoją ludzie oraz pieniądze, których trzeba mieć naprawdę sporo, aby dotrzeć do każdego zakątka Małopolski i przekonać do siebie delegatów. Możemy porozmawiać o personaliach? Kto Pana wspiera w tej drodze? Najbliżsi? Koledzy z boiska? Ktoś już wyraził chęć pomocy, wsparcia i współpracy w kampanii?

- Jeśli chodzi o finansowanie kampanii, tu nie muszę się obawiać, mam swój kapitał, który zdobywałem podczas kariery piłkarskiej i teraz, będąc dalej aktywny zawodowo i zarabiając, powiększam go. W kampanie inwestuję więc własne środki. Jeśli chodzi o ludzi, oczywiście rodzina jest najważniejsza, z nią konsultowałem decyzję o starcie i oni wspierają mnie na bieżąco. Mam ponadto wokół siebie grono ludzi w każdym wieku, starszych, mojego pokolenia i młodszych, którzy pracują ze mną na szczeblu organizacyjnym i medialnym. Wspierają mnie również koledzy z boiska, konkretne personalia będę ujawniał w toku kampanii, ale w pierwszej kolejności rozmawiając o tym z delegatami. Chciałbym, aby MZPN po wyborach korzystał programowo i personalnie z obecnych działaczy oraz „świeżej krwi”, co dałoby moim zdaniem znakomite połączenie.

- Przybliżmy naszym czytelnikom szerzej jak w ogóle odbywają się wybory na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Kto może zadecydować o zmianach, kto ma prawo głosu?

- To skomplikowany proces. Głosują delegaci, wybierani w różnoraki sposób. Najwięcej głosów mają delegaci wybierani w podokręgach, czyli krótko mówiąc zbierają się kluby z danego rejonu i decydują o tym, kto będzie ich reprezentował. Częścią głosów dysponują również tzw. strefy. Czym one są? Tymczasowym rozwiązaniem, ponieważ niektóre kluby nie są zrzeszone w podokręgi. Dlaczego tak jest? Zarząd MZPN rozwiązał podokręg krakowski, więc coś trzeba było wymyśleć. Stało się tak akurat wtedy, gdy z tego rejonu pochodził kontrkandydat Prezesa Niemca w poprzednich wyborach. Rozwiązanie tego podokręgu było wielkim błędem, który chcę naprawić.  Ale wracając, dawny podokręg podzielono na trzy strefy, gdzie na zebraniach klubów głosować będą delegaci. To mamy już dwa sposoby wyłaniania delegatów, czyli podokręgi i strefy. Do tego delegatów mają małopolskie kluby od 3 ligi wzwyż, jest ich 9. Nie można również zapomnieć o trenerach, sędziach, przedstawicielach piłkarstwa kobiecego i futsalu, Radzie Seniorów i Klubie Zasłużonego Piłkarza. Duże wyzwanie, ale będę chciał ze swoim przekazem dotrzeć najszerzej jak się da.

- Załóżmy, że czerwcowe wybory Pan wygrywa. Jakie są pierwsze decyzje nowego Prezesa? Na pewno są sprawy, które potrzebują zmian „na już”?

- Od razu zaczynam realizować program. To będzie plan pracy na pierwszy miesiąc, rozpisany na konkretny dzień. Po kolei, punkt po punkcie, ruszam z działaniami. Wśród priorytetów będzie na pewno podtrzymanie ciągłości organizacyjnej związku, tak istotne zwłaszcza w dobie COVID -19 i przerw w prowadzeniu rozgrywek. Podejmę również natychmiastowe działania celem usystematyzowania struktury organizacyjnej MZPN. Jestem przeciwny likwidacji podokręgów, o czym nie raz mówiło się wśród obecnych władz MZPN. Pewnie ten pomysł na wybory zostanie zawieszony, bo podokręgi głosują, ale tak było. Ja, póki będę miał taką sprawczość, będę się sprzeciwiał likwidacji podokręgów, co więcej, podejmę działania celem ponownego zawiązania podokręgu Kraków. Kolejną rzecz, o którą zadbam od pierwszych dni jest poszukiwanie konkretnych instrumentów finansowych, wsparcia dla małych klubów. Czasem niewielkie kwoty mogą być na wagę złota. Chcę rozmawiać z samorządowcami, wspierając tu podokręgi, o dotacjach dla klubów. Jeśli pojawią się środki wypracowane przez MZPN, to w granicach prawa, będziemy je rozdysponowywać wśród klubów, celem ich najpierw ratowania, gdzie trzeba, a potem rozwoju.

- Czy pod Pana przewodnictwem Związek stanie się bardziej otwarty na kibiców, obserwatorów, sponsorów? Moim zdaniem należałoby wykorzystać do maksimum social media, które mam wrażenie przez ówczesne władze nie są do końca wykorzystywane.

