Czarni wciąż walczą o ligowy byt (foto)

Ostatni mecz dla Błękitnych II nie poszedł zbytnio po ich myśli. Postanowili oni zamknąć sezon zwycięstwem, zwłaszcza, że przyszło im mierzyć się z walczącą o utrzymanie drużyną Czarnych 03 Grzegorzowice. Na dodatek w poprzedniej rundzie ograli gości 8-5 na wyjeździe i w teorii sukces był kwestią czasu. Już po rozpoczęciu zawodów chyba najszybszą bramkę w historii A klasy zdobył Hrabia, który dopadł do podania ze środka boiska i sprytnie pokonał Niedźwiedzia. To zdarzenie zapowiadało grad goli dla rezerw Błękitnych, życie jednak pisze własne scenariusze i od początku gospodarze zderzyli się ze zdecydowaną postawą przyjezdnych mających swój własny cel - czyli ważne trzy punkty. Pomogła im w tym rażąca nieskuteczność podopiecznych trenera Pasternaka, którzy w tym dniu za cel postawili sobie nie trafianie do siatki Czarnych. Udała się ta sztuka z piętnaście razy wywołując przy okazji rozpacz u zgromadzonych na terenie obiektu kibiców. Goście zaś systematycznie odrabiali stracone gole nie dając odskoczyć Błękitnym na bezpieczną odległość, chociaż jeszcze przed przerwą stracili bramkę po strzale Goryczki. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił z tym, że w 51 minucie arbiter zarządził rzut karny dla Czarnych i znów był remis. Dziesięć minut później Morawski wreszcie dopiął swego i umieścił futbolówkę w siatce rywali. I gdy już zanosiło się na zwycięstwo w zamieszaniu pod bramką Maciejaszka zdołał skierować piłkę między słupki Wilk. Błękitni II zakończyli rozgrywki w środku tabeli w ciągu sezony sprawiwszy kilka niespodzianek, jak wygrana z Jastrzębcem i Szreniawą a także zadziwili porażkami z niżej notowanymi przeciwnikami jak np. Strażakiem Goszcza. Czarnym pozostaje walka o ligowy byt w ostatnich meczach z Michałowianką i Szreniawą Koszyce.