Derbowe popisy Kaszowianki (foto/video)

Kaszowianka się nie zatrzymuje. W czwartym kolejnym meczu podopieczni Bogusława Gawła odnieśli przekonujące zwycięstwo, tym razem gromiąc w derbach Gminy Liszki ekipę Lotnika Kryspinów. O tym, że Lotnik nie będzie miał w tym starciu łatwo, goście przekonali się już w zasadzie pierwszej akcji, gdy po kornerze, soczyście pod poprzeczkę przymierzył Stybura, jeden z graczy nad którymi rozpływali się podczas telewizyjnej transmisji Futmal Premium komentatorzy spotkania. W 7 minucie było już 2:0 a asystę zaliczył Michał Suchan dorzucając z kornera piłkę co prawda na głowę zawodnika Lotnika, ale Laskowski tak niefortunnie zagrał piłkę, że skierował ją do własnej bramki. Szybko zatem okazało się, że niezwykle w pierwszej połowie skuteczni kaszowianie, mają znacznie większą siłę ognia, więcej wariantów rozegrania akcji i co najważniejsze, pomysłów na ich wyprowadzanie. Wszędobylscy Stybura i Jastrzębski tego dnia odgrywali kluczowe role w zespole, nie zapominając oczywiście o Michale Suchanie, który w statystykach meczowych znów okazywał się piłkarzem najbardziej uniwersalnym. O ile do 17 minuty gole padały dość sporadycznie, to trzeci gol autorstwa R.Gawina, który uruchomiony z piłką od połowy boiska, zachował zimną krew, nakręcił karuzelę z golami.

Na 4:0 gola zdobył świetnie odnajdujący się w polu karnym Charchut, dokańczając fenomenalny rajd z piłką Stybury, piąty gol to już ozdoba całego pojedynku. M.Suchan niesamowicie huknął z pierwszej piłki zza pola karnego pakując futbolówkę efektownie, niemal w samo okienko bramki bezradnego Porady. Rozpędzona Kaszowianka jeszcze dwukrotnie kąsała rywali. Raz, po szalonym wręcz rajdzie Jastrzębskiego, piłkę do siatki skierował Suchan, a tuż przed przerwą już sam Jastrzębski, po kolejnej popisowej akcji w której minął ponownie czterech obrońców rywala trafił na 7:0. Wyczyny Jastrzębskiego z końcówki pierwszej połowy, w połączeniu z ogólną skutecznością w tym pojedynku, wyklarowały jego nazwisko na zwycięzcę subiektywnej klasyfikacji FUTMAL MVP tego pojedynku.

A po przerwie? Kaszowianie ponownie nieco spuścili z tonu, na pewno spadła skuteczność ale nie zmieniło się jedno, miejscowi dominowali, stworzyli sporo (choć znacznie mniej niż przed przerwą) okazji strzeleckich których nie potrafili jednak wykorzystać. Swoją drogą, znakomicie między słupkami bramki Lotnika spisywał się Porada i on także dołożył swoją cegiełkę do tego, że kryspinowianie nie doznali porażki w rozmiarach dwucyfrowych. Dopiero w końcówce gospodarze postawili bramkową pieczęć na drugiej odsłonie widowiska. Najpierw niezdecydowanie defensorów Lotnika wykorzystał rezerwowy dziś Jarosz, by w 53 minucie wynik ustalał Noga wykorzystując podbramkowe zamieszanie po wrzutce Jarosza z rzutu rożnego.

Ten mecz miał zdecydowanie trzech bohaterów. Wszędobylskich i zadziwiających nakładem pracy Jastrzębskiego ze Styburą, oraz M.Suchana, który na luzie i ze spokojem, wypełniał kolejne rubryki w meczowych statystykach.