facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Sosin: Chcę być liderem zmian! (cz.2)

Sosin: Chcę być liderem zmian! (cz.2)

Przed nami druga część rozmowy z kandydatem na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej – Łukaszem Sosinem. W tej części Łukasz Sosin wypowie się m.in. na temat związkowych opłat, utworzenia jednej silnej IV ligi czy innowacyjnej platformy do wymiany informacji.


 

 

- Co ciekawe, w swoim programie jest Pan przeciwny likwidacji podokręgów piłkarskich. Z czym to jest związane? Podokręg to ważna instytucja w dobrze działającym Związku? Ile tych podokręgów powinno być w takim razie w Małopolsce?

- W tak dużym związku jak MZPN nie jest możliwe efektywne centralne zarządzanie wyłącznie z Biura na Solskiego w Krakowie. Mamy ogromną liczbę klubów, co niezwykle cieszy, tych dużych i małych. Ich potrzeby najlepiej znają osoby, które są blisko nich. Ja chcę działania wspierać i koordynować, a nie zagarniać wszystko dla centrali. Rozgrywki, tam, gdzie będzie to możliwe organizacyjnie mogą prowadzić podokręgi. Uważam, że podokręgów powinno być tyle, aby terytorialnie obejmowały cały zasięg działań MZPN. Po poprzednich wyborach zlikwidowano krakowski podokręg. Jakie były tego powody? To kluby z obecnych stref i były kontrkandydat Prezesa Niemca myślę, że się domyślają. To był błąd, który trzeba naprawić.

- Dalej zaznacza Pan w swoim programie, że chce wzmocnić niezależność tych podokręgów także pod względem finansowym. Czy to dla nich oznacza, że same władze podokręgu miałby pozyskiwać sponsorów na swoją działalność?

- Nie chodzi o to, aby podokręgi pozostawić samym sobie. Chodzi o to, aby wspierać ich w działaniu. To musi mieć charakter przemyślany i być budowane na kilku filarach. Po pierwsze, tworzenie warunków. Centrala MZPN musi zacząć od siebie, aby być atrakcyjna dla sponsorów, chodzi o postrzeganie nas jako instytucji i to co możemy dać potencjalnym sponsorom. Musi wystosować konkretną ofertę i wówczas współpraca z podokręgami dla sponsora będzie jego integralną częścią. Po drugie, wsparcie. Chcemy podokręgom pomagać, tam, gdzie będzie to potrzebne, w rozmowach z lokalnymi firmami, ale też władzami samorządowymi. To jest istotne zarówno dla związku jako takiego, ale również konkretnych klubów. To przełoży się na konkretne pieniądze, którymi dysponować będą podokręgi, a przez to i kluby. Po trzecie, stworzymy system motywacyjny dla najaktywniejszych podokręgów. Stworzymy pulę grantową dla najlepszych projektów, ale wcześniej przeprowadzimy odpowiednie działania szkoleniowe, które mają środowisku pomóc takie pomysły przygotować. Po czwarte, samorządność. Będziemy dążyć do modelu, aby w podokręgach działały takie mechanizmy, które pozwolą im maksymalną ilość spraw załatwiać na ich szczeblu, blisko klubów i ludzi. Wiąże się to z odpowiedzialnością, ale centrala MZPN będzie od tego, aby tworzyć te narzędzia wsparcia, a nie występować z pozycji dyktatu, jak to czasem bywa teraz.

- Finanse to zawsze drażliwy temat. Skupmy się jednak na tym, bo to też ważna kwestia. Jak się Pan zapatruje na koszty ponoszone przez kluby np. w trakcie trwania okienka transferowego? Często koszty ponoszone przez kluby są absurdalnie wysokie, wyrejestrowanie i zarejestrowanie zawodnika to często koszt liczony w setkach, a może i nawet w tysiącach złotych. Nie uważa Pan, że jest to problem, nad którym należy się pochylić? Klubów amatorskich w niektórych przypadkach nie stać na takie ruchy.

- Jest to podstawowy problem, nad którym się pochylimy. Będziemy je ograniczać tylko i wyłącznie do opłat absolutnie niezbędnych i wymuszonych kosztami administracyjnymi lub przepisami prawa, do których się musimy stosować i na które z pozycji MZPN nie mamy wpływu. Dla małych klubów amatorskich, prowadzonych i działających dla pasjonatów, to często kwoty w granicach być albo nie być. MZPN, którym chcę kierować, wybierze być.

- A co z innymi opłatami związkowymi? Należy je utrzymać? Zwiększyć? Zmniejszyć? Całkowicie zlikwidować? Myślę, że ta kwestia nie raz będzie poruszana na spotkaniach z delegatami.

- Podobnie jak wyżej, tam, gdzie będzie to możliwe będziemy je zmniejszać. Jak ktoś zada pytanie, to za co utrzyma się MZPN, odpowiem, że zacznie generować środki, których teraz nie ma przez niewykorzystywanie potencjału. Chociażby sponsorskie.

- Obowiązek wystawiania młodzieżowca do gry. Relacjonuję dla portalu futmal.pl mecze z niższych lig w zasadzie co weekend i w swoim życiu odwiedziłem już wiele obiektów sportowych, odbyłem wiele rozmów z trenerami, kierownikami czy klubowymi działaczami. Dla pewnej części z nich obowiązek wystawiania młodzieżowca w Klasie Okręgowej mija się z celem. Umówmy się, że jeżeli ktoś jest dobry, to grałby niezależnie od tego, czy jest w wieku młodzieżowca czy też nie. A teraz dochodzimy do sytuacji, w której kluby na szybko muszą szukać takich graczy, którzy dostają miejsce w składzie nie ze względu na umiejętności, a na wymóg gry.

