facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Raba lidera zatrzymała! (foto)

Raba lidera zatrzymała! (foto)

W niedzielę do Książnic przyjechała drużyna Sokoła Maszkienice, która do tej pory w czterech spotkaniach zgromadziła komplet punktów i przewodziła ligowej tabeli.

Raba z kolei początek sezonu miała ciężki notując jedno zwycięstwo, remis oraz dwie porażki. Podopieczni Łukasza Górki liczyli, że tym razem przed własną publicznością zdołają się przełamać i zaczną marsz w górę tabeli.

Mecz zaczął się lepiej dla miejscowych, którzy po akcji Kamila Tabora i podaniu do Łukasza Filipka znaleźli się w polu karnym Sokoła. Futbolówka zagrana do Pieprzyka i jego strzał znacznie minął jednak poprzeczkę bramki Mucka.

Goście odgryźli się w jedenastej minucie, kiedy to po rzucie wolnym główką popisał się Tomczyk, lecz strzał zawodnika z Maszkienic minął bramkę Bukowca.

W kolejnej akcji pokazał się Filipek zagrywając do Daniela, strzał kapitana Raby okazał się na tyle mocny, że gospodarze zyskali rzut rożny. Po rzucie rożny, z kontrą wyszli goście piłka znalazła się pod nogami Kozieła, który dobrym podaniem uruchomił Tomczyka, lecz dla miejscowych zakończyło się na strachu, bo bramki z tego nie było.

Inaczej było jednak w dwudziestej piątej minucie, kiedy to Kozieł dogrywał z rzutu rożnego. W polu karnym znalazł się Tomczyk i tym razem celną główką skierował piłkę do bramki Bukowca wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Po strzelonej bramce mecz stracił na atrakcyjności. Więcej mieliśmy walki o piłkę w środkowej strefie boiska oraz niedokładnych podań co wpłynęło na jakość niedzielnego meczu. Zarówno Raba jak i Sokół sporadycznie przedostawały się pod bramkę swoich rywali przez co do przerwy nie oglądaliśmy już więcej bramek.

Początek drugiej połowy to przejęcie piłki w środku boiska przez Kozieła, który zagrał do Musiała a ten znalazł się oko w oko z Bukowcem. Bramkarz Raby wyszedł jednak z tego pojedynku zwycięsko ratując swój zespół przed stratą bramki.

W pięćdziesiątej piątej minucie Raba doprowadziła do wyrównania. Z prawej strony dobrze pokazał się w ofensywie Przemysław Włodek, który ruszył z piłką w kierunku pola karnego rywali, próba mocnego podania tuż przed bramkę zakończyła się niefortunną interwencją Dawida Curyło, który efektownym szczupakiem zaskoczył własnego bramkarza.

Gospodarze poszli za ciosem i kilka minut później znowu zagości pod bramką Sokoła. Tym razem Pieprzyk powalczył o piłkę i wyłożył ją przed bramkę tam jednak znalazł się jeden z obrońców, który wybił co prawda piłkę, ale uczynił to na tyle źle dla swojej drużyny, że ta trafiła pod nogi Filipka. Zawodnik miejscowych miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, lecz jego strzał został w ostatniej chwili zblokowany przez obrońcę i jedyną korzyścią dla Raby był w tej akcji rzut rożny.
W dalszej części gry swoją okazję mieli również goście z Maszkienic. Z rzutu wolnego ładnym strzałem popisał się Kozieł, lecz futbolówka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką bramki.

-[FOTOGALERIA MICHAŁ NATKANIEC

W końcówce meczu ponownie szansę na bramkę miał Filipek po podaniu Kacpra Tabora, lecz tym razem oddał zbyt lekki strzał, aby sprawić większe problemy goalkeeperowi Sokoła.

Gracze Arkadiusza Śliwy trafili do siatki Bukowca po raz drugi w tym meczu, lecz arbiter zasygnalizował faul na bramkarzu i zdobytego gola nie uznał.

Do końca pojedynku wynik nie uległ już zmianie i zespoły podzieliły się punktami. Dla Sokoła zdobycie jednego punktu oznaczało stratę pozycji lidera na rzecz zespołu Błyskawicy Proszówki dla Raby dopisanie jednego oczka niczego praktycznie nie zmieniło.

