Hokejowy wynik w Bęble (foto)

Bardzo osłabieni kadrowo Błękitni w hokejowych rozmiarach pokonali w derbowym pojedynku, na specyficznym, bardzo krótkim boisku Orła Bębło.

Zaczęło się po myśli gospodarzy. Już w 2 minucie, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego i dośrodkowaniu w pole karne Michalski dał gospodarzom prowadzenie. W 6 minucie było już 1:1. Janowski zagrał do Markowskiego, a ten z okolic 16-tki pokonał Wieczorka. Po kolejnych 10 minutach na prowadzenie wyszli goście. Morawski zamknął z bliska zagranie wzdłuż bramki Markowskiego.

Trzy minuty później było już 1:3. Po zagraniu Windysa głowa bramkę zdobył Janowski.

W 25 minucie gola na 2:3 strzałem z 25 metrów zdobył B. Mirek. Jednak końcówka pierwszej połowy należała do gości. Najpierw Katarzyński wykorzystał karnego za faul na Markowskim. A później dwa gole zdobył Janowski. Najpierw z bliska po asyście Morawskiego, później lobując bramkarza po dograniu Katarzyńskiego. Do przerwy 2:6.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał emocji. Jednak dwa rzuty karne dla gospodarzy wprowadziły nieco nerwowości w szeregach gości. Najpierw faulował M. Kawa, później cwaniacko zachował się Michalski, a sędzia odgwizdał wątpliwy faul debiutującego 16- latka Kotarby. Oba karne wykorzystał Kwinta. Jeszcze ciekawiej zrobiło się po golu Michalskiego, który w 78 minucie zamknął z bliska zagranie wzdłuż bramki. W 89’ kolejnego karnego dostali Błękitni, jednak intencje Synowskiego wyczuł Wieczorek i obronił jego uderzenie. Ale już po kilkudziesięciu sekundach Błękitni zdobyli siódma bramkę. Po długim zagraniu Drzymały M. Kawa wygrał pojedynek z obrońcą, uprzedził bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później uderzeniem z dystansu wynik ustalił Synowski, który zrehabilitował się za niewykorzystana 11-tkę.