- To o czym Pan mówi, to jedna strona medalu i ja się z tymi argumentami zgadzam. Nie chcę tu jednak przesądzać na tym etapie, dlatego też to jest kwestia, którą chciałbym poddać szerokiej środowiskowej dyskusji. Dokładnie takiej, jakiej teraz nie ma. Druga strona medalu jest bowiem taka, że dla niektórych młodzieżowców jest to najlepsza okazja do pokazania swojego potencjału, w warunkach meczowych. Ale jak mówię, to doskonały przykład tematu, którego nie możemy autorytarnie przesądzać, a trzeba o nim dyskutować.

- Nie tak dawno pojawiła się dość niepochlebna wypowiedź o piłce amatorskiej, twierdząca, że to tylko zabawa a nie zawodowe granie w piłkę. Po części racji w tym trochę jest, jednak nie wzięto pod uwagę tego, że w większości amatorskich klubów działają tzw. społecznicy, którzy bardzo często poświęcają swój prywatny czas i nieraz środki finansowe, aby pomóc stworzyć coś, z czego najbliższa okolica będzie dumna. Jak Pan zapatruje się na piłkę amatorską?

- Piłka amatorska musi być naszym priorytetem. Ona skupia pasjonatów i popularyzuje futbol. Ma też niezwykle ważne znaczenie dla kultury fizycznej i zdrowia. To jest jeden aspekt. Drugi to ta tożsamość, o której mówi Pan Redaktor. Działają tam właśnie społecznicy, ludzie realizujący pasję, a ze swoją organizacją sportową utożsamiają się lokalni mieszkańcy. Piłka amatorska to zdecydowanie coś więcej niż zabawa, zasługuje na szacunek i odpowiednią opiekę.

- Przejdźmy dalej. Dobrym pomysłem wydaje się być aktywizacja Klubu Zasłużonego Piłkarza. Często organizowanie zajęć z dziećmi poprzez uczestnictwo w treningach np. bramkarskim z Marcinem Cabajem czy strzeleckim z Pawłem Brożkiem, daje zdecydowanie więcej pożytku dla młodych adeptów futbolu niż zanudzenie ich slajdami czy przesuwaniem magnesów na tablicy – pokazujących taktykę. Jak Pan sobie wyobraża ta aktywizację Klubu Zasłużonego Piłkarza?

- Na ten moment taki byt istnieje tylko na papierze. To wielkie, wielkie zaniedbanie. Tradycja piłkarstwa w Małopolsce jest wspaniała, dlatego też jest obok rozwoju, jednym z podstaw mojego programu. W nim właśnie wspominam o tym, że musimy wykorzystać ten potencjał chociażby poprzez to działanie, o którym Pan mówi, czyli treningi z piłkarzami, których młodzi adepci futbolu podziwiali kiedyś na trybunach, czy w telewizji. Dla młodzieży to wielkie wydarzenie, a zapewniam, że piłkarze też chętnie podzielą się swoim doświadczeniem. Trzeba po prostu chcieć to zorganizować, a ja mam to w planach.

- Jako Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zmieniałby Pan organizację rozgrywek? Począwszy od IV ligi a skończywszy na C-klasie? Jeżeli tak, to na czym te zmiany miałyby polegać? Kolejną ważną kwestią jest podział IV ligi. Aktualnie mamy dwie grupy, gdzie rozgrywamy po trzydzieści parę spotkań i wygrywamy swoją grupę, po czym przystępujemy do barażu o możliwość gry w III lidze. Czyli w sumie cały sezon skupimy na dwóch spotkaniach barażowych. Nie lepiej więc byłoby stworzyć jedną silną IV ligę, która gwarantowałby to, że awansując do III ligi zespół będzie w niej dłużej niż jeden sezon?

- Organizacja rozgrywek powinna być dostosowana do realiów, w których żyjemy, jednocześnie umożliwiając najwyższy możliwy na danym szczeblu poziom sportowy. Na chwilę abstrahując od konkretnych rozwiązań, chciałbym, aby ostateczna decyzja uwzględniała potrzeby klubów, ale też stanowiła jasny przekaz dotyczący zasad. Chodzi o to, aby przyjąć jakieś rozwiązanie, które jest skuteczne długoterminowo i nie będzie wymuszać kolejnych reorganizacji co sezon. IV liga, pytając o te dwa decydujące mecze, to jest trochę jak w siatkówce, gdzie faktycznie wysiłek całego sezonu rundy zasadniczej może pójść na marne, jeśli stracisz formę na dwa kluczowe spotkania w play-off i tutaj bywa tak samo. Sytuacja, w której o ostatecznym wyniku drużyny w danym sezonie decyduje jednak szersza perspektywa, przykładowo 30 spotkań, wydaje się być bardziej sprawiedliwa. Z drugiej strony podział na grupy ma swoje korzyści, np. geograficzne, związane z podróżowaniem drużyn. Nie chcę tu przesądzać żadnych zmian, bo jak podkreślam, chcę rozmawiać z klubami i prowadzić konsultację na tym szczeblu. Niemniej na pewno wymaga to dyskusji.

- Zostając w temacie organizacji rozgrywek w niższych ligach. Kiedy wg Pana niższe ligi powinny startować z rozgrywkami? Często zdarza się, że rozgrywki startują w połowie sierpnia i trwają do listopada, gdzie pogoda nie zawsze nas rozpieszcza. Czy nie lepszym pomysłem byłoby przyśpieszenie startu rozgrywek i zostawienie sobie „furtki” w postaci tego, że jeżeli będzie dobra pogoda do gry, to w listopadzie zagramy awansem 1-2 kolejki z wiosny. W dzisiejszych czasach patrząc na pandemię nie było by to chyba głupim rozwiązaniem? A na pewno lepszym niż „upychanie” kolejek w tygodniu, gdzie niektórym ciężko skompletować optymalny skład ze względu na obowiązki zawodowe?

