Piąte zwycięstwo Bochni (foto)

W sobotę w Kamionce Wielkiej miało miejsce starcie sąsiadów w tabeli i czołowych drużyn grupy spadkowej IV ligi wschodniej. Miejscowy Skalnik na własnym obiekcie podejmował Bocheński Klub Sportowy. Na ostatniej prostej sezonu dla obu zespołów zdobycie trzech punktów było ważne, szczególnie w kontekście walki o utrzymanie. Ostatecznie zwycięzcy z tego starcia wyszli bochnianie, którzy ograli Skalnika 3:0.

Od pierwszych minut zaatakowali goście, którzy starali się szybko objąć prowadzenie. Bochnianie aktywni byli w ofensywie, lecz ekipie z solnego grodu brakowało skuteczności w finalizacji ataków. W 26 minucie przewaga wreszcie przyniosła BKS efekty. Jeden z zawodników z Bochni dobrym podaniem wyprowadził Harveya Browne'a sam na sam z bramkarzem, a ten zachował zimną krew i umieścił futbolówkę w siatce. Po tym trafieniu gra przeniosła się do środka boiska, a żadna ze stron nie potrafiła wykreować sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. W efekcie tego do przerwy wynik nie uległ zmianie i było 1:0 dla gości.

W drugiej połowie uaktywnił się za to Skalnik, chcący odmienić losy meczu. Gospodarze zmusili bochnian do cofnięcia się i coraz częściej zaczęli zagrażać bramce przeciwnika. Kilkukrotnie gracze z Kamionki zza szesnastki starali się zaskoczyć golkipera rywala, lecz bezskutecznie. Szczególnie groźnie zrobiło się, gdy po podaniu ze skrzydła w bocheńskim polu karnym wywiązało się zamieszanie, parę razy bramkarz z Bochni zmuszony był do interwencji, kilka razy także pomagała mu defensywa gości. W końcówce Skalnik postawił wszystko na jedną kartę, czego skutkiem było odsłonięcie się w obronie, co niebawem wykorzystał Bocheński. W 88 minucie fantastycznym rajdem popisał się Browne, który minął kilku przeciwników i w sytuacji jeden na jeden nie dał szans golkiperowi rywala. Napastnik gości chwilę później zresztą miał na koncie hat tricka. W doliczonym czasie gry anglik ponownie poradził sobie z obrońcą z Kamionki i precyzyjnym strzałem trafił do siatki, dopisując sobie trzecie trafienie na konto w tym meczu. Arbiter niebawem zakończył to spotkanie i BKS mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.