Z przebiegu meczu remis wydaje się być wynikiem w miarę sprawiedliwym, chociaż przyznać należy, że po zdobytej bramce to Raba przez dłuższe fragmenty gry dyktowała warunki, jednak nie potrafiła udokumentować swojej przewagi bramką.

-[FOTOGALERIA DAMIAN MIŚKOWICZ

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I), 12.09.2021
Raba Książnice – Sokół Maszkienice 1:1 (0:1)
Curyło 55’ (s) – Tomczyk 25’

Raba: Bukowiec – Owsianka, Włodek, Klejdysz, Turakiewicz, Daniel, Leśniak, Filipek, Kacper Tabor, Kamil Tabor, Pieprzyk (60. Buczek)

Sokół: Mucek- Zawada, Curyło, Mendel, Ryglowski, Gejza, Kotka, Olchawa, Tomczyk, Kozieł, Musiał (63. Kupiec)

Żółte kartki: Turakiewicz, Daniel, Kamil Tabor, Klejdysz – Olchawa, Kozieł, Tomczyk, Ryglowski

 

 

Źródło: Michał Natkaniec (teskt/foto), Damian Miśkowicz (foto)

Dodano: 2021-09-14 18:52:39


Zobacz też: Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Sokół  Raba Książnice 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Legia Warszawa
3:1
Górnik Łęczna
19.09.2021
17:30
Stal Mielec
0:3
Raków Częstochowa
19.09.2021
12:30
Górnik Zabrze
1:0
Warta Poznań
19.09.2021
15:00

Fortuna I Liga

Puszcza Niepołomice
2:2
Chrobry Głogów
19.09.2021
18:00
Odra Opole
2:0
Stomil Olsztyn
19.09.2021
15:00
GKS Tychy
1:1
Widzew Łódź
19.09.2021
12:40
Górnik Polkowice
:
GKS Katowice
20.09.2021
20:30
Skra Częstochowa
:
Arka Gdynia
20.09.2021
18:00

eWinner II Liga

Pogoń Siedlce
1:2
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
19.09.2021
14:00
Hutnik Kraków
1:0
Chojniczanka Chojnice
19.09.2021
16:00
Radunia Stężyca
3:0
Olimpia Elbląg
19.09.2021
15:00

III liga, gr. 4

Wisła Sandomierz
1:3
Cracovia II Kraków
19.09.2021
16:00
Podlasie Biała Podlaska
1:0
ŁKS Łagów
19.09.2021
16:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Czarni Połaniec
21.09.2021
16:00

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice)

Pcimianka Pcim
4:2
Dalin Myślenice
19.09.2021
16:30

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Dunajec Zakliczyn
1:3
Kolejarz Stróże
19.09.2021
17:00
Wierchy Rabka Zdrój
1:3
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
19.09.2021
16:30

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków I)

Jastrzębiec Książ Wielki
0:5
Bolesław Bukowno
19.09.2021
16:00
Orzeł Bębło
2:1
Zieleńczanka Zielonki
19.09.2021
16:30

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków II)

Pogoń Skotniki
0:4
Orlęta Rudawa
19.09.2021
16:30
Bronowianka Kraków
3:5
Świt Krzeszowice
19.09.2021
17:00
Grębałowianka Kraków
2:1
Skawinka Skawina
19.09.2021
16:30

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Nadwiślanka Nowe Brzesko
3:1
Orzeł Myślenice
19.09.2021
16:00
Wiarusy Igołomia
1:4
Puszcza II
19.09.2021
15:30

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Orzeł Dębno
:
Korona N.
19.09.2021
15:00
Olimpia B.
:
Raba Książnice
19.09.2021
 
Odwołany.
Sokół Maszkienice
2:1
Sokół Borzęcin Górny
19.09.2021
16:00
Rylovia Rylowa
7:3
Strażak Mokrzyska
19.09.2021
16:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Unia II Tarnów
10:0
LUKS Zalipie
19.09.2021
11:00
Dunajec Zbylitowska Góra
0:5
GLKS Gromnik
19.09.2021
13:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
1:5
Tuchovia Tuchów
19.09.2021
16:00
Wisła Szczucin
:
Unia II Tarnów
22.09.2021
16:00
Polan Żabno
:
Dunajec Zbylitowska Góra
22.09.2021
16:00
LKS Szynwałd
:
Olimpia Wojnicz
22.09.2021
16:00
LKS Ładna
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
22.09.2021
16:00
GLKS Gromnik
:
Zorza Zaczarnie
22.09.2021
16:00
LKS Rzuchowa
:
Pogórze
22.09.2021
16:00
LUKS Zalipie
:
Rzepiennik Strzyżewski
22.09.2021
16:00
Tuchovia Tuchów
:
LUKS Skrzyszów
22.09.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Łosoś Łososina Dolna
1:3
Poprad Rytro
19.09.2021
13:00
LKS Zagórzany
2:0
LKS Kobylanka
19.09.2021
16:00
Zyndram
1:5
Barciczanka Barcice
19.09.2021
16:00
Hart Tęgoborze
0:1
Dunajec Nowy Sącz
19.09.2021
16:30