- Wcześniejszy start lig ma niewątpliwe plusy. Po pierwsze, wspominane warunki pogodowe, gdzie w niższych ligach jesteśmy na nie bardziej wrażliwi niż w Ekstraklasie, co oczywiste. Po drugie, daje nam to jak Pan Redaktor wspominał pewną furtkę do tego, aby wprowadzać ewentualne zmiany w terminarzu rozgrywek, podyktowane różnymi przyczynami. Miejmy nadzieję, że już nigdy nie będzie taką przyczyną pandemia, ale też musimy być na to przygotowani. Przeanalizowania wymaga, będę tu nudny, znowu po konsultacji z klubami, wiem, że się powtarzam, ale tego po prostu teraz nie ma, sprawa związana z tym, jak wygląda kwestia urlopów i obowiązków zawodowych zawodników w tygodniach poprzedzających obecne daty startu. To też trzeba wziąć pod uwagę. Niemniej, na ten moment wcześniejszy start wydaje mi się sensownym pomysłem.  

- Swego czasu w większości podokręgów zlikwidowano C-klasy. Ostała się tylko jedna taka grupa w okręgu Wieliczka, która na chwilę obecną liczy siedem drużyn. Czy Pan jako ewentualny Prezes byłby za przywróceniem C-klas? Czy wręcz przeciwnie?

- Wydaje mi się, że to co się stało z C-klasą było pewną obiektywną weryfikacją naszych możliwości i potrzeb w tym zakresie. Na ten moment nie widać na to szerokiego zapotrzebowania, drużyny grające na tym poziomie mogłyby rywalizować poziom wyżej, mówimy bowiem o niewielkiej skali zjawiska. Podokręgi likwidując C-klasy kierowały się swoimi potrzebami, wydaje mi się dobrze zdiagnozowanymi.  


- Wybory coraz bliżej, do zrobienia jeszcze wiele rzeczy. Jeżeli z tego miejsca miałby Pan przekonać osoby niezdecydowane do oddania głosu właśnie na Pana, to czym by ich Pan do siebie przekonał?

- Chciałbym ich zachęcić do podjęcia odważnej decyzji. Doskonale zdaję sobie sprawę, że środowisko piłkarskie ma swoją specyfikę i wprowadzanie w nim potrzebnych zmian wymaga odpowiedniego trybu ich procedowania. Postawiłem na rozwój i tradycję, dwa filary, które będą mi towarzyszyć, jeśli wygram. Rozwój, ponieważ wszyscy, którym zależy na małopolskiej piłce widzą, że mamy dużo do poprawy, a pozostawienie u władzy następców wskazanych przez Ryszarda Niemca tego nie gwarantuje. Tradycja, ponieważ nie chce robić rewolucji i niszczyć dorobku ludzi, którzy ciężko pracują, nie traktując przecież tego jako źródła zarobkowania. Postawię na współpracę z klubami i podokręgami, trenerami i sędziami. Będę dbał o autonomię i samorządność okręgów, ale taką prawdziwą, a nie kierowaną z siedziby na Solskiego. Będę budował partnerskie relacje i mam nadzieję, że dostanę na to szansę. Mam pomysł, program, doświadczenie i zapał do pracy. Czy widział Pan redaktor, aby kontrkandydaci, przedstawili swoją wizję, program, jakiekolwiek patrzenie na bieżące sprawy? Mi tego u nich brakuje. Jestem na ten moment jedynym kandydatem, który chce coś więcej. Nie liczy, że wybory przebiegną „jak zwykle”, czyli bezpiecznie dla wskazanego przez poprzedniego prezesa następcy, bez większej środowiskowej dyskusji. Zwracam się do środowiska, do przyszłych delegatów. Można lepiej niż teraz i wspólnie możemy to osiągnąć.

- Dużo miejsca w swoim programie poświęca Pan na szkolenia, rozwój kadry trenerskiej, rozwój młodzieży. Uważa Pan, że teraz takie programy nie są realizowane przez obecne władze?

- Mamy tu pole do dalszej poprawy. Cenię małopolskich trenerów i widzę ich ciężką pracę. Chcemy wyposażyć naszych szkoleniowców w nowoczesną technologię, tak aby wykorzystywali oni w sposób maksymalny swój potencjał. Programy są, ale mogą być jeszcze lepsze.

- Na czym miałby polegać program stworzenia platformy wymiany informacji pomiędzy trenerami, scautami? Jaki jest sens tego programu? Miałoby to działać na zasadzie, że trener X dzwoni do trenera Y, że ma do polecenia zawodnika, który może mu się przydać?

- To jest pomysł wielowątkowy. Na początek chce stworzyć system, który pozwoli rozwijać się młodym scoutom. Posłużę się tu pewnym przykładem. Mamy wielu pasjonatów piłki nożnej, którzy niekoniecznie są predysponowani do tego, aby zostać piłkarzami, a i do trenerki ich nie ciągnie. To 18-25-letni pasjonaci piłki, którzy w wolnym czasie ją oglądają, a do tego tłuką w gry w rodzaju Football Managera. Oni potrafią dużo widzieć. Chciałbym tych ludzi inspirować do tego, aby śledzili lokalny futbol, wyposażając wcześniej w podstawowy warsztat scoutingowy. Dzięki temu możemy zyskać pod naszą egidą sieć młodych ludzi, którzy będą obserwować młode talenty, analizując ich postępy. Aby wykorzystać ich pracę, ale również profesjonalnych scoutów, musimy pomyśleć o platformie wymiany informacji, która pozwoli pozyskać dane o tych zdolnych zawodnikach. Dodatkowo trzeba pamiętać o przepisach RODO. To wszystko może przyczynić się do wzmocnienia prowadzonych przez MZPN kadr, ale też szans rozwojowych poszczególnych graczy, którzy nie zawsze mieli szanse być zauważeni. Pomysł jest bardzo ambitny i wymagający w realizacji, ale może stać się naszą wizytówką.

