Domowa inauguracja bez punktów (foto/video)

W niedzielę, domowe zmagania w nowym sezonie Ekstraligi Kobiet zainaugurowały Jagiellonki. Do Krakowa przyjechała GieKSa Katowice. Zapraszamy na komplet materiałów z tego pojedynku przygotowanych przez reporterów Futmal Premium.

Jagiellonki przeszły latem małą metamorfozę. Z drużyny ubyło kilka ważnych zawodniczek, a trzy kluczowe uroczyście żegnano tuż przed niedzielnym starciem z GKS Katowice. Justyna Maziarz, Natalia Nosalik i Katarzyna Ładocha co prawda z Jagiellonkami się nie rozstają ale dalszą z nimi przygodę kontynuować będą zimą w Ekstralidze Futsalu. Spośród nabytków w protokole meczowym pojawiły się Mordel, Bińkowska i Duszyk.

Krakowianki zaliczyły znakomity start rozgrywek, ogrywając na inaugurację Rekord Bielsko Biała oraz jednego z faworytów rozgrywek - Górnika Łęczna. Co ciekawe, podobny scenariusz zanotowały rok temu, gdy na początku sezonu pokonały Górniczki na wyjeździe. Wówczas po tym triumfie przyszedł mały kryzys, bo w kolejnych starciach Jagiellonki punktowały bardzo opornie. Czy w tym roku scenariusz może się powtórzyć?

Jagiellonki są już innym zespołem, dłużej też pracuje skupiając się jedynie na rozgrywkach trawiastych. Liczono więc, że tym razem AZS UJ pójdzie za ciosem i w pierwszym domowym starciu tegorocznej batalii ligowej, zgarnie kolejny komplet punktów. Dość długo zanosiło się na to, że katowiczanki nie zdołają wiele ugrać. Miejscowe generowały większy od rywalek ruch na połowie przeciwnika, dużo działo się za sprawą Daleszczyk, Wójcik czy Wróbel. Ta pierwsza była nawet bliska pokonania Klimek ale po dośrodkowaniu z kornera pudłowała nieznacznie. Jagiellonki były blisko, coraz bliżej... ale nadziały się na tą jedną, jedyną do 35 minuty akcję rywalek, która kosztowała je być może trzy punkty. Najbardziej obok Maciążki aktywna na boisku Brzęczek oszukała na 20 metrze Smazę i wypracowała sobie sytuację sam na sam z Klabis. Było 0:1.

W drugiej odsłonie krakowianki musiały grać odważniej, nie było szturmu, szaleńczych ataków, a więcej rozwagi i pracy nad dotarciem do bramki GieKSy. Tyle, że zespół Witolda Zająca także powoli się rozkręcał. Klimek mogła co prawda mówić o dużym szczęściu po akcji Wójcik z Daleszczyk, po której Bartosiewicz znalazła się oko w oko z golkiperką, ale podobne odczucia miała i Klabis gdy po błędzie Daleszczyk Maciążka minimalnie spudłowała lobując bramkarkę, czy trafiając w kolejnym starciu z golkiperką w słupek.

Losy meczu ważyły się. Pudłowała Maciążka, Klimek nękały Smaza z Wójcik. Kluczowe było, czyj cios pierwszy sięgnie celu. Odpowiedź poznaliśmy w 68 minucie gdy ponownie defensorkom urwała się Maciążka, dograła do nadbiegjącej Brzęczek, która miała jedynie dopełnić formalności. Ratowała sytuację Smaza przecinając lot piłki ale pechowo skierowała ją do własnej bramki. Nie jest to klasyczny samobój, bo gdyby nie Smaza, to Brzęczek z pewnością uczyniłaby to samo. Faktem stało się jednak, że GieKSa miała już triumf w garści.

Jagiellonki walczyły twardo, nieustępliwie i do samego końca. W efekcie, w 81 minucie po szybkim rozegranym rzucie wolnym przez Zapałę, świetnej wrzutce Wójcik i trochę niefortunnym przyjęciu piłki przez rywalkę, Wróbel wpakowała piłkę do siatki zdobywając jak się okazało kontaktowego i ostatniego zarazem gola w tym meczu.

Przed podopiecznymi Krzysztofa Kroka niezwykle ważne pojedynki z niżej notowanymi zespołami z Gdańska i Bydgoszczy. Oby była to okoliczność zapobiegająca powtórce z roku ubiegłego, gdy po triumfie w Łęcznej, z punktowaniem w kolejnych meczach, z trudnymi wówczas rywalami krakowianki miały problem.