- Kolejna sprawa, z którą ruszymy natychmiast. Przykład social mediów jest tu trafny, sprawa promocji i budowania wizerunku została bardzo mocno zaniedbana. Jak poprawimy wizerunek, staniemy się bardziej atrakcyjni dla sponsorów. To przełoży się na większe finansowanie małopolskiej piłki, a przez to jej rozwój. Piłka nożna musi być zorientowana na kibiców, wszyscy chcemy oglądać widowisko, zarówno w telewizji jak i na lokalnym stadionie. Czy obecnie MZPN temu sprzyja? Mam nadzieję, że delegaci właśnie takie pytania będą sobie zadawać przed wyborem kandydata i oddaniem głosu.

- Jako kandydat na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej na pewno zapoznał się Pan z problemami, z jakimi borykają się teraz kluby z niższych lig. Do czego przywiązuje Pan szczególną wagę? W czym chce Pan im pomóc?

- Wszelkie potrzeby wsparcia, które MZPN powinien dawać dla klubów niższych lig zostały spotęgowane przez pandemię COVID 19. Są dwa podstawowe problemy. Po pierwsze, finansowy. MZPN oczywiście nie ma możliwości, aby pomóc klubom w ich wszystkich potrzebach finansowych, pokrywając to z pieniędzy związkowych. W granicach prawa i możliwości chcemy być jednak elastyczni pod tym względem, unikając wszelkich opłat, które mogą zaszkodzić finansom klubów w tak trudnym czasie. Centrala MZPN powinna również wspierać podokręgi i sama prowadzić działania, celem podtrzymania i intensyfikowania lokalnych klubów przez gminy, co przez pandemie stanęło pod znakiem zapytania. Drugi temat, to sprawy organizacyjno – informacyjne. Centrala MZPN musi koordynować działania z podokręgami, celem płynnego prowadzenia rozgrywek, uwzględniając wymuszone na nas przerwy. To wszystko powinno być połączone z polityką informacyjną względem klubów tak aby, istniał szybki przepływ informacji pomiędzy organizatorami rozgrywek, a ich uczestnikami. Polityka prowadzona przez centralę MZPN jest, nazwijmy to bardzo delikatnie, uboga. Jest to efekt m.in. wieloletnich zaniedbań prezydium zarządu MZPN, które nie zorganizowało odpowiedniego systemu, bardzo słabo wspierając podokręgi w ich codziennej pracy.

- Czy widział Pan już infrastrukturę, jaką dysponują kluby z poziomu IV ligi, albo niższych klas rozgrywkowych? Wydaje mi się, że jest to dość duże pole do poprawy zarówno dla klubów, jak i MZPN, zresztą sam Pan o tym wspomina w swoim programie wyborczym.

- Bycie trenerem to doskonała okazja do poznania infrastruktury od podszewki. Pole do poprawy jest i to naprawdę duże. Widzę tu rolę MZPN na dwóch podstawowych polach. Po pierwsze, mowa o wsparciu merytorycznym i finansowym dla udogodnień infrastrukturalnych. Oczywiście, sami pieniędzy nie stworzymy, ale podobnie jak w ogólnych sprawach związanych z działalnością klubu, również w przypadku infrastruktury można starać się do sfinansowanie z budżetu państwa niezbędnych prac. Minister właściwy do spraw sportu regularnie rozpisuje taki konkurs, rolę MZPN widzę np. w jego popularyzacji i zorganizowania szkoleń z pisania takich wniosków. Dlaczego MZPN nie robi tego teraz i nie pomaga klubom wykorzystać szansy? Nie rozumiem tego. Druga sprawa, to proces licencyjny. Chciałbym, aby był on nastawiony na pomoc klubom, wskazywanie co mają doskonalić, a nie tylko karanie. Ku temu potrzebne będzie właściwe wsparcie dla Komisji Licencyjnej i Odwoławczej Komisji Licencyjnej. To powinny być osoby, które będą miały wiedzę i zasoby, aby realnie dawać rekomendacje, zamiast arbitralnego oceniania.

- Zapoznałem się z Pana programem wyborczym. Ciekawa kwestia to nawiązanie ścisłej współpracy z małopolskimi uczelniami typu Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na czym ta współpraca miałaby polegać?

- Brakuje nam dopływu kadr z młodego pokolenia. Energii ludzi, którzy wesprą tych bardziej doświadczonych. AWF w Krakowie to naturalna kuźnia talentów, ludzi zainteresowanych sportem. Mogą być sędziami, trenerami, mogą być naszymi ambasadorami w promowaniu piłki amatorskiej. AWF to tylko przykład, potrzebujemy też młodych prawników, a zainteresowanych prawem sportowym jest naprawdę wielu. Mamy Uniwersytet Jagielloński, mamy inne uczelnie, z którymi możemy nawiązać systemową współpracę. Potencjał jest ogromny, znowu niewykorzystany. Kiedyś oddolnie próbowano. Znam przykłady młodych ludzi, którzy próbowali podejmować współpracę z MZPN. Wyjątki osób, które zostały na dłużej można policzyć na palcach jednej ręki. Dlaczego więc odchodzą, zamiast współpracować i się rozwijać? Bo perspektywa dalszego działania nie jest atrakcyjna. Zmienimy to.

- Porusza Pan również kwestię nawiązania relacji partnerskich na linii zawiązek – kolegium sędziów. Czy w takim wypadku oznacza to, że teraz te relację nie są zbyt dobre, że nie opierają się na partnerstwie? Jak Pan sobie wyobraża tą współpracę?

