Brożek wciąż w formie (foto)

Ciekawy i wyrównany pojedynek stoczyli ze sobą oldboje Dąbskiego z oldbojami Wisły Kraków. Podopieczni Artura Banasika bardzo mocno postawili się naszpikowanej byłymi reprezentantami Polski Wiśle Kraków i gdyby wykazali się lepszą skutecznością lub gdyby dopisało im odrobinę więcej szczęścia (kiedy po strzale Rospodna piłka odbiła się od poprzeczki, linii bramowej i wróciła na boisko), zespół z Dąbia mógł sprawić niespodziankę.

W pierwszej połowie mecz był bardzo otwarty, Wisła przeprowadzała swoje ataki głównie za sprawą Bukalskiego i występującego w środku pomocy Marcina Wasilewskiego, jednak długo udawało się odcinać od podań Gawęckiego i Brożka. Kiedy wreszcie Paweł znalazł się w dogodnej sytuacji, to nie trafił w bramkę i przez blisko dwa kwadranse utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Gospodarze również mieli swoje sytuacje, dwukrotnie strzały Podgajnego w świetnym stylu bronił Dulba, a raz po doskonałym podaniu Mazanka Rasiowi zabrakło kilkunastu centymetrów, żeby umieścić piłkę w siatce.

Wiślacy objęli prowadzenie w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy gospodarze wyprowadzali piłkę z własnej połowy, niecelne podanie, piłka błyskawicznie trafia do Pawła Brożka, a ten umieścił piłkę w siatce sprytnym uderzeniem piętą. Nie minęły trzy minuty i Dąbski przegrywał już 0:2 i znów Brożek mijając trzech obrońców nie dał szans na skuteczną interwencje bramkarzowi.

Po przerwie obraz gry zupełnie się zmienił i gospodarze nie mając nic do stracenia mocniej zaatakowali spychając momentami Wisłę do głębokiej defensywy. Widząc coraz większe zagrożenie, do obrony wycofany został Wasilewski, jednak w końcu Dąbski zdobył kontaktową bramkę. Stało się to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonywanego przez Całka, a fantastycznym uderzeniem głową popisał się Maciej Skotniczny. Warto wspomnieć, że był to debiutancki gol Maćka w barwach Dąbskiego.

Wiślacy próbowali sporadycznie kontrować i nawet raz Gawęcki był bliski pokonania Maryana, ale bramkarz Dąbskiego nie dał się zaskoczyć. Gospodarze mimo usilnych prób nie dali rady wyrównać, a bardzo dobrych okazji wypracowali przynajmniej pięć, jednak szczęście było tego dnia przy wiślakach i to oni po meczu dopisali sobie trzy punkty.