- Czy obserwuje Pan działania innych Związków? Są jakieś rzeczy, które podpatrzył Pan u innych i chciałby przenieść do Małopolski? Czy raczej działanie Związku ma być unikatowe w skali kraju? Nie wzorowane na innych a wyznaczać nowe trendy.

- Chciałbym zarówno wyznaczać nowe trendy, ale też nie ukrywam, wzorować się na najlepszych. To właśnie z tym porównaniem jak sprawy się mają w niższych ligach było jednym z bodźców do podjęcia decyzji o starcie. Analizując mój program, co Pan Redaktor bardzo rzetelnie zrobił, widać, że są tam zarówno rozwiązania stosowane w innych związkach, ale też pomysły zupełnie świeże. Jeśli otrzymam zaufanie środowiska, to będzie świetna mieszanka.  

- W swoim programie zwraca Pan również uwagę, że pod Pana przewodnictwem Związek pozyskiwałby partnerów, sponsorów dla niższych lig. Przecież w ostatnim czasie pozyskano sponsora, który przygotował dla klubów ciekawe oferty na stroje piłkarskie, do tego został tytularnym sponsorem lig w całej Małopolsce. Uważa Pan, że to za mało? Że kluby nie mają z tego korzyści?

- Z całym szacunkiem do pozyskanego sponsora, czy to jest szczyt naszych możliwości? Jesteśmy związkiem z wielką tradycją, rzeszą instytucji i wieloma tysiącami ludzi. To potężny rynek dla potencjalnych reklamodawców. Żeby jednak był atrakcyjny, MZPN musi być kuszącym partnerem. Czy tak teraz jest? Proszę wejść na stronę internetową związku i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy poważne firmy będą chciały współpracować z marką, która tak o siebie nie dba. Wejdzie osoba odpowiedzialna za marketing w firmie X, poszuka nas w social mediach, a tu klops. Nie ma. Centralne władze MZPN dramatycznie nie wykorzystują potencjału jaki mamy w związku, pasji i ciężkiej pracy ludzi na niższych szczeblach, oraz możliwości jakie daje nam najpopularniejsza dyscyplina sportowa. Tak, to co mamy to za mało. Czas to zmienić.

- Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas.


ZOBACZ TAKŻE:
]- SOSIN: CHCĘ BYĆ LIDEREM ZMIAN (cz.1)

Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2021-04-20 22:08:58


MZPN  wywiad  Sosin 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin
:
Pogoń Szczecin
07.05.2021
20:30
Górnik Zabrze
3:1
Jagiellonia Białystok
07.05.2021
18:00
Wisła Kraków
:
Lech Poznań
08.05.2021
20:00
Lechia Gdańsk
:
Cracovia Kraków
08.05.2021
17:30
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Wisła Płock
08.05.2021
15:00
Stal Mielec
:
Legia Warszawa
09.05.2021
17:30
Warta Poznań
:
Śląsk Wrocław
09.05.2021
15:00
Raków Częstochowa
:
Piast Gliwice
10.05.2021
18:00

Fortuna I liga

Odra Opole
1:0
Puszcza Niepołomice
07.05.2021
17:00
GKS Tychy
3:1
Górnik Łęczna
07.05.2021
18:00
Zagłębie Sosnowiec
0:1
Radomiak Radom
07.05.2021
17:40
GKS Bełchatów
:
Arka Gdynia
08.05.2021
12:40
Stomil Olsztyn
:
Chrobry Głogów
08.05.2021
16:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Korona Kielce
08.05.2021
16:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Miedź Legnica
08.05.2021
20:00
Resovia Rzeszów
:
Widzew Łódź
09.05.2021
12:40
ŁKS Łódź
:
GKS Jastrzębie
09.05.2021
15:00

II liga

Bytovia Bytów
:
Stal Rzeszów
08.05.2021
13:00
Błękitni Stargard
:
Olimpia Grudziądz
08.05.2021
13:00
KKS 1925 Kalisz
:
GKS Katowice
08.05.2021
17:30
Motor Lublin
:
Sokół Ostróda
08.05.2021
19:00
Śląsk II Wrocław
:
Lech II Poznań
08.05.2021
13:00
Garbarnia Kraków
:
Górnik Polkowice
08.05.2021
16:00
Skra Częstochowa
:
Pogoń Siedlce
08.05.2021
17:30
Wigry Suwałki
:
Hutnik Kraków
08.05.2021
16:00
Olimpia Elbląg
:
Znicz Pruszków
09.05.2021
17:00

III liga, gr. 4

Wisłoka Dębica
:
Podlasie Biała Podlaska
08.05.2021
13:00
Chełmianka Chełm
:
KSZO Ostrowiec Św.
08.05.2021
17:30
Lewart Lubartów
:
Avia Świdnik
08.05.2021
17:00
Hetman Zamość
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
08.05.2021
17:00
Podhale Nowy Targ
:
Wisła Puławy
08.05.2021
17:00
Stal Kraśnik
:
Orlęta Radzyń Podlaski
08.05.2021
17:00
Wisła Sandomierz
:
Stal Stalowa Wola
09.05.2021
16:00
Cracovia II Kraków
:
KS Wiązownica
09.05.2021
13:00
ŁKS Łagów
:
Sokół Sieniawa
09.05.2021
17:00
Korona II Kielce
:
Jutrzenka Giebułtów
09.05.2021
12:00