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Zawrat Bukowina Tatrzańska
3:0
Babia Góra Lipnica Wielka
19.09.2021
16:00
Wierchy Pasierbiec
0:2
Wiatr Ludźmierz
19.09.2021
13:30
Granit Czarna Góra
2:2
Krokus
19.09.2021
14:00
Wiatr Ludźmierz
:
Turbacz Mszana Dolna
22.09.2021
17:00

Keeza Klasa A (Kraków I)

Maszycanka Maszyce
3:1
Słomniczanka II Słomniki
19.09.2021
16:00
Błękitni II Modlnica
3:2
Galicja Raciborowice
19.09.2021
17:00
Płomień Kościelec
0:4
Szreniawa Koszyce
19.09.2021
16:00
Michałowianka Michałowice
0:3 v.o.
MKS Skała 2004
19.09.2021
17:00
Juvenia Prandocin
0:4
Orzeł Iwanowice
19.09.2021
16:00

Keeza Klasa A (Kraków II)

Strażak Rączna
:
Cedronka Wola Radziszowska
19.09.2021
16:30
Lotnik Kryspinów
:
Tęcza Piekary
21.09.2021
16:30

Keeza Klasa A (Kraków III)

Bratniak Kraków
1:1
Podgórze Kraków
19.09.2021
18:00
Krakus Swoszowice
1:1
Bieżanowianka Kraków
19.09.2021
11:00
Kabel Kraków
8:2
Wanda Nowa Huta
19.09.2021
16:30

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Sokół Chorągwica
2:6
Piast Łapanów
19.09.2021
16:00
Gwiazda Brzegi
1:7
Czarni Staniątki
19.09.2021
16:00
Wolni Kłaj
0:0
Błękitni Bodzanów
19.09.2021
16:00

Keeza Klasa A (Myślenice)

Pasternik Ochojno
3:0
Iskra Głogoczów
19.09.2021
10:30
Iskra Brzączowice
2:5
Topór Tenczyn
19.09.2021
16:30

Keeza Klasa A (Olkusz)

Przebój II Wolbrom
2:0
Olimpia Łobzów
19.09.2021
16:00
Wielmożanka Wielmoża
2:1
Spartak Charsznica
19.09.2021
11:00
Centuria Chechło
2:5
Legion Bydlin
19.09.2021
11:00
Prądnik Sułoszowa
2:1
Pogoń Miechów
19.09.2021
16:00
Strażak Przybysławice
2:2
Piliczanka II Pilica
19.09.2021
16:30

Keeza Klasa A (Chrzanów)

SPRiN Regulice
1:4
Promyk Bolęcin
19.09.2021
16:00
Ciężkowianka Jaworzno
4:1
Unia Kwaczała
19.09.2021
11:00
Górnik Siercza
:
Victoria Zalas
19.09.2021
17:00

Keeza Klasa B (Kraków I)

Sparta Skrzeszowice
1:4
Zawisza Sulechów
19.09.2021
16:00
LKS Niedźwiedź II
6:5
Victoria Smroków
19.09.2021
14:00
LKS Polanowice
2:2
Polonia Wilczkowice
19.09.2021
15:00
Olimpia Czaple Wielkie
1:1
Trątnowianka Trątnowice
19.09.2021
15:00

Keeza Klasa B (Kraków II)

Niegoszowianka
5:2
Orzeł II Bębło
19.09.2021
16:00
Górzanka Nawojowa Góra
2:0
Fitball Szklary
19.09.2021
16:00

Keeza Klasa B (Kraków III)

Victoria Kraków
4:0
Universum Kraków
19.09.2021
14:00

Keeza Klasa B (Kraków IV)

Kaszowianka II Kaszów
0:6
Borkowianka Borek Sz.
19.09.2021
14:00

Keeza Klasa B (Wieliczka)

