Sparingowa uczta w Kaszowie (foto/video)

Kaszowianie nie zwalniają tempa. Sezon ligowy dobiegł co prawda końca, ale podopieczni Bogusława Gawła mierzą się jeszcze w grach szkoleniowych z bardziej doświadczonymi rywalami. W sobotę młodzi adepci futbolu Akademii Piłkarskiej Kaszowianka zmierzyli się towarzysko z Garbarnią Kraków prowadzoną przez duet szkoleniowców Jacka Kokoszkę i Marcina Chmurę.

Faworytem i to mimo iż nie występowali w tym sezonie w ligowych zmaganiach byli piłkarze z Krakowa. Brązowi w przeciwieństwie do kaszowian od lat szkolą młodzież na najwyższym poziomie i to doświadczenie w tym fachu było na boisku widać. Garbarze byli silniejsi psychicznie, bardziej pewni siebie i mimo wszystko nieco lepiej wyszkoleni technicznie. Dzięki temu, goście z zimną krwią rozgrywali skutecznie piłkę od własnej bramki nawet w trakcie agresywniejszego presingu zakładanego przez miejscowych.

Przyznać jednak trzeba, że funkcjonujący na piłkarskim rynku dopiero od roku kaszowianie, pokazali w tym starciu lwi pazur. To, że brązowi nie panikowali pod presją rywala nie oznaczało, że nie dopuszczali się błędów. Już w 4 minucie jeden z nich sprokurował Michał Suchan. Jego uderzenie w znakomitej sytuacji pozostawiało jednak wiele do życzenia. Wkrótce golkipera Garbarni nękał i Stybura. Obaj panowie zresztą rozgrywali świetne zawody w środku pola. Michał Suchan w swoim stylu dodawał kolorytu efektownymi dryblingami, solowymi akcjami, Stybura zaś świetnie mu asystował, wspierał i uzupełniał Suchana w kwestii bardziej zespołowej gry. Kaszowianie lepiej weszli w mecz ale w tym akurat okresie nie zdołali spuentować tego golem. Po kwadransie do głosu dochodzić zaczęli krakowianie. Coraz więcej do powiedzenia pod bramką świetnie tego dnia dysponowanego B.Suchana mieli Kostrz i F.Ogorzałek. Niebezpieczny pod polem karnym stawał się i Rybak. Cały ten tercet, świetnie podkręcał na prawym skrzydle Jędrszczyk, cichy bohater przyjezdnych. Ogrom pracy wykonanej przez tego ostatniego bardzo przydało się brązowym w końcowym rozrachunku. Ataki wspomnianych wyżej piłkarzy świetnie tonował jednak B.Suchan. Raz, owszem pomogła poprzeczka po uderzeniu Ferenca ale miejscowi zachowywali cały czas czyste konto.

Kaszowianie punktować zaczęli w idealnym momencie, w okresie gry rosła powoli przewaga Garbarni. Nie da się ukryć, że swój udział w tej tendencji mieli goście. W 24 minucie bowiem po centrze Suchana z rzutu wolnego, w nieco kuriozalnych okolicznościach ręką zagrał Półgrabi i Suchan z karnego dał miejscowym prowadzenie. Prowadzenie podwojone już kilkadziesiąt sekund później. Po kapitalnym dośrodkowaniu Suchana z kornera, precyzyjną główką popisał się bowiem Rafał Gawin i Garbarnia zdawała się być na kolanach.

To był jednak tylko pozór, tylko chwilowy stan. Co prawda przed przerwą krakowianie nie otrząsnęli się jeszcze po tych ciosach, ale po zmianie stron już jak najbardziej tak. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, przechwyt pod bramką rywali zanotował. F.Ogorzałek, jego uderzenie znakomicie wybronił B.Suchan, ale dobitkę Rybakowi przytomnym podaniem wypracował Kostrz i pogoń za wynikiem się rozpoczęła. Wzrosła także liczba okazji bramkowych wypracowywanych przez ekipę Kokoszki i Chmury. Przyjezdnym wykorzystać udało się tylko jedną. W 44 minucie przechwytem i bajeczną asystą z głębi pola popisał się Kostrz, a F.Ogorzałek z zimną krwią doprowadził do remisu. Potem jeszcze okazje bramkowe mieli choćby F.Ogorzałek, Kułaj (który B.Suchana omal nie pokonał strzałem z połowy boiska) czy Żmuda, któremu B.Suchan nie dał się zaskoczyć nawet po główce z 2 metrów po wrzutce z kornera.

Bez wątpienia był to niezwykle pożyteczny sparing dla obu ekip. Obie też wierne były swojej filozofii spokojnego rozgrywania akcji, unikania długich zagrań, ot szlifowania czysto piłkarskich umiejętności. Kaszowianie zaskakiwali rywala ze stałych fragmentów gry, krakowianie przy obu golach korzystali z konsekwentnego wyprowadzania piłki od własnej bramki. Mecz miał kilku swoich bohaterów. Bez wątpienia jednym z nich był Michał Suchan, który błyszczał nie tylko w ofensywnych akcjach ale i zdobył gola, a przy obu (o dziwo) asystował (po jego wrzutce doszło do karnego, którego sam wykorzystał). Wiele miejscowi zawdzięczają też Bartoszowi Suchanowi w bramce. Z drugiej strony barykady kawał dobrej roboty wykonał Igor Kostrz. Był bodaj najtrudniejszym do powstrzymania ogniwem przyjezdnych, zanotował kluczowe przechwyty i asysty przy obu golach. W ofensywie bardzo dobrze z Kostrzem współpracował Franciszek Ogorzałek, autor gola na 2:1 i współautor bramki wyrównującej. Wreszcie Jakub Jędrszczyk na skrzydle - zawodnik który wykonał kawał tzw czarnej roboty na prawym skrzydle, strefie boiska w której oglądaliśmy jego pojedynki z równie groźnym Rafałem Gawinem.

Z racji tego, iż był to mecz kontrolny oraz ze względu na nadmiar bohaterów tego starcia, FUTMAL MVP przyznajemy tym razem dwóm zawodnikom: Michałowi Suchanowi z Kaszowianki i Igorowi Kostrzowi z Garbarni.