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
1:0
Orzeł Piaski Wielkie
08.05.2021
11:00
Unia Oświęcim
1:2
Beskid Andrychów
08.05.2021
11:00
KS Chełmek
:
Wiślanie Jaśkowice
08.05.2021
15:00
Proszowianka Proszowice
:
Puszcza II
08.05.2021
14:30
MKS Trzebinia
:
LKS Śledziejowice
08.05.2021
11:00
LKS Rajsko
:
Słomniczanka Słomniki
08.05.2021
14:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Orzeł Ryczów
08.05.2021
16:00
LKS Jawiszowice
:
Dalin Myślenice
08.05.2021
16:00
Sokół Kocmyrzów
:
Pcimianka Pcim
09.05.2021
11:00

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Glinik Gorlice
:
Sokół Słopnice
08.05.2021
17:00
Poprad Muszyna
:
Skalnik Kamionka Wielka
08.05.2021
17:00
Okocimski Brzesko
:
Rylovia Rylowa
08.05.2021
17:00
BKS Bochnia
:
Wolania Wola Rzędzińska
08.05.2021
16:00
Metal Tarnów
:
Lubań Maniowy
08.05.2021
17:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Watra Białka Tatrzańska
08.05.2021
17:00
GKS Drwinia
:
Tarnovia Tarnów
08.05.2021
16:00
Barciczanka Barcice
:
Wierchy Rabka Zdrój
08.05.2021
17:00
Limanovia Limanowa
:
Unia Tarnów
08.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków I)

Bolesław Bukowno
:
TS Węgrzce
08.05.2021
18:00
LKS Niedźwiedź
:
Przebój Wolbrom
08.05.2021
17:00
Zieleńczanka Zielonki
:
Orzeł Bębło
08.05.2021
17:30
LOT Balice
:
Błękitni Modlnica
08.05.2021
11:00
Leśnik Gorenice
:
Piliczanka Pilica
08.05.2021
17:00
Orzeł Iwanowice
:
Przemsza Klucze
08.05.2021
17:00
KS Olkusz
:
Spójnia Osiek
09.05.2021
11:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków II)

Piast Wołowice
:
Wieczysta Kraków
08.05.2021
15:00
Dąbski Kraków
:
Skawinka Skawina
08.05.2021
17:00
Kmita Zabierzów
:
Zwierzyniecki Kraków
08.05.2021
11:00
Borek Kraków
:
Orlęta Rudawa
08.05.2021
17:00
Bronowianka Kraków
:
Prokocim Kraków
08.05.2021
11:00
Grębałowianka Kraków
:
Hutnik II Kraków
08.05.2021
17:30
Kaszowianka Kaszów
:
Prądniczanka Kraków
09.05.2021
14:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wiślanka Grabie
:
Tempo Rzeszotary
08.05.2021
16:00
Górnik Wieliczka
:
Jordan Sum Zakliczyn
08.05.2021
16:00
Błękitni Bodzanów
:
Wiarusy Igołomia
08.05.2021
17:00
Gdovia Gdów
:
Orzeł Myślenice
08.05.2021
11:00
Wróblowianka Wróblowice
:
Radziszowianka Radziszów
08.05.2021
14:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
Pasternik Ochojno
08.05.2021
18:00
Złomex Branice
:
Raba Dobczyce
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Zatorzanka Zator
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
08.05.2021
17:00
Niwa Nowa Wieś
:
Hejnał Kęty
08.05.2021
11:00
Garbarz Zembrzyce
:
Zgoda Byczyna
08.05.2021
17:00
LKS Gorzów
:
Tempo Białka
08.05.2021
17:00
Brzezina Osiek
:
Babia Góra Sucha Beskidzka
08.05.2021
17:00
Nadwiślanin Gromiec
:
Victoria Jaworzno
08.05.2021
15:00
MKS Libiąż
:
Sokół Przytkowice
08.05.2021
17:00
Halniak Maków Podhalański
:
Sosnowianka Stanisław Dln
08.05.2021
11:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Tuchovia Tuchów
:
Pogórze
08.05.2021
17:00
Ciężkowianka Ciężkowice
:
LUKS Skrzyszów
08.05.2021
17:00
Polan Żabno
:
Unia Niedomice
08.05.2021
18:00
LKS Rzuchowa
:
Zorza Zaczarnie
09.05.2021
17:00
LKS Ładna
:
LKS Szynwałd
09.05.2021
16:00
Ikar Odporyszów
:
GLKS Gromnik
09.05.2021
17:00
Olimpia Wojnicz
:
Wisła Szczucin
09.05.2021
15:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Dunajec Zakliczyn
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Sokół Borzęcin Górny
:
Błyskawica Proszówki
08.05.2021
17:00
Jadowniczanka Jadowniki
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
08.05.2021
15:00
Radłovia Radłów
:
Wola Radłowska
08.05.2021
18:00
Raba Książnice
:
Sokół Maszkienice
08.05.2021
17:00
Poręba Spytkowska
:
Olimpia B.
08.05.2021
17:00
Orzeł Dębno
:
Arkadia Olszyny
09.05.2021
17:00
Olimpia Kąty
:
Strażak Mokrzyska
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Huragan Waksmund
:
Krokus
08.05.2021
15:30
Zalesianka
:
AKS Ujanowice
08.05.2021
17:30
Turbacz Mszana Dolna
:
Babia Góra Lipnica Wielka
08.05.2021
17:30
Laskovia
:
Jordan Jordanów
08.05.2021
17:30
Wiatr Ludźmierz
:
Granit Czarna Góra
08.05.2021
17:30
Jarmuta
:
Czarni Czarny Dunajec
08.05.2021
17:30
Wierchy Pasierbiec
:
LKS Szaflary
09.05.2021
14:30

