Termalica wygrywa z Cracovią

W piątkowy poranek tegoroczny beniaminek Ekstraklasy, Termalica Bruk – Bet Nieciecza dwa razy ograła Cracovię. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego najpierw zwyciężyli 4:0, a następnie 2:1.

Pierwszy mecz od początku ułożył się dla Słoni pomyślnie, bowiem już w 4 minucie do siatki trafił Orzechowski. Identycznie, bo też po upływie 240 sekund od gwizdka sędziego, zawodnicy z Niecieczy rozpoczęli drugą odsłonę, kiedy bramkę zdobył dla nich Terpiłowski, podwyższający również wynik 6 minut później. Pasów pod koniec spotkania dobił jeszcze celnym strzałem Czarnowski, ustalając wynik meczu.

Drugie spotkanie nie miało już w sobie takiej dynamiki, a wszystkie bramki padły dopiero w końcówce drugiej połowy. Najpierw w 78 minucie wynik otworzył napastnik Termalici Mesanović, potem z karnego odpowiedział snajper z Krakowa-  Balaj, a mecz zwieńczył minutę po golu dla Cracovii Śpiewak, dając swojej drużynie drugie już tego dnia zwycięstwo nad zawodnikami Michała Probierza.

Dla zespołu z Niecieczy były to ostatnie sprawdziany przed startem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

Bruk-Bet Termalica – Cracovia 4:0 (1:0)
1:0 Orzechowski 4 min, 2:0 Terpiłowski 49, 3:0 Terpiłowski 55, 4:0 Czarnowski

Bruk-Bet Termalica: Loska – Biedrzycki, Putiwcew, Tekijaski, Matuszewski – Wasielewski, Bezpalec, Bonecki, Stefanik, Orzechowski, Czarnowski. Zagrali też: Kąkolewski, Terpiłowski ,Vasil.

Cracovia: Hrosso- Kakabadze, Jugas, Rodin, Siplak – Hanca, Lusiusz, Amersfoort, Rasmussen, Ogorzały, Alvarez. Zagrali też: Kramarz – Hyla, Góralczyk, Pestka, Myszor, Kolec, Rakoczy, Zaucha, Ptak.

Bruk-Bet Termalica – Cracovia 2:1 (1:1)
1:0 Mesanović 78, 1:1 Balaj 80-karny, 2:1 Śpiewak 81.

Bruk-Bet Termalica: Budziłek – Grzybek, Wlazło, Hlousek, Modelski – Żyra, Hubinek, Radwański, Kukułowicz, Śpiewak – Mesanović. Zagrali też: Bartoszek, Pietraszkiewicz.