Wiślanka przypieczętowała awans (foto)

Jak należało przypuszczać, zwycięstwem nad Górnikiem Wieliczka, drużyna Wiślanki Grabie zapewniła sobie awans, na kolejkę przed końcem rozgrywek krakowskiej KO3. Choć gospodarze wygrali pewnie, to młoda drużyna gości stawiła silny opór i grając bez respektu dla wyżej notowanego rywala, przez blisko godzinę była dla niego równorzędnym przeciwnikiem.

Od początku spotkania miejscowi narzucili swój styl gry i juz w 5 minucie zdobyli gola, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. W 7 minucie pierwszy strzał na bramkę Kobyłki oddał z 16 metrów Kurzawiński i tylko nieznacznie się pomylił. Chwilę później głową szczęścia szukał Seweryn, z takim samym efektem. W 9 minucie idealną sytuację do uzyskania prowadzenia zmarnował Cygnarowicz, który po podaniu Panka wzdłuż bramki trafił futbolówką w poprzeczkę. Dwie minuty później ponownie dogrywał Panek, tym razem do Kmaka, lecz ten będąc w polu karnym za długo zwlekał ze strzałem. Choć Wiślanka przeważała, to nieoczekiwanie Górnik zdobył bramkę, po indywidualnej akcji Sikory zakończonej efektowną "ruletą" w polu karnym i precyzyjnym strzale. Zapachniało więc niespodzianką.

Gospodarze mogli i powinni wyrównać w 21 minucie, ale po ładnej dwójkowej akcji Gruszkowskiego z Fedorukiem, Cygnarowicz w wyśmienitej sytuacji, posłał piłkę nad poprzeczką. W 37 minucie miejscowi zdołali dość szczęsliwie wyrównać, po kiksie Pietrzyka, Cygnarowicz mocno uderzył po długim rogu, Hebda wprawdzie zdołał sparować piłkę, a chcący ją wybić obrońca uczynił to tak niefortunnie, że Mączka skierował ją do własnej bramki. W 38 minucie ładnym strzałem, niestety niecelnym popisał się Gładysz, a po minucie, po uderzeniu Cygnarowicza piłka otarła sie o słupek. W 41 minucie po kornerze bitym przez Nowaka, stojący na długim słupku Kmak nie miał problemów z umieszczeniem piłki głową w siatce. Jeszcze w 43 minucie Fedoruk sprytnie dograł do Kmaka, który został w ostatniej chwili zablokowany. Do przerwy było 2-1, gospodarze przeważali i grając konsekwentnie i spokojnie zdołali skruszyć mur obronny Górnika, aktywny w tej częsci był szczególnie szybki i dynamiczny Cygnarowicz, to  jego gra sprawiała sporo kłopotów obrońcom.

W drugiej części miejscowi jeszcze podkręcili tempo. W 54 minucie po podaniu Wasia obrońcy zdołali zablokować Kmaka, a w 55 minucie w idealnej sytuacji Nowak trafił wprost w bramkarza. O losach meczu definitywnie przesądziła 60 minuta, gdzie w odstępie kilkudziesięciu sekund przyjezdni stracili dwa gole. Wynik na 3-1 podwyższył pewnym strzałem Panek, który wykorzystał dogranie z prawej strony Kmaka, a czwartego gola w ekspresowym czasie strzelił po induwidualnej akcji Piotrowski, który pojawił się na boisku niespełna 3 minuty wcześniej. W zasadzie było po meczu. Mając trzybramkową zaliczkę gospodarze nieco zwolnili tempo gry, a trener dał możliwość pokazania się zawodnikom rezerwowym. Ambitni gracze z Wieliczki zdobyli jeszcze drugiego gola w 81 minucie, a jego zdobywcą był ponownie Sikora, który strzałem zza 16-tki zdołal zaskoczyć Srokę. To było niestety wszystko na co było stać gości, a gospodarze w doliczonym czasie gry przypieczętowali swe zwycięstwo piątą bramką zdobytą  z rzutu karnego, którego pewnym egzekutorem okazał się Panek, wcześniej faulowany w obrębie szesnastki był Leśniak.

Wiślanka wygrała zasłużenie, była drużyną lepszą i bardziej dojrzałą, zawodnicy od początku realizowali swoje założenia i nawet gdy przegrywali ani przez moment nie wkradła się w ich poczynania nerwowość, a próby akcji oskrzydlających jak i prostopadłych podań wcześniej czy później musiały przynieść efekt w postaci bramek. W ekipie Górnika na wyróżnienie zasłużył zdobywca dwóch bramek Sikora, a także Kurzawiński, natomiast wśród gospodarzy mógł się podobać kierujący defensywą Pluta,wymieniony wcześniej Cygnarowicz, sporo ożywienia do gry wniósł rezerwowy Piotrowski, jednak na FUTMAL MVP typujeemy Mariusza Panka, który brylował w środku pola, sam zdobył dwie bramki, a przynajmniej dwukrotnie z powodzeniem dogrywał do kolegów, którzy wychodzili na czyste pozycje. Sympatycznej druzynie Wiślanki Grabie gratulujemy awansu i życzymy udanych występów na 4 ligowych boiskach.

Robert Czopek (trener Wiślanki) -  Na początku meczu mieliśmy dwie czyste sytuacje do strzelenia gola, ale to niestety Górnik pierwszy zdobył bramkę. Po jej stracie byliśmy spokojni, graliśmy swoje i wiedzieliśmy że dojdziemy jeszcze do sytuacji bramkowych i tak też się stało. Pojawiły się okazje, które zresztą udało się wykorzystać. Górnik w swoich szeregach ma kilka fajnych indywidualności, o czym wiedzieliśmy i chciał u nas zdobyć jakieś punkty. I przez godzinę do stanu 4-1 był napewno wymagającym przeciwnikiem. My mamy w ekipie kilku zawodników ze stażem nawet drugoligowym i są to indywidualności, ale tak naprawdę naszą siłą jest drużyna i na tym bazowaliśmy. Mamy 21 zawodników i każdy grał, każdy czekał na swoją kolej i ciężko pracował. Z tego miejsca chciałbym zawodnikom pogratulować i podziękować, jak również włodarzom klubu, gdyż stworzyli nam warunki i zrobili wszystko aby nasz awans stał się  faktem.