Keeza Klasa A (Kraków I)

Michałowianka Michałowice
:
Partyzant Dojazdów
08.05.2021
17:00
Błękitni II Modlnica
:
Ekler Baranówka
08.05.2021
17:00
Spartak Wielkanoc
:
Słomniczanka II Słomniki
09.05.2021
16:00
Wierzbowianka Wierzbno
0:3 v.o.
Prądniczanka II Kraków
09.05.2021
 
Szreniawa Koszyce
:
Płomień Kościelec
09.05.2021
17:30
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Strażak Goszcza
09.05.2021
17:00
Jastrzębiec Książ Wielki
:
Bibiczanka Bibice
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa A (Kraków II)

Strażak Rączna
5:4
Wisła Czernichów
06.05.2021
20:30
Sokół Rybna
:
Dragon Szczyglice
08.05.2021
17:00
Maszycanka Maszyce
:
Wisła Jeziorzany
08.05.2021
17:00
Lotnik Kryspinów
:
Iskra Czułów
08.05.2021
15:00
Sportowiec Modlniczka
:
Tęcza Piekary
08.05.2021
17:00
Wisła Czernichów
:
MKS Skała 2004
08.05.2021
17:00
Świt Krzeszowice
:
JKS Zelków
08.05.2021
16:30
Strażak Rączna
:
Liszczanka Liszki
09.05.2021
18:00

Keeza Klasa A (Kraków III)

Płomień Kostrze
1:3
Wanda Nowa Huta
06.05.2021
18:15
Iskra Krzęcin
1:0
Gajowianka Gaj
06.05.2021
17:00
Fairant Kraków
1:1
Tramwaj Kraków
06.05.2021
17:30
Pogoń Skotniki
:
Wanda Nowa Huta
08.05.2021
17:00
Gajowianka Gaj
:
Podgórze Kraków
08.05.2021
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Tramwaj Kraków
09.05.2021
17:00
Fairant Kraków
:
Płomień Kostrze
09.05.2021
13:00
Iskra Krzęcin
:
Bieżanowianka Kraków
09.05.2021
16:00
Rzozovia Rzozów
:
Krakus Swoszowice
09.05.2021
17:30
Bratniak Kraków
:
Strzelcy Kraków
09.05.2021
16:00

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Czarnochowice
:
Contra Sułków
08.05.2021
18:00
Rożnowa
:
Zryw Szarów
08.05.2021
15:00
Piast Łapanów
:
Gwiazda Brzegi
08.05.2021
18:00
UKS Sygneczów
:
Wilga Koźmice Wielkie
08.05.2021
18:00
Sokół Chorągwica
:
Zieloni Niegowić
09.05.2021
16:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Iskra Zakrzów
09.05.2021
14:00
Piłkarz Podłęże
:
Czarni Staniątki
09.05.2021
18:00
Strażak Kokotów
:
Wolni Kłaj
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa A (Myślenice)

Sęp Droginia
:
Staw Polanka
08.05.2021
17:00
Lubomir Wiśniowa
:
Clavia Świątniki Górne
08.05.2021
15:00
Iskra Brzączowice
:
Górki Myślenice
08.05.2021
17:30
Skalnik Trzemeśnia
:
Sokół Borzęta
08.05.2021
16:00
Karpaty Siepraw
:
Gościbia Sułkowice
08.05.2021
17:30
Rokita Kornatka
:
Zielonka Wrząsowice
08.05.2021
18:00
LKS Rudnik
:
Topór Tenczyn
09.05.2021
15:30
Hejnał Krzyszkowice
:
Beskid Tokarnia
09.05.2021
11:00

Keeza Klasa A (Olkusz)

Błysk Zederman
:
Centuria Chechło
08.05.2021
17:00
Olimpia Łobzów
:
Trzy Korony Żarnowiec
08.05.2021
16:00
Unia Jaroszowiec
:
Legion Bydlin
08.05.2021
15:30
Spartak Charsznica
:
Przebój Wolbrom
08.05.2021
17:00
Strażak Przybysławice
:
Błyskawica Kolbark
09.05.2021
17:00
Laskowianka Laski
:
Wielmożanka Wielmoża
09.05.2021
16:00
Promień Przeginia
:
Sokół Gołaczewy
09.05.2021
11:00
Dłubnia Trzyciąż
:
Prądnik Sułoszowa
09.05.2021
17:00

Keeza Klasa A (Chrzanów)

UKS Dulowa
:
Wolanka Wola Filipowska
08.05.2021
17:30
Unia Kwaczała
:
Wisła Jankowice
08.05.2021
17:30
Błyskawica Myślachowice
:
Start Kamień
08.05.2021
17:30
Promyk Bolęcin
:
Ciężkowianka Jaworzno
09.05.2021
17:30
Tęcza Tenczynek
:
Zagórzanka Zagórze
09.05.2021
17:30
SPRiN Regulice
:
Fablok Chrzanów
09.05.2021
17:30
Victoria Zalas
:
Wisełka Rozkochów
09.05.2021
17:30

Keeza Klasa B (Kraków I)

Kosynierzy Łuczyce
:
Novi Narama
08.05.2021
16:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Zawisza Sulechów
09.05.2021
16:00
Olimpia Czaple Wielkie
:
Agricola Klimontów
09.05.2021
17:00
Juvenia Prandocin
:
Sparta Skrzeszowice
09.05.2021
16:00
Milenium Radziemice
:
LKS Niedźwiedź II
09.05.2021
12:00
LKS Polanowice
:
Polonia Wilczkowice
09.05.2021
11:00

