Hutnik przegrywa z I-ligowcem

Drugi mecz sparingowy rozegrali piłkarze Hutnika Nowa Huta, w którym jego piłkarze mierzyli się z pierwszoligowym Widzewem Łódź. W pierwszym spotkaniu kontrolnym tego lata, duma Nowej Huty zwyciężyła Podhale Nowy Targ 3:2, więc prognozy na pojedynek z Łodzianami były obiecujące.

Biało-Błękitni nie sprostali jednak wyzwaniu i ostatecznie ulegli przeciwnikom aż 1:4, a wszystkie bramki padły dopiero w drugiej odsłonie. Najpierw wynik otworzył w 46 minucie napastnik Paweł Tomczyk, a kolejna bramka padła już dwie minuty później, po strzale Karola Danielaka. Następnie do siatki trafił po raz kolejny niezawodny Tomczyk po ładnej akcji w ataku pozycyjnym Karaska z Kunem, jednak w 72 minucie honorowego gola zdobył dla podopiecznych Szymona Szydełko, Patryk Kieliś. Niedługo po tym wpadła jednak jeszcze jedna bramka, która okazała się trzecim w tym spotkaniu trafieniem łódzkiego snajpera.

Warto wspomnieć, że mimo wymiany niemal całej jedenastki w przerwie w szeregach Hutnika, nieco bardziej podmęczeni zawodnicy Widzewa potrafili skrzętnie skorzystać z dezorganizacji rywala i szybko go zaskoczyć, choć w pierwszej połowie to właśnie Nowohucianie mieli więcej do powiedzenia.

W następnym meczy przedsezonowym drużyna z Nowej Huty zmierzy się z Resovią Rzeszów, potem 24 lipca zagra z Polonią Bytom.

Widzew Łódź – Hutnik Kraków 4:1 (0:0)