Wilga Instalbud Golkowice
4:3
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
19.09.2021
15:00
Złomex II Branice
8:2
Contra Sułków
19.09.2021
15:00

Keeza Klasa B (Myślenice)

Jordan Sum II Zakliczyn
1:10
Cisy Harbutowice
19.09.2021
14:00
Górki II Myślenice
2:2
Grodzisko Raciechowice
19.09.2021
16:00
Cyrhla Krzczonów
2:3
Szczebel Lubień
19.09.2021
17:00

Keeza Klasa B (Olkusz)

KS PKM II Olkusz
:
Hetman Dłużec
19.09.2021
16:00
Trzy Buki Wierzchowisko
3:3
Czapla Czaple Male
19.09.2021
11:00
Pilica Wierbka
2:2
Spartak Wielkanoc
19.09.2021
11:00
Orzeł K.
4:1
Dłubnia Trzyciąż
19.09.2021
13:00
Stare Bukowno
1:1
Słowik Olkusz
19.09.2021
16:00

Keeza Klasa C (Wieliczka)

Batory II Wola Batorska
0:1
Ledniczanka
19.09.2021
16:00
Start II Brzezie
2:0
Błyskawica II Wyciąże
19.09.2021
17:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Śląsk Wrocław
2:0
Arka G.
19.09.2021
12:00
Stal Rzeszów
1:3
Polonia Warszawa
19.09.2021
12:00
Górnik Zabrze
4:1
SMS Łódź
19.09.2021
13:00

Małopolska Liga Juniorów

Górnik Wieliczka
0:1
Pcimianka Pcim
19.09.2021
10:00
Podhale Nowy Targ
2:1
Hutnik Kraków
19.09.2021
10:00
Unia Tarnów
:
Orzeł Myślenice
21.09.2021
17:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - jesień

Unia Tarnów
2:1
Dunajec Nowy Sącz
19.09.2021
16:00
Tarnovia Tarnów
1:0
Podhale Nowy Targ
19.09.2021
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Sandecja Nowy Sącz
21.09.2021
16:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
22.09.2021
15:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - jesień

Hutnik Kraków
4:1
Unia Tarnów
19.09.2021
12:00
Podhale Nowy Targ
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
22.09.2021
17:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - jesień

Unia II Tarnów
1:5
AS Progres Kraków
19.09.2021
13:30
Limanovia
3:2
Unia Oświęcim
19.09.2021
16:30
Górnik Tarnów
:
Kalwarianka
21.09.2021
16:00

I Małopolska Liga Młodzików

AS Progres Kraków
:
Podhale Nowy Targ
20.09.2021
16:50
Tarnovia Tarnów
:
Cracovia Kraków
21.09.2021
15:30
Dunajec Nowy Sącz
:
Limanovia Limanowa
21.09.2021
17:00
Hutnik
:
AS Progres Kraków
22.09.2021
18:00

II Małopolska Liga Młodzików

TS Wisła I Kraków
:
Cracovia Kraków
21.09.2021
14:00
Cracovia Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
22.09.2021
18:30

Keeza III Liga Kobiet, gr. IV

Dąb Zabierzów Bocheński
:
Naprzód Sobolów
19.09.2021
 
przełożony
Puszcza Niepołomice
1:1
Tarnovia II
19.09.2021
16:30
Iskra Brzezinka
2:1
Starówka Nowy Sącz
19.09.2021
11:00

I Liga Oldbojów (Kraków)

Hutnik Kraków
:
Cracovia Kraków
20.09.2021
17:00
Prokocim Kraków
0:2
Opatkowianka Opatkowice
20.09.2021
17:00
Armatura Kraków
3:8
Dąbski
20.09.2021
17:00
Garbarnia Kraków
5:3
Grębałowianka Kraków
20.09.2021
20:30
Wisła Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
20.09.2021
17:00

II Liga Oldbojów (Kraków)

Victoria Kobierzyn
6:3
Clepardia Kraków
20.09.2021
17:00
Prądniczanka Kraków
1:4
Wieczysta Kraków
20.09.2021
18:30
Wanda Kraków
3:6
Strzelcy
20.09.2021
17:00
Krakus Swoszowice
0:4
Tyniec Kraków
20.09.2021
17:00
Borek Kraków
3:2
Zwierzyniecki Kraków
20.09.2021
19:00