Keeza Klasa B (Kraków II)

Fitball Szklary
:
Topór Aleksandrowice
08.05.2021
17:00
Niegoszowianka
:
Iskra Radwanowice
08.05.2021
17:00
Potok Więckowice
:
Kmita II Zabierzów
08.05.2021
14:00
Płomień Jerzmanowice
:
Orzeł II Bębło
08.05.2021
16:30
Bronowicki Kraków
:
Maszycanka II Maszyce
08.05.2021
16:00

Keeza Klasa B (Kraków III)

Opatkowianka Opatkowice
:
Dragoons Kraków
08.05.2021
16:30
Wawel Kraków
:
Rybitwy Kraków
08.05.2021
11:00
Pychowianka Kraków
:
Victoria Kraków
09.05.2021
17:00
Universum Kraków
:
Grom Kraków
09.05.2021
17:00
Albertus Kraków
:
Kaszowianka II Kaszów
09.05.2021
14:00

Keeza Klasa B (Kraków IV)

Radziszowianka II
:
Gwiazda Ściejowice
08.05.2021
17:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Tyniec Kraków
09.05.2021
17:00
Lotnik II Kryspinów
:
Sankowia Sanka
09.05.2021
12:00
Błękitni Czułówek
:
Skawinka II Skawina
09.05.2021
17:00
Sparta Przeginia Duchowna
:
Trzebol Wielkie Drogi
09.05.2021
11:00

Keeza Klasa B (Wieliczka)

Tęcza Słomiróg
:
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
08.05.2021
17:30
Promień Zakrzowiec
:
Wieliczanka Wieliczka
08.05.2021
17:30
Start Brzezie
:
Wiarusy II
08.05.2021
15:00
Naprzód Ochmanów
:
Wilga Instalbud Golkowice
08.05.2021
17:30
Ledniczanka
:
Dąb Zabierzów Bocheński
08.05.2021
17:00
Górnik II Wieliczka
:
Batory Wola Batorska
09.05.2021
15:30
Gryf Wiatowice
:
Gdovia II Gdów
09.05.2021
17:30

Keeza Klasa B (Myślenice)

Wicher Stróża
:
Karpaty II Siepraw
08.05.2021
17:00
Radwan Skomielna Czarna
:
Orzeł Nowa Wieś
08.05.2021
16:00
Cisy Harbutowice
:
Raba II Dobczyce
08.05.2021
17:00
Szczebel Lubień
:
LKS Trzebunia
08.05.2021
17:00
Cyrhla Krzczonów
:
Jawor Jawornik
09.05.2021
15:00
Dukla Bysina
:
Iskra Głogoczów
09.05.2021
15:00
Górki II Myślenice
:
Grodzisko Raciechowice
09.05.2021
16:00

Keeza Klasa B (Olkusz)

Victoria Smroków
:
Northstar Miechów
08.05.2021
17:00
Stare Bukowno
:
Nidzica Słaboszów
08.05.2021
16:30
Hetman Dłużec
:
Strumyk Zarzecze
09.05.2021
11:00
Orzeł K.
:
Trzy Buki Wierzchowisko
09.05.2021
13:00
Piliczanka II Pilica
:
Pilica II Wierbka
09.05.2021
11:00
Cobra Wężerów
:
Czapla Czaple Male
09.05.2021
14:00

Keeza Klasa C (Wieliczka)

Czarnochowice II
:
Błyskawica Wyciąże
08.05.2021
17:30
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
:
Złomex II Branice
08.05.2021
18:00
Start II Brzezie
:
UKS Sygneczów II
09.05.2021
17:30

Makroregionalna Liga Juniorów U-19

Stal Rzeszów
:
Resovia Rzeszów
08.05.2021
16:30
Orlęta K.
:
Korona II
09.05.2021
13:00
Górnik Łęczna
:
Garbarnia Kraków
09.05.2021
15:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Motor Lublin
09.05.2021
13:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Wisła Kraków
1:5
Górnik Zabrze
08.05.2021
11:00
Zagłębie Lubin
:
Hutnik Kraków
08.05.2021
16:00
Śląsk Wrocław
:
SMS Łódź
09.05.2021
12:00
Gwarek Zabrze
:
Lechia
09.05.2021
12:00
Korona
:
Legia Warszawa
09.05.2021
16:00
Jagiellonia
:
Cracovia Kraków
09.05.2021
12:00
Arka G.
:
Pogoń Szczecin
09.05.2021
11:15
Lech Poznań
:
Escola Varsovia Warszawa
09.05.2021
12:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - wiosna

Korona Kielce
1:3
Cracovia Kraków
08.05.2021
12:00
Hutnik Kraków
2:1
Stal Rz.
08.05.2021
12:00
Motor Lublin
3:4
TOP 54 Biała Podlaska
08.05.2021
13:00
Wisła Kraków
:
Górnik Ł.
09.05.2021
12:00

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - wiosna

KKP Korona
:
Unia Tarnów
08.05.2021
14:30
Cracovia Kraków
:
Wisła Kraków
08.05.2021
13:00
BKS Lublin
:
Sandecja Nowy Sącz
08.05.2021
12:00
TOP 54 Biała Podlaska
2:1
Hetman Z.
08.05.2021
12:00

