Jagiellonki zaczynają od zwycięstwa

Dzisiaj rozgrywki kobiece rozpoczęła drużyna AZS UJ Kraków. Jagiellonki na w pierwszej kolejce mierzyły się w wyjazdowym spotkaniu z Rekordem Bielsko- Biała, który jest tegorocznym beniaminkiem Ekstraligi Kobiet. Zespół z Bielska po raz pierwszy w swojej dwunastoletniej historii będzie występował na tym szczeblu rozgrywkowym.

Krakowianki wynik spotkania otworzyły już w dziesiątej minucie. Perfekcyjnym dośrodkowaniem popisała się Woźniak, która z prawej strony wrzuciła piłkę w pole karne, a tam niepilnowana Natalia Sitarz ładnym strzałem głową umieściła piłkę pod poprzeczką bramki Ciupy.

Chwilę później mogło być już 2:0 dla AZS UJ Kraków, lecz strzał z powietrza Daleszczyk nie znalazł drogi do bramki Ciupy, dzięki dobrej interwencji bramkarki miejscowego Rekordu.

Pod koniec pierwszej połowy swoje szansę miał zespół Rekordu, najpierw Gąsiorek zdecydowała się na strzał, który ostatecznie nie sprawił zbyt wielu kłopotów Klabis. Później próbowała Adamek, która dobrze zabrała się z piłką i oddał mocny strzał w kierunku bramki AZS-u. Klabis w tym wypadku ratowała się wybiciem na rzut rożny.

Właśnie po tym rzucie rożnym gospodynie stworzyły sobie chyba najlepszą okazję do wyrównania stanu meczu. Kombinacyjne rozegranie trafiło na głowę Tracz która zgrała piłkę przed samą bramkę Karoliny Klabis, tam znalazła się Karolina Czyż i z strzałem z kilku metrów trafiła w bramkarkę gości!

Na drugą bramkę trzeba było czekać do pięćdziesiątej piątej minuty. Zawodniczki AZS UJ Kraków wykonywały wtedy rzut rożny. Dobrze bita piłka przez Bartosiewicz spadła na głowę Daleszczyk, która mimo krycia zdołała głową umieścić piłkę w siatce Ciupy i podwyższyć prowadzenie krakowskiego zespołu.