Wieczysta lepsza od Sokoła

W środowe popołudnie na stadionie Wieczystej doszło do spotkania gospodarzy z ekipą Sokoła Kocmyrzów, której grającym trenerem jest Michał Guja, czyli były piłkarz i trener Wieczystej.

Pierwszy kwadrans nie przyniósł praktycznie żadnej klarownej sytuacji dla obu ekip. Więcej było gry w środku polu. Marazm został przerwany w osiemnastej minucie, kiedy to Gamrot zagrał na skrzydło do Kumaha a ten posłał centrę w pole karne, gdzie z piłką minął się Paweł Brak a ta trafiła pod nogi Peszki, który tym razem miał lepiej nastawiony celownik niż w niedzielnym meczu z Garbarnią.

Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się Misak, który otrzymał podanie od Sławomira Peszki, lecz naciskany przez obrońcę gości nie dał rady skończyć akcji skutecznym strzałem.

W trzydziestej minucie Majewski próbował zaskoczyć Chillariego z wolnego, lecz bramkarz Sokoła był na posterunku i na raty złapał piłkę.

Podopieczni Franciszka Smudy swoje prowadzenie podwyższyli w trzydziestej piątej minucie meczu, kiedy to Majewski huknął z pola karnego, lecz dobrze spisał się goalkeeper gości, który odbił strzał pomocnika gospodarzy. Niestety żaden z graczy Sokoła nie pośpieszył z asekuracją i do piłki ponownie dopadł Majewski, który tym razem się nie pomylił.

W trzydziestej ósmej minucie Wieczysta przeprowadziła składną akcję, futbolówka trafiła do Majewskiego a strzał pomocnika ostemplował słupek bramki Chillariego.

W drugiej połowie szansę na bramkę miał debiutujący w barwach Wieczystej – Łukasz Burliga, który dwukrotnie w jednej akcji próbował zaskoczyć goalkeepera Sokoła.

Tuż przed upływem godziny gry, goście z Kocmyrzowa mieli najlepszą jak do tej pory okazję na bramkę. Po dobrym zagraniu od Gui w sytuacji praktycznie sam na sam znalazł się Paweł Brak, lecz strzał zawodnika Sokoła poszybował nad bramką Plewki.

W siedemdziesiątej minucie po dośrodkowaniu Misaka z rzutu rożnego strzałem głową popisał się Kołodziej, lecz jego próba obiła tylko poprzeczkę.

Dziesięć minut przed końcem goście mogli a nawet powinni zdobyć bramkę! Szybka akcja rezerwowych Tagrosz zagrał do Hałata a ten uruchomił Braka, który znalazł się w polu karnym i dograł piłkę do Obrzuda, który fatalnie przestrzelił!

Niewykorzystane sytuacje przez gości zemściły się na nich w osiemdziesiątej szóstej minucie, kiedy to Szewczyk popisał się celnym dograniem do Peszki, który strzałem z głowy po koźle posłał piłkę po dalszym rogu bramki.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry mogliśmy oglądać akcję rezerwowych. Z lewej strony dogrywał Linca a w polu karnym strzałem głową całą akcję zamknął Frańczak, który umieścił piłkę w siatce podwyższając wynik spotkania na 4:0 dla Wieczystej.