Biegun zimna zdobyty! (video)

Hutnik Kraków sprawił swoim kibicom nie lada niespodziankę. W sobotnim meczu podopieczni Szymona Szydełko o ligowe punkty rywalizowali w odległych Suwałkach z miejscowymi Wigrami.

Przed tym meczem faworytem byli gospodarze, którzy wciąż liczą się w walce o awans do Fortuna I ligi.

I to właśnie zespół Wigier przeprowadził pierwszą groźną akcję, Gierach w siódmej minucie był blisko przelobowania Leszczyńskiego, ale młody goalkeepera Hutnika nie dał się zaskoczyć i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką bramki. Chwilę później odpowiedzieli goście z Krakowa, dobrze piłkę rozegrał Świątek uruchamiając Kitlińskiego, ten jednak w sytuacji sam na sam nie był w stanie pokonać Zocha.

W pierwszej połowie okazję dla gospodarzy miał jeszcze Sauczek, lecz jego strzał zdołali zblokować defensorzy z Nowej Huty.

W drugiej połowie miejscowi coraz częściej gości pod bramką Leszczyńskiego, lecz wciąż nie potrafili znaleźć sposób na goalkeepera Hutnika. Swoje szasnę mieli Mularczyk oraz Piekarski.

W pięćdziesiątej czwartej minucie Hutnik uzyskał przewagę jednego zawodnika, kiedy to za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Dobrotka. Mecz mimo przewagi liczebnej Hutnika był wyrównany i żadna ze stron nie stwarzała bezpośredniego zagrożenia pod bramką rywala.

Dopiero w osiemdziesiątej siódmej minucie gospodarze zdobyli bramkę po strzale Mularczyka, wydawało się, że osłabiony zespół Wigier jest bliżej trzech punktów. Jak się jednak okazało zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej i bramka nie została uznana.

Hutnik losy sobotniej konfrontacji na swoją korzyść rozstrzygnął w ostatniej akcji meczu. Na lewej stronie boiska o piłkę powalczył jeden z zawodników Hutnika i szybkim podaniem uruchomił pokazującego się na dobrej pozycji Handzlika, który w dość szczęśliwych okolicznościach umieścił piłkę w siatce lobując bramkarza Wigier.

Ostatecznie trzy oczka pojechały do Krakowa dzięki czemu Hutnik oddalił od siebie widmo spadku z II ligi bo po trzydziestu jeden meczach ma na swoim koncie trzydzieści siedem punktów.

Już w najbliższą sobotę na Suchych Stawach dojdzie do spotkania Hutnika Kraków z Motorem Lublin. Mecz, który już o wiele wcześniej budzi nie tylko sportowe emocje. Krakowianie w jesiennym spotkaniu gładko przegrali w Lublinie 3:0. Teraz jednak ekipa z Suchych Stawów prezentuje się o wiele lepiej niż w rundzie jesiennej o czym świadczy dorobek punktowy i sytuacja w tabeli.

Poniżej zapraszamy do oglądnięcia zwycięskiej bramki. Materiał pochodzi z kanału Wigry Suwałki na You Tube.