Małopolska Liga Juniorów

Podhale Nowy Targ
:
Tarnovia Tarnów
06.05.2021
15:00
Dunajec Nowy Sącz
2:2
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
06.05.2021
17:30
Prądniczanka Kraków
0:4
Puszcza Niepołomice
07.05.2021
20:00
Okocimski Brzesko
:
BKS Bochnia
08.05.2021
13:30
Limanovia Limanowa
0:3
Profi Zielonki
08.05.2021
10:00
Orkan Raba Wyżna
0:4
Unia Tarnów
08.05.2021
10:00
Górnik Wieliczka
:
Beskid Andrychów
09.05.2021
10:30
Pcimianka Pcim
:
Tarnovia Tarnów
09.05.2021
17:30
Podhale Nowy Targ
:
Sokół Stary Sącz
09.05.2021
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Puszcza Niepołomice
1:3
Dunajec Nowy Sącz
08.05.2021
11:00
Okocimski Brzesko
1:4
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
08.05.2021
09:30
Sandecja Nowy Sącz
3:0
Podhale Nowy Targ
08.05.2021
11:00
Profi Zielonki
:
Garbarnia Kraków
08.05.2021
17:30

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Górnik Tarnów
:
Tarnovia Tarnów
08.05.2021
11:30
SMS Oświęcim
:
Glinik Gorlice
08.05.2021
16:00
Hutnik II Kraków
:
Unia Tarnów
09.05.2021
12:00
AP Wisła Czarny Dunajec
:
Podgórze Kraków
09.05.2021
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Unia Oświęcim
:
Okocimski Brzesko
08.05.2021
13:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Podhale Nowy Targ
08.05.2021
10:00
Wisła II Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
09.05.2021
12:30
Garbarnia Kraków
:
Respect Szalowa
10.05.2021
16:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Tarnovia Tarnów
7:0
Chełmek
08.05.2021
10:00
Hutnik Kraków
11:1
MOSiR Bochnia
08.05.2021
09:30
AP 21 Kraków
:
Unia II Tarnów
09.05.2021
09:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
09.05.2021
11:00

I Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Tarnovia Tarnów
:
Wisła Kraków
08.05.2021
12:15
Cracovia Kraków
:
Sandecja Nowy Sącz
09.05.2021
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Dunajec Nowy Sącz
09.05.2021
14:00
Limanovia Limanowa
:
AS Progres Kraków
09.05.2021
10:00

II Małopolska Liga Młodzików - wiosna

AP Wisła Czarny Dunajec
1:1
Okocimski Brzesko
06.05.2021
18:30
Kalwarianka
0:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
08.05.2021
11:00
AP 21 Chrzanów
3:0
Wisła II K.
08.05.2021
10:00

Ekstraliga Kobiet

GKS Katowice
:
Olimpia Szczecin
08.05.2021
13:00
ROW Rybnik
:
Medyk Konin
08.05.2021
12:00
KKP Bydgoszcz
:
Górnik Łęczna
08.05.2021
11:00
Śląsk Wrocław
:
Rolnik Biedrzychowice
08.05.2021
12:00
SMS Łódź
:
APLG Gdańsk
09.05.2021
12:00
AZS UJ Kraków
:
Czarni Sosnowiec
09.05.2021
18:00

I liga kobiet (południe)

SWD Wodzisław
:
Stomil Olsztyn
08.05.2021
13:00
Tarnovia Tarnów
:
Rekord Bielsko Biała
08.05.2021
15:00
Praga Warszawa
:
Pogoń Tczew
08.05.2021
12:00
UKS Staszkówka Jelna
:
Polonia Środa Wielkopolska
09.05.2021
12:00
Resovia Rzeszów
:
Czwórka Radom
09.05.2021
12:30
UKS SMS II Łódź
:
Piastovia Piastów
09.05.2021
15:00

II liga kobiet (wschód)

Rysy Bukowina Tatrzańska
:
Wanda Nowa Huta
08.05.2021
14:00
KSP Kielce
:
Włókniarz Białystok
08.05.2021
17:00
Sparta Daleszyce
:
KS Raszyn
08.05.2021
12:00
Ząbkovia Ząbki
:
AZS UW Warszawa
09.05.2021
14:00
Widok Lublin
:
Loczki Wyszków
09.05.2021
16:00
Respekt Myślenice
:
Prądniczanka Kraków
09.05.2021
16:00

III liga kobiet, gr.4

Starówka Nowy Sącz
:
DAP Dębica
08.05.2021
11:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Izolator Boguchwała
08.05.2021
16:00
Naprzód Sobolów
:
Puszcza Niepołomice
08.05.2021
13:00
Hetman Włoszczowa
:
Iskra Krzemień
09.05.2021
12:00
Unia Lublin
:
Podgórze Kraków
09.05.2021
13:30
Iskra Brzezinka
:
Tarnovia II
09.05.2021
11:00

IV liga małopolska kobiet

Uran Łukowica
:
Prądniczanka II Kraków
08.05.2021
 
Górnik Wieliczka
:
Pogorzanka Pogorzyce
08.05.2021
 
FSA Kraków
:
Burza Roczyny
08.05.2021
 
Tempo Białka
:
Olimpia Osieczany
08.05.2021
 
Bronowianka Kraków
:
Victoria Zalas
08.05.2021
 

Centralna Liga Juniorek U-17

Unia Opole
:
Resovia Rzeszów
08.05.2021
14:00
Bronowianka Kraków
:
Górnik Ł.
08.05.2021
14:00
Zabrze
:
UKS Staszkówka Jelna
08.05.2021
14:00
SWD Wodzisław
:
SMS Łódź
09.05.2021
17:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Wisła Kraków
15:2
Clepardia Kraków
07.05.2021
19:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Dąbski
07.05.2021
19:30
Cracovia Kraków
5:9
Prokocim Kraków
07.05.2021
20:30
Hutnik Kraków
13:6
Grębałowianka Kraków
07.05.2021
20:30
Wanda Kraków
:
Wieczysta Kraków
07.05.2021
21:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Strzelcy
07.05.2021
21:30

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny