Falstart BKS-u

Nie tak wyglądać miała inauguracja nowego sezonu IV Ligi dla bochnian. BKS w pierwszym meczu nowej kampanii przegrali 0:3 ze Skalnikiem Kamionka Wielka. Bocheński, choć przez większość meczu prowadził grę i nawet przed przerwą mógł objąć prowadzenie, ostatecznie musiał uznać wyższość rywala.

Bochnianie od początku przejęli inicjatywę i prowadzili grę, natomiast Skalnik nastawił się na grę z kontrataku. BKS najwięcej zagrożenia stwarzał po dośrodkowaniach ze skrzydeł, jednakże piłkarze z  Bochnia nie umieli oni znaleźć sposobu na golkipera przeciwnika. Przed końcem pierwszej połowy podopieczni Jarosława Ulasa mieli doskonałą szasnę na objęcie prowadzenia. W 44 minucie po faulu na napastniku ekipy z solnego arbiter podyktował rzut karny dla bocheńskiego zespołu, lecz jedenastki na bramkę nie zdołał zamienić jeden z zawodników gości, który trafił w słupek. Ostatecznie więc piłkarze na przerwę schodzili z bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie drużyna z Kamionki Wielkiej kontynuował swoją taktykę z pierwszej części, która niebawem przyniosła gospodarzom upragniony rezultat. W 57 minucie Arkadiusz Fryzowicz po zagraniu z lewego skrzydła oddał celny strzał i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Bochnianie ruszyli do odrabiania strat, jednakże ich wysiłki były bezskuteczne.

A niespełna kwadrans później Skalnik zadał kolejny cios. W 70 minucie po kontrataku w sytuacji sam na sam zimną krew zachował Sebastian Nowak i podwyższył wynik na 2:0. Końcowy rezultat gospodarze ustalili w 78 minucie, kiedy to Fryzowicz po raz kolejny trafił do siatki, kompletując dublet. Ostatecznie więc to Skalnik mógł po ostatnim gwizdku cieszyć się ze zwycięstwa i trzech punktów.

We środę bochnian czeka pierwsze domowe spotkanie w nowym sezonie – o godzinie 18 BKS na Parkowej podejmie Poprad Muszyna.