- Kolegium sędziów powinno tworzyć przestrzeń do obiektywnego i dobrego prowadzenia widowiska sportowego, a także promowania najlepszych sędziów z Małopolski. Rozmawiam z wieloma sędziami, naprawdę jest poczucie niewykorzystanego potencjału. Trzeba pamiętać, że na poziomie niższych lig są to bardzo często pasjonaci, zarobki sędziego na tym poziomie rozgrywkowym nie pozwalają przecież traktować tego jako swojej podstawowej pracy zarobkowej. Chcę poprzez szkolenia prowadzone nowoczesnymi metodami podnosić ich kompetencje. Uważam, że możemy również poprawić klimat wokół obsad sędziowskich tak, aby wśród tych wspomnianych pasjonatów panowało poczucie, że promuje się najlepszych, najzdolniejszych i najbardziej pracowitych. Na start w wyborach na Prezesa MZPN zdecydował się szef kolegium, Pan Andrzej Sękowski. Widocznie uznał, że co miał zrobić w tym środowisku, to zrobił i czas iść dalej. Ja mam poczucie, że mógł zrobić o wiele więcej i niestety nie zrobił. Weźmy to, ilu teraz mamy sędziów na poziomie ogólnopolskim, pochodzącym z naszego regionu? Chlubnym wyjątkiem jest Tomasz Musiał. Naprawdę stać nas na więcej.

- Czy odbył Pan już jakieś spotkania z sędziami w sprawie swojej kandydatury? Wiemy, że sędziowie również mają prawo głosu w wyborach na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

- Spotkania to bardzo trudny temat w trakcie trwania pandemii, czego bardzo żałuję. Robię co w mojej mocy, aby docierać do jak najszerszego środowiska, w tym sędziów. W tym konkretnym przypadku podmiotem reprezentującym ich interesy jest Kolegium Sędziów i to ono wybierze delegatów. Co ciekawe, jeden z moich potencjalnych kontrkandydatów, Pan Andrzej Sękowski, pochodzi właśnie z tego grona. Miałem wiele okazji do rozmów z konkretnymi osobami i również tu potwierdza się potrzeba zmian w odniesieniu do działań całego związku, ale również samej pozycji sędziów w jego ramach. Na oficjalne rozmowy przyjdzie jeszcze czas, zapewne wtedy, kiedy będą wyłonieni delegaci z tego grona. Niemniej, jak wspominałem, zależy mi, aby rozmawiać nie tylko z nimi, ale ze wszystkimi przedstawicielami środowiska. Dlatego też podałem numer telefonu, zostawiłem kontakt mailowy. Odzew jest naprawdę duży, również ze strony sędziów.

- Czy w związku z pandemią ma Pan utrudniony kontrakt z podokręgami piłkarskimi? Mecze się nie odbywają, amatorska piłka zamiera w bezruchu. Do wyborów coraz bliżej a wydaje mi się, że w teren też trzeba się wybrać, porozmawiać z działaczami, poznać sugestie, opinie. I nie mówię tutaj tylko o tych medialnych klubach, ale też tych mniejszych, które często mają inne spojrzenie na pewne sprawy i na co dzień borykają się z innymi problemami.

- Niestety, ta trudność ze spotkaniami się powtarza. Chciałbym dotrzeć do każdego, kto tworzy to środowisko. Wpływ na wybór prezesa, poprzez głosowanie w podokręgach i strefach, ma prawie 750 klubów. Nie wszędzie mógłbym pojechać nawet bez pandemii, a teraz jest to jeszcze trudniejsze. Żałuję, chociaż bardzo bym chciał. Ale podobnie jak w przypadku sędziów, staram się kontaktować tam, gdzie tylko jest to możliwe, czyli na ten moment z władzami podokręgu, wybranymi przecież przez kluby. Pozostawiłem jednak namiary do siebie, tak aby być dostępnym dla każdego. Ale to nie koniec, planuję pewne działania, które pozwolą mi ze swoim przekazem dotrzeć do wszystkich, co do jednego, klubu w Małopolsce. Mam przy tym wrażenie, że jest potrzeba popularyzowania nawet nie samej kandydatury Łukasza Sosina, a wyborów jako takich. Wiele małych klubów o wyborach nie wie, o ich terminach nie wspominając. Podokręgi się tu starają jak mogą, ale na wsparcie centrali MZPN nie mają co liczyć. Postaram się to zmienić. Przy tym wszystkim zaznaczam, program jest cały czas otwarty. Nie chcę, aby związek był dziełem jednego człowieka, czy wąskiej grupy ludzi. Potrzebujemy większej transparentności i partnerstwa, co chcę pokazać już teraz, rozmawiając szeroko o planach na najbliższe lata.Koniec części pierwszej. W następnej cześci Łukasz Sosin przedsatwi m.in swoją wizję działania podokręgów piłkarskich w Małopolsce, wypowie się w sprawie utworzenia jednej silnej IV ligi oraz podzieli się pomysłami na finasowanie Związku. Zapraszamy serdecznie!


ZOBACZ TAKŻE:
]- SOSIN: CHCĘ BYĆ LIDEREM ZMIAN (cz.2)

Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2021-04-19 11:41:23


MZPN  wywiad  Sosin 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin
:
Pogoń Szczecin
07.05.2021
20:30
Górnik Zabrze
3:1
Jagiellonia Białystok
07.05.2021
18:00
Wisła Kraków
:
Lech Poznań
08.05.2021
20:00
Lechia Gdańsk
:
Cracovia Kraków
08.05.2021
17:30
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Wisła Płock
08.05.2021
15:00
Stal Mielec
:
Legia Warszawa
09.05.2021
17:30
Warta Poznań
:
Śląsk Wrocław
09.05.2021
15:00
Raków Częstochowa
:
Piast Gliwice
10.05.2021
18:00

Fortuna I liga

Odra Opole
1:0
Puszcza Niepołomice
07.05.2021
17:00
GKS Tychy
3:1
Górnik Łęczna
07.05.2021
18:00
Zagłębie Sosnowiec
0:1
Radomiak Radom
07.05.2021
17:40
GKS Bełchatów
:
Arka Gdynia
08.05.2021
12:40
Stomil Olsztyn
:
Chrobry Głogów
08.05.2021
16:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Korona Kielce
08.05.2021
16:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Miedź Legnica
08.05.2021
20:00
Resovia Rzeszów
:
Widzew Łódź
09.05.2021
12:40
ŁKS Łódź
:
GKS Jastrzębie
09.05.2021
15:00

II liga

Bytovia Bytów
:
Stal Rzeszów
08.05.2021
13:00
Błękitni Stargard
:
Olimpia Grudziądz
08.05.2021
13:00
KKS 1925 Kalisz
:
GKS Katowice
08.05.2021
17:30
Motor Lublin
:
Sokół Ostróda
08.05.2021
19:00
Śląsk II Wrocław
:
Lech II Poznań
08.05.2021
13:00
Garbarnia Kraków
:
Górnik Polkowice
08.05.2021
16:00
Skra Częstochowa
:
Pogoń Siedlce
08.05.2021
17:30
Wigry Suwałki
:
Hutnik Kraków
08.05.2021
16:00
Olimpia Elbląg
:
Znicz Pruszków
09.05.2021
17:00

III liga, gr. 4

Wisłoka Dębica
:
Podlasie Biała Podlaska
08.05.2021
13:00
Chełmianka Chełm
:
KSZO Ostrowiec Św.
08.05.2021
17:30
Lewart Lubartów
:
Avia Świdnik
08.05.2021
17:00
Hetman Zamość
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
08.05.2021
17:00
Podhale Nowy Targ
:
Wisła Puławy
08.05.2021
17:00
Stal Kraśnik
:
Orlęta Radzyń Podlaski
08.05.2021
17:00
Wisła Sandomierz
:
Stal Stalowa Wola
09.05.2021
16:00
Cracovia II Kraków
:
KS Wiązownica
09.05.2021
13:00
ŁKS Łagów
:
Sokół Sieniawa
09.05.2021
17:00
Korona II Kielce
:
Jutrzenka Giebułtów
09.05.2021
12:00

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
1:0
Orzeł Piaski Wielkie
08.05.2021
11:00
Unia Oświęcim
1:2
Beskid Andrychów
08.05.2021
11:00
KS Chełmek
:
Wiślanie Jaśkowice
08.05.2021
15:00
Proszowianka Proszowice
:
Puszcza II
08.05.2021
14:30
MKS Trzebinia
:
LKS Śledziejowice
08.05.2021
11:00
LKS Rajsko
:
Słomniczanka Słomniki
08.05.2021
14:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Orzeł Ryczów
08.05.2021
16:00
LKS Jawiszowice
:
Dalin Myślenice
08.05.2021
16:00
Sokół Kocmyrzów
:
Pcimianka Pcim
09.05.2021
11:00

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Glinik Gorlice
:
Sokół Słopnice
08.05.2021
17:00
Poprad Muszyna
:
Skalnik Kamionka Wielka
08.05.2021
17:00
Okocimski Brzesko
:
Rylovia Rylowa
08.05.2021
17:00
BKS Bochnia
:
Wolania Wola Rzędzińska
08.05.2021
16:00
Metal Tarnów
:
Lubań Maniowy
08.05.2021
17:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Watra Białka Tatrzańska
08.05.2021
17:00
GKS Drwinia
:
Tarnovia Tarnów
08.05.2021
16:00
Barciczanka Barcice
:
Wierchy Rabka Zdrój
08.05.2021
17:00
Limanovia Limanowa
:
Unia Tarnów
08.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków I)

Bolesław Bukowno
:
TS Węgrzce
08.05.2021
18:00
LKS Niedźwiedź
:
Przebój Wolbrom
08.05.2021
17:00
Zieleńczanka Zielonki
:
Orzeł Bębło
08.05.2021
17:30
LOT Balice
:
Błękitni Modlnica
08.05.2021
11:00
Leśnik Gorenice
:
Piliczanka Pilica
08.05.2021
17:00
Orzeł Iwanowice
:
Przemsza Klucze
08.05.2021
17:00
KS Olkusz
:
Spójnia Osiek
09.05.2021
11:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków II)

Piast Wołowice
:
Wieczysta Kraków
08.05.2021
15:00
Dąbski Kraków
:
Skawinka Skawina
08.05.2021
17:00
Kmita Zabierzów
:
Zwierzyniecki Kraków
08.05.2021
11:00
Borek Kraków
:
Orlęta Rudawa
08.05.2021
17:00
Bronowianka Kraków
:
Prokocim Kraków
08.05.2021
11:00
Grębałowianka Kraków
:
Hutnik II Kraków
08.05.2021
17:30
Kaszowianka Kaszów
:
Prądniczanka Kraków
09.05.2021
14:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wiślanka Grabie
:
Tempo Rzeszotary
08.05.2021
16:00
Górnik Wieliczka
:
Jordan Sum Zakliczyn
08.05.2021
16:00
Błękitni Bodzanów
:
Wiarusy Igołomia
08.05.2021
17:00
Gdovia Gdów
:
Orzeł Myślenice
08.05.2021
11:00
Wróblowianka Wróblowice
:
Radziszowianka Radziszów
08.05.2021
14:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
Pasternik Ochojno
08.05.2021
18:00
Złomex Branice
:
Raba Dobczyce
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Zatorzanka Zator
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
08.05.2021
17:00
Niwa Nowa Wieś
:
Hejnał Kęty
08.05.2021
11:00
Garbarz Zembrzyce
:
Zgoda Byczyna
08.05.2021
17:00
LKS Gorzów
:
Tempo Białka
08.05.2021
17:00
Brzezina Osiek
:
Babia Góra Sucha Beskidzka
08.05.2021
17:00
Nadwiślanin Gromiec
:
Victoria Jaworzno
08.05.2021
15:00
MKS Libiąż
:
Sokół Przytkowice
08.05.2021
17:00
Halniak Maków Podhalański
:
Sosnowianka Stanisław Dln
08.05.2021
11:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Tuchovia Tuchów
:
Pogórze
08.05.2021
17:00
Ciężkowianka Ciężkowice
:
LUKS Skrzyszów
08.05.2021
17:00
Polan Żabno
:
Unia Niedomice
08.05.2021
18:00
LKS Rzuchowa
:
Zorza Zaczarnie
09.05.2021
17:00
LKS Ładna
:
LKS Szynwałd
09.05.2021
16:00
Ikar Odporyszów
:
GLKS Gromnik
09.05.2021
17:00
Olimpia Wojnicz
:
Wisła Szczucin
09.05.2021
15:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Dunajec Zakliczyn
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Sokół Borzęcin Górny
:
Błyskawica Proszówki
08.05.2021
17:00
Jadowniczanka Jadowniki
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
08.05.2021
15:00
Radłovia Radłów
:
Wola Radłowska
08.05.2021
18:00
Raba Książnice
:
Sokół Maszkienice
08.05.2021
17:00
Poręba Spytkowska
:
Olimpia B.
08.05.2021
17:00
Orzeł Dębno
:
Arkadia Olszyny
09.05.2021
17:00
Olimpia Kąty
:
Strażak Mokrzyska
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Huragan Waksmund
:
Krokus
08.05.2021
15:30
Zalesianka
:
AKS Ujanowice
08.05.2021
17:30
Turbacz Mszana Dolna
:
Babia Góra Lipnica Wielka
08.05.2021
17:30
Laskovia
:
Jordan Jordanów
08.05.2021
17:30
Wiatr Ludźmierz
:
Granit Czarna Góra
08.05.2021
17:30
Jarmuta
:
Czarni Czarny Dunajec
08.05.2021
17:30
Wierchy Pasierbiec
:
LKS Szaflary
09.05.2021
14:30

Keeza Klasa A (Kraków I)

Michałowianka Michałowice
:
Partyzant Dojazdów
08.05.2021
17:00
Błękitni II Modlnica
:
Ekler Baranówka
08.05.2021
17:00
Spartak Wielkanoc
:
Słomniczanka II Słomniki
09.05.2021
16:00
Wierzbowianka Wierzbno
0:3 v.o.
Prądniczanka II Kraków
09.05.2021
 
Szreniawa Koszyce
:
Płomień Kościelec
09.05.2021
17:30
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Strażak Goszcza
09.05.2021
17:00
Jastrzębiec Książ Wielki
:
Bibiczanka Bibice
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa A (Kraków II)

Strażak Rączna
5:4
Wisła Czernichów
06.05.2021
20:30
Sokół Rybna
:
Dragon Szczyglice
08.05.2021
17:00
Maszycanka Maszyce
:
Wisła Jeziorzany
08.05.2021
17:00
Lotnik Kryspinów
:
Iskra Czułów
08.05.2021
15:00
Sportowiec Modlniczka
:
Tęcza Piekary
08.05.2021
17:00
Wisła Czernichów
:
MKS Skała 2004
08.05.2021
17:00
Świt Krzeszowice
:
JKS Zelków
08.05.2021
16:30
Strażak Rączna
:
Liszczanka Liszki
09.05.2021
18:00

Keeza Klasa A (Kraków III)

Płomień Kostrze
1:3
Wanda Nowa Huta
06.05.2021
18:15
Iskra Krzęcin
1:0
Gajowianka Gaj
06.05.2021
17:00
Fairant Kraków
1:1
Tramwaj Kraków
06.05.2021
17:30
Pogoń Skotniki
:
Wanda Nowa Huta
08.05.2021
17:00
Gajowianka Gaj
:
Podgórze Kraków
08.05.2021
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Tramwaj Kraków
09.05.2021
17:00
Fairant Kraków
:
Płomień Kostrze
09.05.2021
13:00
Iskra Krzęcin
:
Bieżanowianka Kraków
09.05.2021
16:00
Rzozovia Rzozów
:
Krakus Swoszowice
09.05.2021
17:30
Bratniak Kraków
:
Strzelcy Kraków
09.05.2021
16:00

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Czarnochowice
:
Contra Sułków
08.05.2021
18:00
Rożnowa
:
Zryw Szarów
08.05.2021
15:00
Piast Łapanów
:
Gwiazda Brzegi
08.05.2021
18:00
UKS Sygneczów
:
Wilga Koźmice Wielkie
08.05.2021
18:00
Sokół Chorągwica
:
Zieloni Niegowić
09.05.2021
16:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Iskra Zakrzów
09.05.2021
14:00
Piłkarz Podłęże
:
Czarni Staniątki
09.05.2021
18:00
Strażak Kokotów
:
Wolni Kłaj
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa A (Myślenice)

Sęp Droginia
:
Staw Polanka
08.05.2021
17:00
Lubomir Wiśniowa
:
Clavia Świątniki Górne
08.05.2021
15:00
Iskra Brzączowice
:
Górki Myślenice
08.05.2021
17:30
Skalnik Trzemeśnia
:
Sokół Borzęta
08.05.2021
16:00
Karpaty Siepraw
:
Gościbia Sułkowice
08.05.2021
17:30
Rokita Kornatka
:
Zielonka Wrząsowice
08.05.2021
18:00
LKS Rudnik
:
Topór Tenczyn
09.05.2021
15:30
Hejnał Krzyszkowice
:
Beskid Tokarnia
09.05.2021
11:00

Keeza Klasa A (Olkusz)

Błysk Zederman
:
Centuria Chechło
08.05.2021
17:00
Olimpia Łobzów
:
Trzy Korony Żarnowiec
08.05.2021
16:00
Unia Jaroszowiec
:
Legion Bydlin
08.05.2021
15:30
Spartak Charsznica
:
Przebój Wolbrom
08.05.2021
17:00
Strażak Przybysławice
:
Błyskawica Kolbark
09.05.2021
17:00
Laskowianka Laski
:
Wielmożanka Wielmoża
09.05.2021
16:00
Promień Przeginia
:
Sokół Gołaczewy
09.05.2021
11:00
Dłubnia Trzyciąż
:
Prądnik Sułoszowa
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa A (Chrzanów)

UKS Dulowa
:
Wolanka Wola Filipowska
08.05.2021
17:30
Unia Kwaczała
:
Wisła Jankowice
08.05.2021
17:30
Błyskawica Myślachowice
:
Start Kamień
08.05.2021
17:30
Promyk Bolęcin
:
Ciężkowianka Jaworzno
09.05.2021
17:30
Tęcza Tenczynek
:
Zagórzanka Zagórze
09.05.2021
17:30
SPRiN Regulice
:
Fablok Chrzanów
09.05.2021
17:30
Victoria Zalas
:
Wisełka Rozkochów
09.05.2021
17:30

Keeza Klasa B (Kraków I)

Kosynierzy Łuczyce
:
Novi Narama
08.05.2021
16:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Zawisza Sulechów
09.05.2021
16:00
Olimpia Czaple Wielkie
:
Agricola Klimontów
09.05.2021
17:00
Juvenia Prandocin
:
Sparta Skrzeszowice
09.05.2021
16:00
Milenium Radziemice
:
LKS Niedźwiedź II
09.05.2021
12:00
LKS Polanowice
:
Polonia Wilczkowice
09.05.2021
11:00

Keeza Klasa B (Kraków II)

Fitball Szklary
:
Topór Aleksandrowice
08.05.2021
17:00
Niegoszowianka
:
Iskra Radwanowice
08.05.2021
17:00
Potok Więckowice
:
Kmita II Zabierzów
08.05.2021
14:00
Płomień Jerzmanowice
:
Orzeł II Bębło
08.05.2021
16:30
Bronowicki Kraków
:
Maszycanka II Maszyce
08.05.2021
16:00

Keeza Klasa B (Kraków III)

Opatkowianka Opatkowice
:
Dragoons Kraków
08.05.2021
16:30
Wawel Kraków
:
Rybitwy Kraków
08.05.2021
11:00
Pychowianka Kraków
:
Victoria Kraków
09.05.2021
17:00
Universum Kraków
:
Grom Kraków
09.05.2021
17:00
Albertus Kraków
:
Kaszowianka II Kaszów
09.05.2021
14:00

Keeza Klasa B (Kraków IV)

Radziszowianka II
:
Gwiazda Ściejowice
08.05.2021
17:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Tyniec Kraków
09.05.2021
17:00
Lotnik II Kryspinów
:
Sankowia Sanka
09.05.2021
12:00
Błękitni Czułówek
:
Skawinka II Skawina
09.05.2021
17:00
Sparta Przeginia Duchowna
:
Trzebol Wielkie Drogi
09.05.2021
11:00

Keeza Klasa B (Wieliczka)

Tęcza Słomiróg
:
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
08.05.2021
17:30
Promień Zakrzowiec
:
Wieliczanka Wieliczka
08.05.2021
17:30
Start Brzezie
:
Wiarusy II
08.05.2021
15:00
Naprzód Ochmanów
:
Wilga Instalbud Golkowice
08.05.2021
17:30
Ledniczanka
:
Dąb Zabierzów Bocheński
08.05.2021
17:00
Górnik II Wieliczka
:
Batory Wola Batorska
09.05.2021
15:30
Gryf Wiatowice
:
Gdovia II Gdów
09.05.2021
17:30

Keeza Klasa B (Myślenice)

Wicher Stróża
:
Karpaty II Siepraw
08.05.2021
17:00
Radwan Skomielna Czarna
:
Orzeł Nowa Wieś
08.05.2021
16:00
Cisy Harbutowice
:
Raba II Dobczyce
08.05.2021
17:00
Szczebel Lubień
:
LKS Trzebunia
08.05.2021
17:00
Cyrhla Krzczonów
:
Jawor Jawornik
09.05.2021
15:00
Dukla Bysina
:
Iskra Głogoczów
09.05.2021
15:00
Górki II Myślenice
:
Grodzisko Raciechowice
09.05.2021
16:00

Keeza Klasa B (Olkusz)

Victoria Smroków
:
Northstar Miechów
08.05.2021
17:00
Stare Bukowno
:
Nidzica Słaboszów
08.05.2021
16:30
Hetman Dłużec
:
Strumyk Zarzecze
09.05.2021
11:00
Orzeł K.
:
Trzy Buki Wierzchowisko
09.05.2021
13:00
Piliczanka II Pilica
:
Pilica II Wierbka
09.05.2021
11:00
Cobra Wężerów
:
Czapla Czaple Male
09.05.2021
14:00

Keeza Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
:
Błyskawica Wyciąże
08.05.2021
17:30
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
:
Złomex II Branice
08.05.2021
18:00
Start II Brzezie
:
UKS Sygneczów II
09.05.2021
17:30

Makroregionalna Liga Juniorów U-19

Stal Rzeszów
:
Resovia Rzeszów
08.05.2021
16:30
Orlęta K.
:
Korona II
09.05.2021
13:00
Górnik Łęczna
:
Garbarnia Kraków
09.05.2021
15:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Motor Lublin
09.05.2021
13:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Wisła Kraków
1:5
Górnik Zabrze
08.05.2021
11:00
Zagłębie Lubin
:
Hutnik Kraków
08.05.2021
16:00
Śląsk Wrocław
:
SMS Łódź
09.05.2021
12:00
Gwarek Zabrze
:
Lechia
09.05.2021
12:00
Korona
:
Legia Warszawa
09.05.2021
16:00
Jagiellonia
:
Cracovia Kraków
09.05.2021
12:00
Arka G.
:
Pogoń Szczecin
09.05.2021
11:15
Lech Poznań
:
Escola Varsovia Warszawa
09.05.2021
12:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - wiosna

Korona Kielce
1:3
Cracovia Kraków
08.05.2021
12:00
Hutnik Kraków
2:1
Stal Rz.
08.05.2021
12:00
Motor Lublin
3:4
TOP 54 Biała Podlaska
08.05.2021
13:00
Wisła Kraków
:
Górnik Ł.
09.05.2021
12:00

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - wiosna

KKP Korona
:
Unia Tarnów
08.05.2021
14:30
Cracovia Kraków
:
Wisła Kraków
08.05.2021
13:00
BKS Lublin
:
Sandecja Nowy Sącz
08.05.2021
12:00
TOP 54 Biała Podlaska
2:1
Hetman Z.
08.05.2021
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Podhale Nowy Targ
:
Tarnovia Tarnów
06.05.2021
15:00
Dunajec Nowy Sącz
2:2
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
06.05.2021
17:30
Prądniczanka Kraków
0:4
Puszcza Niepołomice
07.05.2021
20:00
Okocimski Brzesko
:
BKS Bochnia
08.05.2021
13:30
Limanovia Limanowa
0:3
Profi Zielonki
08.05.2021
10:00
Orkan Raba Wyżna
0:4
Unia Tarnów
08.05.2021
10:00
Górnik Wieliczka
:
Beskid Andrychów
09.05.2021
10:30
Pcimianka Pcim
:
Tarnovia Tarnów
09.05.2021
17:30
Podhale Nowy Targ
:
Sokół Stary Sącz
09.05.2021
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Puszcza Niepołomice
1:3
Dunajec Nowy Sącz
08.05.2021
11:00
Okocimski Brzesko
1:4
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
08.05.2021
09:30
Sandecja Nowy Sącz
3:0
Podhale Nowy Targ
08.05.2021
11:00
Profi Zielonki
:
Garbarnia Kraków
08.05.2021
17:30

