Błękitni kończą sezon na trzecim miejscu (foto)

Po trzech wygranych z rzędu, podopiecznym Krzysztofa Szumca przyszło zmierzyć się w tym bardzo krótkim sezonie (jedynie 7 meczów) z liderującą drugą drużyną Cracovii (pierwsza gra w CLJ i ma duże szanse na mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej). Goście przystąpili do meczu z Błękitnymi z kompletem punktów, będąc pewni swoich umiejętności, szybko potwierdzili je na boisku, bo już w 5. minucie Harnik po składnej akcji nie dał szans na obronę Rusinkowi.

Gospodarze nieco oszołomieni ostrym pressingiem przyjezdnych długo szukali swojej gry, a było to o tyle trudne, że z różnych powodów nie mogli wystąpić trzej czołowi zawodnicy, czyli Bąbka, Wojdan czy Śliwiński. Ten ostatni co prawda usiadł na ławce, ale po przebytej chorobie nie był przygotowany na grę od początku. Cracovia w pierwszej połowie bardzo mocno przeważała, ale długo nie potrafiła udokumentować swojej przewagi kolejnym golem. Gospodarze z każdą minutą grali coraz odważniej i 2-krotnie blisko byli wyrównania, a najbardziej żal okazji Kowalczyka, który przejął złe wybicie bramkarza i z 18 metrów mając przed sobą niemal pustą bramkę, przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Pod koniec pierwszej połowy mecz stał się bardziej otwarty, ale właśnie wtedy kiedy wydawało się, że padnie wyrównujący gol, to Cracovia zdobyła gola. W przerwie trener Szumiec dokonał dwóch zmian i mecz zupełnie zmienił swoje oblicze. Błękitni nie mając nic do stracenia mocniej zaatakowali, czego efektem był kontaktowy gol Kowalczyka (64 min). Gospodarze poszli za ciosem i kiedy już wszyscy widzieli piłkę w siatce po tym jak Śliwiński minął bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę, z siedmiu metrów fatalnie przestrzelił. Niestety jak to w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje mszczą się i zamiast 2:2, zrobiło się 1:3. Ostatnie minuty meczu to już tzw. gra w dwa ognie i akcje z jednego pola karnego przenosiły się na drugie i najpierw goście zdobyli swoją czwartą bramkę, a chwilę później wspomniany wcześniej Śliwiński strzelił swojego gola.

Ostatecznie Cracovia pokazując świetne wyszkolenie techniczne i ładną dla oka grę odniosła pewne zwycięstwo, kończąc sezon z kompletem zwycięstw, ale jak komentowali kibice przyjezdni, Błękitni okazali się dla nich najtrudniejszym rywalem w tym skróconym przez pandemię sezonie. Błękitni jako beniaminek uplasowali się na trzecim miejscu w tabeli, co można uznać za spory sukces.