Udany start Wisły

Wisła Kraków w poprzednim sezonie Centralnej Ligi Juniorów do samego końca liczyła się w walce o mistrzostwo kraju. Ostatecznie prymat najlepszej juniorskiej drużyny przypadł Pogoni Szczecin a krakowanie uplasowali się na drugiej pozycji.

Dzisiaj młodzi Wiślacy walczyli o pierwsze ligowe punkty w Myślenicach z drużyną Górnika Zabrze. Początek meczu był wyrównany i żadna ze stron nie uzyskała wystraczającej przewagi, aby zdobyć bramkę. Z biegiem czasu to gospodarze narzucili swój rytm gry i za sprawą licznych dośrodkowań w pole karne Górnika starali się otworzyć wynik meczu.

Dopiero dwudziesta siódma minut przyniosła pierwszą bramkę. Dobrym podaniem popisał się Arkadiusz Ziarko, który uruchomił Kacpra Chełmeckiego a młody napastnik Białej Gwiazdy trafił do siatki rywali.

Na kolejne bramki trzeba było czekać praktycznie do ostatniego kwadransa drugiej połowy. Wtedy to dwukrotnie na listę strzelców zapisał się Bartosz Seweryn, który najpierw płaskim strzałem podwyższył prowadzenie Białej Gwiazdy a następnie kilka minut później ponownie wpisał się na listę strzelców ustalając wynik sobotniej rywalizacji na 3:0 dla Wisły.