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Górnik Tarnów
:
Tarnovia Tarnów
08.05.2021
11:30
SMS Oświęcim
:
Glinik Gorlice
08.05.2021
16:00
Hutnik II Kraków
:
Unia Tarnów
09.05.2021
12:00
AP Wisła Czarny Dunajec
:
Podgórze Kraków
09.05.2021
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Unia Oświęcim
:
Okocimski Brzesko
08.05.2021
13:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Podhale Nowy Targ
08.05.2021
10:00
Wisła II Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
09.05.2021
12:30
Garbarnia Kraków
:
Respect Szalowa
10.05.2021
16:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Tarnovia Tarnów
7:0
Chełmek
08.05.2021
10:00
Hutnik Kraków
11:1
MOSiR Bochnia
08.05.2021
09:30
AP 21 Kraków
:
Unia II Tarnów
09.05.2021
09:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
09.05.2021
11:00

I Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Tarnovia Tarnów
:
Wisła Kraków
08.05.2021
12:15
Cracovia Kraków
:
Sandecja Nowy Sącz
09.05.2021
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Dunajec Nowy Sącz
09.05.2021
14:00
Limanovia Limanowa
:
AS Progres Kraków
09.05.2021
10:00

II Małopolska Liga Młodzików - wiosna

AP Wisła Czarny Dunajec
1:1
Okocimski Brzesko
06.05.2021
18:30
Kalwarianka
0:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
08.05.2021
11:00
AP 21 Chrzanów
3:0
Wisła II K.
08.05.2021
10:00

Ekstraliga Kobiet

GKS Katowice
:
Olimpia Szczecin
08.05.2021
13:00
ROW Rybnik
:
Medyk Konin
08.05.2021
12:00
KKP Bydgoszcz
:
Górnik Łęczna
08.05.2021
11:00
Śląsk Wrocław
:
Rolnik Biedrzychowice
08.05.2021
12:00
SMS Łódź
:
APLG Gdańsk
09.05.2021
12:00
AZS UJ Kraków
:
Czarni Sosnowiec
09.05.2021
18:00

I liga kobiet (południe)

SWD Wodzisław
:
Stomil Olsztyn
08.05.2021
13:00
Tarnovia Tarnów
:
Rekord Bielsko Biała
08.05.2021
15:00
Praga Warszawa
:
Pogoń Tczew
08.05.2021
12:00
UKS Staszkówka Jelna
:
Polonia Środa Wielkopolska
09.05.2021
12:00
Resovia Rzeszów
:
Czwórka Radom
09.05.2021
12:30
UKS SMS II Łódź
:
Piastovia Piastów
09.05.2021
15:00

II liga kobiet (wschód)

Rysy Bukowina Tatrzańska
:
Wanda Nowa Huta
08.05.2021
14:00
KSP Kielce
:
Włókniarz Białystok
08.05.2021
17:00
Sparta Daleszyce
:
KS Raszyn
08.05.2021
12:00
Ząbkovia Ząbki
:
AZS UW Warszawa
09.05.2021
14:00
Widok Lublin
:
Loczki Wyszków
09.05.2021
16:00
Respekt Myślenice
:
Prądniczanka Kraków
09.05.2021
16:00

III liga kobiet, gr.4

Starówka Nowy Sącz
:
DAP Dębica
08.05.2021
11:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Izolator Boguchwała
08.05.2021
16:00
Naprzód Sobolów
:
Puszcza Niepołomice
08.05.2021
13:00
Hetman Włoszczowa
:
Iskra Krzemień
09.05.2021
12:00
Unia Lublin
:
Podgórze Kraków
09.05.2021
13:30
Iskra Brzezinka
:
Tarnovia II
09.05.2021
11:00

IV liga małopolska kobiet

Uran Łukowica
:
Prądniczanka II Kraków
08.05.2021
 
Górnik Wieliczka
:
Pogorzanka Pogorzyce
08.05.2021
 
FSA Kraków
:
Burza Roczyny
08.05.2021
 
Tempo Białka
:
Olimpia Osieczany
08.05.2021
 
Bronowianka Kraków
:
Victoria Zalas
08.05.2021
 

Centralna Liga Juniorek U-17

Unia Opole
:
Resovia Rzeszów
08.05.2021
14:00
Bronowianka Kraków
:
Górnik Ł.
08.05.2021
14:00
Zabrze
:
UKS Staszkówka Jelna
08.05.2021
14:00
SWD Wodzisław
:
SMS Łódź
09.05.2021
17:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Wisła Kraków
15:2
Clepardia Kraków
07.05.2021
19:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Dąbski
07.05.2021
19:30
Cracovia Kraków
5:9
Prokocim Kraków
07.05.2021
20:30
Hutnik Kraków
13:6
Grębałowianka Kraków
07.05.2021
20:30
Wanda Kraków
:
Wieczysta Kraków
07.05.2021
21:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Strzelcy
07.05.2021
21:30

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny