facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

A imię ich Legion – diabelska skuteczność lidera

A imię ich Legion – diabelska skuteczność lidera

Miał być hit, wyszedł kit… Po niezbyt widowiskowym (delikatnie mówiąc) spotkaniu „Legioniści” z Bydlina sięgnęli po swój ósmy komplet punktów w sezonie. W piłkarskiej kampanii rozgrywek olkuskiej A klasy zdecydowanie nie biorą jeńców. W wyjazdowym starciu z miechowską Pogonią podopieczni Marka Mandli swoją postawą może i kibiców z butów nie wyrwali, jednak zwyciężyli w sposób absolutnie zasłużony. „Gryfici” tylko raz zdołali posłać piłkę do siatki, choć Bogiem a prawdą nawet to jedno trafienie się im nie należało. Po trochę ponad 90-ciu minutach boiskowej nudy radość mogła odczuwać spora grupka fanów przybyłych za swą ekipą z Bydlina – ich team wciąż nie zaznał goryczy porażki, ba, nawet straty „oczka”. 

Sobotni pojedynek między pierwszym i trzecim zespołem w tabeli nie mógł być określany inaczej niż najbardziej przyciągającym uwagę w ósmej serii gier. Miechowianie chcieli zmniejszyć stratę do trzech „oczek”, bydlinianie zaś podtrzymać wspaniałą serię wiktorii  i przedłużyć ją do ośmiu. O pierwszej połowie spotkania przy Konopnickiej 19 można napisać tyle, że… się dbyła. Sytuacji klarownych ujrzeliśmy jak na lekarstwo. Po stronie gospodarzy straszył Szych – w 9. minucie jego centrę (strzał?) musiał odbić Półkoszek, piłka niechybnie zmierzała gdzieś w kierunku Dudka, który miał przed sobą pustą bramkę. W minucie szesnastej znakomitym podaniem za linię defensywy popisał się Oladoja, popularny „Szyszka” wystrzelił jak z procy, lecz o milimetry uprzedził go golkiper. Wyjście było ryzykowne, acz opłacalne, bo filigranowy napastnik „Gryfitów” miałby doskonałą okazję na swoją czwartą bramkę w sezonie. Ciemierę próbowali zaskoczyć Banyś, Barczyk, Maroń czy kapitan gości – Osowski, lecz bramkarz gospodarzy zawsze był tam, gdzie być powinien.  Miechowianie nie mieli pomysłu na wykreowanie dogodnej sytuacji, Legion też zresztą nie prezentował wirtuozerii w swych poczynaniach, choć inicjatywa znajdowała się po ich stronie. 

Ciekawiej (nieco) zaczęło być po piętnastominutowej przerwie. W 48. minucie piłka wpadła do siatki po uderzeniu z niemal najbliższej odległości Osowskiego. Katastrofalnie przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego zachował się Wieczorek, który z niewyjaśnionych przyczyn odpuścił krycie kapitana Bydlina. W „nagrodę” został po czterech minutach zmieniony przez Farcika, co było oznaką przejścia Pogoni do aktywniejszej gry w ofensywie. Zmiany w taktyce obronnej nie wyszły miejscowym na dobre, pojawiło się sporo chaosu defensywnego, co próbowali wykorzystać rozpędzający się z akcji na akcję przyjezdni. W 61. minucie tylko świetny blok Dudka uchronił Pogoń przed stratą kolejnej bramki. Strzelał Rotuski. Chwilę później doskonałą szansą w iście ekwilibrystyczny sposób zmarnował Osowski, któremu futbolówka odbiła się o nogę postawną i przez to właśnie nie znalazła drogi do siatki. Minęło niespełna 120 sekund i sam na sam znalazł się Banyś. Temu z kolei nic przeszkodzić nie mogło, gdyż miał mnóstwo miejsca i czasu. Zabrakło precyzji i Ciemiera mógł dziękować strzelcowi za możliwość skutecznej interwencji. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu Królikowski zagrał do Kuśmierskiego, ten dał się sfaulować bramkarzowi i akcja dwóch rezerwowych przyniosła Bydlinowi rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Maron i pewnie pokonał Ciemierę. Koniec emocji? No prawie. Szybka riposta Mazura (który przejął kapitańską opaskę po Byrskim) wlała jeszcze trochę nadziei w serca miejscowych kibiców. Nic z tego. „Gryfici” nie zdołali już w żaden sposób zagrozić bramce strzeżonej przez Półkoszka. Zawodnicy Bydlina mogli zatem po końcowym gwizdku świętować kolejne z rzędu (i zasłużone) zwycięstwo. Zgodnie z zapowiedzią szkoleniowca Legionu, jego zespół wciąż nie pokazuje jeszcze pełni swych możliwości. Pompowanie balonika nie sprzyja żadnej inicjatywie, stąd ze wskazywaniem tak zwanych murowanych faworytów do awansu wstrzymajmy się czas jakiś, uchylając wszakże kapelusza (ewentualnie czapki) przed solidną dyspozycją podopiecznych Marka Mandli.  

Relacja tekstowa z bezbarwnego spotkania przy Konopnickiej 19
9’ – Szych chyba próbuje dośrodkowywać z lewej strony w kierunku Dudka, jednak tor lotu futbolówki przecina bramkarz.
12’ – Banyś przepycha w polu karnym Sendera i znajduje się w dogodnej okazji. Strzał w krótki róg odbija Ciemiera. Chwile potem zza „szesnastki” uderza Barczyk i golkiper Pogoni musi popisać się „robinsonadą”.
14’ – rzut wolny dla miechowian. Do piłki podchodzi Oladoja. Nigeryjczyk uderza nad murem i ponad poprzeczką.
16’ – fenomenalne kilkudziesięciometrowe podanie Oladoi do wybiegającego na czystą pozycję Szycha. Gości ratuje przytomnym wyjściem z bramki Półkoszek.
33’ – Osowski próbuje zza pola karnego, Ciemiera jest na posterunku.
38’ – potężny wolej Barczyka, po którym futbolówka leci nad poprzeczką. 
41’ – Osowski zamyka akcję Legionu, lecz trafia tylko w boczną siatkę.
44’ – Maroń strzela po ziemi – obok słupka.
48’ – stały fragment gry. Dośrodkowanie powinno zostać „skasowane” przez Wieczorka, ale defensor gospodarzy przepuszcza piłkę, a ta trafia centralnie na nogę Osowskiego. Wystarczyło tylko skierować odpowiednio stopę. Goście wychodzą na prowadzenie.
51’ – Kocjan ostro centruje z prawej strony boiska, czujny Ciemiera odbija piłkę na rzut rożny.
55’ – niecodzienna sytuacja – futbolówka przebita! Nawet tego rodzaju „atrakcje” wywoływały pozytywne reakcje ze strony znużonej widowni.
61’ – uderzenie Rotuskiego w światło bramki dobrze blokuje Dudek; mija paręnaście sekund i znów jest niebezpiecznie – Banyś dogrywa do Osowskiego. Musi być gol? A nie, bo kapitanowi przyjezdnych futbolówka odbija się nie od tej nogi, co potrzeba…
63’ – Banyś w idealnej sytuacji – sam na sam z Ciemierą, ma czas i miejsce, a jednak uderza „na notę” dla golkipera. Ciemiera nie mógł mieć problemów z obroną takiego strzału.
77’ – Rotuski próbuje zaskoczyć bramkarza bezpośrednią próba z rzutu wolnego. Ciemiera „wypluwa”, lecz zaraz doskakuje do piłki.
87’ – Królikowski na czystą pozycję do Kuśmierskiego. Wydaje się, że akcja pali na panewce po złym przyjęciu tego drugiego, ale nic z tych rzeczy. Kuśmierski zastawia się przed golkiperem, a Ciemiera nie wytrzymuje i zalicza przewinienie. Rzut karny dla Legionu!
87’ – futbolówka zmierza w prawy róg golkipera, bramkarz ląduje w lewym, zaś wynik spotkania brzmi już 0:2. Gola zapisujemy Maroniowi.
89’ – błyskawiczna odpowiedź miechowian. Olesiński podaje do Mazura, ten z pierwszej piłki potężnie uderza na bramkę i jest kontakt! To premierowe trafienie Mazura w obecnym sezonie. 
90’ – Maroń strzela po długim rogu – piłka mija słupek. 
 
Komentarze pomeczowe trenerów:
 
Andrzej Sender, Pogoń Miechów: Przede wszystkim chciałbym pogratulować drużynie przeciwnej w pełni zasłużonego zwycięstwa. Jeżeli chodzi o naszą grę, to zaprezentowaliśmy się słabo praktycznie pod każdym względem. Nawet jednak z pojedynku, który nie idzie po naszej myśli, mogliśmy się pokusić o wyciągnięcie jakiegoś punktu. Wystarczyło nie popełniać dziecinnych błędów… Obydwa gole straciliśmy po stałych fragmentach gry – pierwszego po rzucie wolnym przy złym kryciu, zaś drugiego po „jedenastce”. Dosyć szybko zdobyliśmy bramkę kontaktową, mieliśmy jeszcze trochę czasu na wyrównanie, jednak nie dysponowaliśmy dzisiaj taką siłą ofensywną, by móc się o to pokusić. Szczerze mówiąc, po prostu nie zasługiwaliśmy w tym pojedynku na jakikolwiek punkt. Na pewno brak Papy Nianga był doskonale widoczny. Z Senegalczykiem wygrywaliśmy niemal wszystkie górne piłki, tutaj przegrywaliśmy. Papa jest też takim naszym „bezpiecznikiem” – łącznikiem między ofensywą i defensywą. Ustawia się w odpowiednim miejscu, przerwie akcję rywala, rozpocznie pierwszym podaniem atak. Dzisiaj zabrakło takiego gracza w naszych szeregach. I na pewno będzie go jeszcze brakowało w kolejnym starciu ze Strumykiem Zarzecze, musimy sobie jednak radzić takim składem, jaki mamy. Nie możemy uznawać, iż absencja jednego piłkarza wpływa na końcowy rezultat. Gra jedenastu zawodników plus rezerwowi, stanowimy jeden zespół. Razem wygrywamy i razem schodzimy z murawy pokonani.  
 
Marek Mandla, Legion Bydlin: Jakie to uczucie prowadzić jedyną niepokonaną drużynę w lidze? No tak to wychodzi. W każdym meczu gramy o zwycięstwo, bo w piłce o to właśnie idzie. Doskonale wiemy, że mamy jeszcze duże rezerwy. Nie pomaga nam z pewnością presja tabeli. Już pojawia się ciśnienie związane z prowadzeniem. Tym mniej doświadczonym zawodnikom może to szkodzić, nieco paraliżować. Należy podchodzić do każdego starcia z osobna. Jest mecz, jest przeciwnik, jest 90 minut, podczas których trzeba na boisku sprzedać to, co się robi na treningach. A tabelami niech zajmują się już inni. Na końcu rozgrywek powiedzą nam o lokacie. Dopiero jedna czwarta rozgrywek za nami, trochę chłodnej głowy się przyda. Gdzieś w podświadomości jednak te wyniki siedzą. Na każdym kroku podkreślam – nieważne przeciwko komu się prezentujemy, nieważne gdzie, istotne, byśmy jako zespół pokazali swój optymalny futbol – najlepszy z możliwych. Presja oczywiście będzie, nie mamy na tyle doświadczonej drużyny, aby sobie z nią bez problemu radzić – dość powiedzieć, że nie posiadamy wielu piłkarzy z ograniem choćby w klasie okręgowej. Jest młodzież chcąca się uczyć, mają ambicję, aspiracje. Czy awansujemy na Mistrzostwa Świata? Uważam, że my mamy nieco zbyt duże oczekiwania. Trzeba sprawę postawić jasno – dziś w zasadzie nie ma drużyny, która nie potrafi grać w futbol. Czy my mamy aż tak wielki potencjał? Nie patrzmy tylko przez pryzmat Roberta Lewandowskiego lub Piotra Zielińskiego, który zresztą raz zagra dobrze, raz siedzi na ławie albo leczy kontuzję… Nie posiadamy takiej mocy jak czołówka – Anglia, Francja i tak dalej. O sile reprezentacji mówi też liga, a popatrzmy na jakim poziomie się ona znajduje… Gdzie się ci młodzi mają uczyć, skoro nie prezentują się na naszych boiskach?! Mamy mnóstwo obcokrajowców, nawet w miechowskiej ekipie mieliśmy dziś piłkarza zagranicznego! Nie stawiamy na swoich. Nikt się nie martwi szkoleniem, nikt nie patrzy na dół piramidy, tylko na jej wierzchołek – widać, iż zostały te naleciałości z czasów PRL-u: liczy się wynik, sukces. Zajmijmy się pracą! Rezultaty przyjdą same. 
 
Liczby meczu:
3 – tyle groźnych (lub choćby wartych odnotowania) okazji stworzyli w pojedynku z bydlinianami podopieczni Andrzeja Sendera – dwukrotnie za sprawą Szycha i raz, gdy kontaktowe trafienie zaliczył Mazur. Trochę zbyt mało, by realnie myśleć o trzech punktach z liderem tabeli… 
1914 – w dniach 17-18 listopada pierwszego roku Wielkiej Wojny nieopodal wsi Krzywopłoty, na bagnach między Bydlinem a Załężem, starły się ze sobą oddziały Austro-Węgier i Rosji. Polegli legioniści spoczęli na cmentarzu w Bydlinie. Miejsce bitwy Józef Piłsudski nazwał patetycznie „krzywopłockimi legionowymi Termopilami”. W sobotnim starciu z Pogonią Miechów  piłkarze z Bydlina udowodnili, że hartem ducha zarówno spartanom, jak i legionistom  nie ustępują. 
 
MVP meczu: ???
Są takie spotkania, w których wybór najlepszego zawodnika jest zadaniem z gatunku karkołomnych, by nie powiedzieć wręcz niepotrzebnych. Może zatem najlepiej będzie wskazać tych graczy, którzy w jakiś sposób wyróżnili się w pojedynku Pogoni z Legionem. Z pewnością do takich zaliczał się kapitan gości. Osowski zdobył niezwykle ważnego gola na 1:0, a poza tym kilkukrotnie zagroził bramce gospodarzy. U „Gryfitów” w pierwszej połowie aktywny był zwłaszcza Szych, nieźle prezentował się Ciemiera, broniąc miechowian przed dotkliwszym rozmiarem porażki. Na plus trzeba także zaliczyć wejście rezerwowych z Bydlina – wywalczony rzut karny to w głównej mierze ich sprawka. 
 
Klasa A (Olkusz), 02.10.2021
Pogoń Miechów – Legion Bydlin 1:2 (0:0)
Mazur 89’ – Osowski 48’, Maroń 87’ (karny)

Sędziowali: Kamil Januszek jako arbiter główny oraz asystenci: Adrian Kozieł i Paweł Opala. Wszyscy z Kolegium Sędziów Olkusz.
Żółte kartki: Olesiński, Szych (Pogoń) – Piotrowski, Maroń (Legion)
Pogoń: Ciemiera – Olesiński, Wieczorek (52’ Farcik), Janus, Oladoja, Dudek, Mazur, Rędziak (68’ Żarnowiecki), Szych, Byrski (kapitan; 68’ Walczak)
Legion: Półkoszek – Piotrowski (68’ Zalewski), Chmura, Barczyk, Demarczyk, Rotuski (83’ Królikowski), Maroń, Kocjan, Jędyk, Banyś (77’ Kuśmierski), Osowski (kapitan) 
 

 

 

Źródło: Krzysztof Oczkowicz

Dodano: 2021-10-08 10:33:09


Zobacz też: Keeza Klasa A (Olkusz)

Pogoń Miechów  Legion Bydlin 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin
:
Cracovia Kraków
23.10.2021
 
Pogoń Szczecin
:
Jagiellonia Białystok
23.10.2021
 
Wisła Kraków
:
Śląsk Wrocław
23.10.2021
 
Lechia Gdańsk
:
Górnik Zabrze
23.10.2021
 
Lech Poznań
:
Wisła Płock
23.10.2021
 
Piast Gliwice
:
Legia Warszawa
23.10.2021
 
Raków Częstochowa
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.10.2021
 
Warta Poznań
:
Stal Mielec
23.10.2021
 
Radomiak Radom
:
Górnik Łęczna
23.10.2021
 

Fortuna I Liga

Resovia Rzeszów
:
Miedź Legnica
19.10.2021
18:00
Odra Opole
:
Skra Częstochowa
20.10.2021
20:30
Górnik Polkowice
:
Puszcza Niepołomice
20.10.2021
18:00
Stomil Olsztyn
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
21.10.2021
18:00
Widzew Łódź
:
ŁKS Łódź
23.10.2021
19:10
Chrobry Głogów
:
Miedź Legnica
23.10.2021
 
Arka Gdynia
:
Resovia Rzeszów
23.10.2021
 
Odra Opole
:
GKS Jastrzębie
23.10.2021
 
GKS Katowice
:
Puszcza Niepołomice
23.10.2021
 
Zagłębie Sosnowiec
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
23.10.2021
 
Stomil Olsztyn
:
Sandecja Nowy Sącz
23.10.2021
 
Górnik Polkowice
:
Korona Kielce
23.10.2021
 
GKS Tychy
:
Skra Częstochowa
23.10.2021
 

eWinner II Liga

Pogoń Grodzisk Mazowiecki
:
Lech II Poznań
20.10.2021
15:30
Wigry Suwałki
:
GKS Bełchatów
23.10.2021
14:00
Wisła Puławy
:
Śląsk II Wrocław
23.10.2021
15:00
Stal Rzeszów
:
Pogoń Siedlce
23.10.2021
19:00
Chojniczanka Chojnice
:
Garbarnia Kraków
23.10.2021
 
Sokół Ostróda
:
Motor Lublin
23.10.2021
 
Olimpia Elbląg
:
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
23.10.2021
 
KKS 1925 Kalisz
:
Lech II Poznań
23.10.2021
 
Znicz Pruszków
:
Ruch Chorzów
23.10.2021
 
Radunia Stężyca
:
Hutnik Kraków
23.10.2021
 

III liga, gr. 4

Wisłoka Dębica
:
Cracovia II Kraków
23.10.2021
15:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
ŁKS Łagów
23.10.2021
14:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Chełmianka Chełm
23.10.2021
14:00
Czarni Połaniec
:
Wisła Sandomierz
23.10.2021
14:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Stal Stalowa Wola
23.10.2021
14:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Avia Świdnik
23.10.2021
14:00
Unia Tarnów
:
Korona Rzeszów
23.10.2021
14:00

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice)

MKS Trzebinia
:
LKS Jawiszowice
23.10.2021
11:00
Beskid Andrychów
:
Wiślanka Grabie
23.10.2021
15:00
KS Chełmek
:
Pcimianka Pcim
23.10.2021
15:00
Tempo Białka
:
TS Węgrzce
23.10.2021
15:00
Clepardia Kraków
:
Orzeł Ryczów
23.10.2021
17:00
Unia Oświęcim
:
Dalin Myślenice
23.10.2021
 
Sokół Kocmyrzów
:
Jutrzenka Giebułtów
23.10.2021
 
Garbarnia II Kraków
:
Wiślanie Jaśkowice
23.10.2021
 
Słomniczanka Słomniki
:
Wieczysta Kraków
23.10.2021
 

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Skalnik Kamionka Wielka
:
Poprad Muszyna
23.10.2021
14:00
Sokół Słopnice
:
Okocimski Brzesko
23.10.2021
14:00
Tarnovia Tarnów
:
Wierchy Rabka Zdrój
23.10.2021
14:30
Watra Białka Tatrzańska
:
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
23.10.2021
14:30

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków I)

Promień Przeginia
:
Spójnia Osiek
23.10.2021
15:00
Przemsza Klucze
:
Jastrzębiec Książ Wielki
23.10.2021
 
Zieleńczanka Zielonki
:
Piliczanka Pilica
23.10.2021
 
Przemsza Klucze
:
Jastrzębiec Książ Wielki
23.10.2021
 
KS PKM Olkusz
:
Przebój Wolbrom
23.10.2021
 
LOT Balice
:
Błękitni Modlnica
23.10.2021
 
Bolesław Bukowno
:
Orzeł Bębło
23.10.2021
 
Proszowianka Proszowice
:
LKS Niedźwiedź
23.10.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
:
Kaszowianka Kaszów
23.10.2021
15:00
Bronowianka Kraków
:
Radziszowianka Radziszów
23.10.2021
 
Hutnik II Kraków
:
Pogoń Skotniki
23.10.2021
 
Orlęta Rudawa
:
Prądniczanka Kraków
23.10.2021
 
Świt Krzeszowice
:
Prokocim Kraków
23.10.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Raba Dobczyce
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
23.10.2021
15:00
Puszcza II
:
Gdovia Gdów
23.10.2021
 
Orzeł Myślenice
:
Wiarusy Igołomia
23.10.2021
 
Wróblowianka Wróblowice
:
Górnik Wieliczka
23.10.2021
 
Złomex Branice
:
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
23.10.2021
 
LKS Śledziejowice
:
Tempo Rzeszotary
23.10.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Nadwiślanin Gromiec
:
Hejnał Kęty
23.10.2021
15:00
LKS Gorzów
:
Fablok Chrzanów
23.10.2021
15:00
Victoria Jaworzno
:
Sokół Przytkowice
23.10.2021
15:00
LKS Żarki
:
Skawa Wadowice
23.10.2021
15:00
Niwa Nowa Wieś
:
Zgoda Byczyna
23.10.2021
15:00
Strażak Rajsko
:
MKS Libiąż
23.10.2021
 
Babia Góra Sucha Beskidzka
:
Brzezina Osiek
23.10.2021
 
Górnik Brzeszcze
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
23.10.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Szreniawa Nowy Wiśnicz
:
Orzeł Dębno
23.10.2021
15:00
Sokół Borzęcin Górny
:
Victoria Słomka
23.10.2021
 
Błyskawica Proszówki
:
Rylovia Rylowa
23.10.2021
 
Strażak Mokrzyska
:
Korona N.
23.10.2021
 
Raba Książnice
:
Naprzód Sobolów
23.10.2021
 
Ceramika Muchówka
:
Jadowniczanka Jadowniki
23.10.2021
 
GKS Drwinia
:
Poręba Spytkowska
23.10.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Zorza Zaczarnie
:
Tuchovia Tuchów
23.10.2021
14:30
Polan Żabno
:
LUKS Zalipie
23.10.2021
15:00
LKS Nowa Jastrząbka
:
LKS Rzuchowa
23.10.2021
17:00
Pogórze
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
23.10.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

LKS Kobylanka
:
Łosoś Łososina Dolna
23.10.2021
15:00
Dunajec Nowy Sącz
:
KS Biecz
23.10.2021
15:00
LKS Uście Gorlickie
:
LKS Łużna
23.10.2021
15:00
Sokół Stary Sącz
:
Helena Nowy Sącz
23.10.2021
15:00
Gród Podegrodzie
:
Barciczanka Barcice
23.10.2021
15:30

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Zawrat Bukowina Tatrzańska
:
Wierchy Pasierbiec
23.10.2021
15:00
Orkan Szczyrzyc
:
Granit Czarna Góra
23.10.2021
15:00
Zalesianka
:
Czarni Czarny Dunajec
23.10.2021
15:00
Płomień Limanowa
:
AKS Ujanowice
23.10.2021
15:00
Turbacz Mszana Dolna
:
Krokus
23.10.2021
15:00
Wiatr Ludźmierz
:
Huragan Waksmund
23.10.2021
15:00

Keeza Klasa A (Kraków I)

Galicja Raciborowice
:
Ekler Baranówka
23.10.2021
 
Michałowianka Michałowice
:
Partyzant Dojazdów
23.10.2021
 
Orzeł Iwanowice
:
Bibiczanka Bibice
23.10.2021
 
Słomniczanka II Słomniki
:
Czarni 03 Grzegorzowice
23.10.2021
 
MKS Skała 2004
:
Szreniawa Koszyce
23.10.2021
 
Maszycanka Maszyce
:
Płomień Kościelec
23.10.2021
 

Keeza Klasa A (Kraków II)

JKS Zelków
:
Cedronka Wola Radziszowska
23.10.2021
 
Potok Więckowice
:
Iskra Czułów
23.10.2021
 
Liszczanka Liszki
:
Wisła Jeziorzany
23.10.2021
 
Piast Wołowice
:
Strażak Rączna
23.10.2021
 
Tęcza Piekary
:
Sankowia Sanka
23.10.2021
 
Sportowiec Modlniczka
:
Dragon Szczyglice
23.10.2021
 
Start Kamień
:
Tramwaj Kraków
23.10.2021
 

Keeza Klasa A (Kraków III)

Dąbski Kraków
:
Wieczysta II
23.10.2021
15:30
Nadwiślan Kraków
:
Krakus Swoszowice
23.10.2021
 
Podgórze Kraków
:
Gajowianka Gaj
23.10.2021
 
Prądniczanka II Kraków
:
Bieżanowianka Kraków
23.10.2021
 
Zwierzyniecki Kraków
:
Iskra Krzęcin
23.10.2021
 
Strzelcy Kraków
:
Wanda Nowa Huta
23.10.2021
 
Bratniak Kraków
:
Kabel Kraków
23.10.2021
 

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Iskra Zakrzów
:
Batory Wola Batorska
23.10.2021
15:00
Błękitni Bodzanów
:
Sokół Chorągwica
23.10.2021
15:00
Start Brzezie
:
Czarni Staniątki
23.10.2021
16:00
Czarnochowice
:
Strażak Kokotów
23.10.2021
 
Zieloni Niegowić
:
Wolni Kłaj
23.10.2021
 
Gwiazda Brzegi
:
Piast Łapanów
23.10.2021
 

Keeza Klasa A (Myślenice)

Gościbia Sułkowice
:
Staw Polanka
23.10.2021
14:00
Pasternik Ochojno
:
Sokół Borzęta
23.10.2021
15:00
Zielonka Wrząsowice
:
LKS Rudnik
23.10.2021
15:00

Keeza Klasa A (Olkusz)

Piliczanka II Pilica
:
Legion Bydlin
23.10.2021
15:00
Laskowianka Laski
:
Prądnik Sułoszowa
23.10.2021
15:00
Olimpia Łobzów
:
Trzy Korony Żarnowiec
23.10.2021
15:00
Strumyk Zarzecze
:
Przebój II Wolbrom
23.10.2021
 
Wielmożanka Wielmoża
:
Strażak Przybysławice
23.10.2021
 
Pilica Wierbka
:
Unia Jaroszowiec
23.10.2021
 
Spartak Charsznica
:
Centuria Chechło
23.10.2021
 

Keeza Klasa A (Chrzanów)

Victoria Zalas
:
MKS Alwernia
23.10.2021
 
Tęcza Tenczynek
:
Unia Kwaczała
23.10.2021
 
Polonia Luszowice
:
Ciężkowianka Jaworzno
23.10.2021
 
Wisła Jankowice
:
Zagórzanka Zagórze
23.10.2021
 
Wolanka Wola Filipowska
:
Błyskawica Myślachowice
23.10.2021
 
Górnik Siercza
:
SPRiN Regulice
23.10.2021
 
Wisełka Rozkochów
:
Promyk Bolęcin
23.10.2021
 

Keeza Klasa B (Kraków I)

Milenium Radziemice
:
LKS Niedźwiedź II
23.10.2021
 
Victoria Smroków
:
Zawisza Sulechów
23.10.2021
 
LKS Polanowice
:
Olimpia Czaple Wielkie
23.10.2021
 
Polonia Wilczkowice
:
Agricola Klimontów
23.10.2021
 
Strażak Goszcza
:
Sparta Skrzeszowice
23.10.2021
 
Cobra Wężerów
:
Kosynierzy Łuczyce
23.10.2021
 

Keeza Klasa B (Kraków II)

Novi Narama
:
Wisła Rząska
23.10.2021
 
Topór Aleksandrowice
:
Iskra Radwanowice
23.10.2021
 
Niegoszowianka
:
Orlęta II Rudawa
23.10.2021
 
Orzeł II Bębło
:
Kmita II Zabierzów
23.10.2021
 
Górzanka Nawojowa Góra
:
Płomień Jerzmanowice
23.10.2021
 

Keeza Klasa B (Kraków III)

Albertus Kraków
:
Dragoons Kraków
23.10.2021
11:30
Bieżanowianka II Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
23.10.2021
15:30
Wawel Kraków
:
Victoria Kraków
23.10.2021
11:00

Keeza Klasa B (Kraków IV)

Sokół Rybna
:
Rzozovia Rzozów
23.10.2021
15:30
Sparta Przeginia Duchowna
:
Nadwiślan Rusocice
23.10.2021
 
Błękitni Czułówek
:
Gwiazda Ściejowice
23.10.2021
 
Tyniec Kraków
:
Płomień Kostrze
23.10.2021
 
Wisła Czernichów
:
Borkowianka Borek Sz.
23.10.2021
 
Lotnik II Kryspinów
:
Radziszowianka II
23.10.2021
 
Trzebol Wielkie Drogi
:
Kaszowianka II Kaszów
23.10.2021
 

Keeza Klasa B (Wieliczka)

Rożnowa
:
Wieliczanka Wieliczka
23.10.2021
15:00
UKS Sygneczów
:
Wilga Instalbud Golkowice
23.10.2021
15:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Wiarusy II
23.10.2021
16:00
Contra Sułków
:
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
23.10.2021
 
Piłkarz Podłęże
:
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
23.10.2021
 
Górnik II Wieliczka
:
Naprzód Ochmanów
23.10.2021
 

Keeza Klasa B (Myślenice)

Jawor Jawornik
:
Radwan Skomielna Czarna
23.10.2021
15:00
Dukla Bysina
:
Górki II Myślenice
23.10.2021
15:00

Keeza Klasa B (Olkusz)

Czapla Czaple Male
:
Hetman Dłużec
23.10.2021
11:00
Błyskawica Kolbark
:
KS PKM II Olkusz
23.10.2021
15:00
Northstar Miechów
:
Spartak Wielkanoc
23.10.2021
 

Keeza Klasa C (Wieliczka)

Błyskawica Wyciąże
:
Contra II
23.10.2021
15:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Zagłębie Lubin
:
Górnik Zabrze
23.10.2021
 
Śląsk Wrocław
:
Jagiellonia
23.10.2021
 
Pogoń Szczecin
:
Gwarek Zabrze
23.10.2021
 
Cracovia Kraków
:
Raków Częstochowa
23.10.2021
 
Arka G.
:
Stal Rzeszów
23.10.2021
 
SMS Łódź
:
Wisła Kraków
23.10.2021
 
Lech Poznań
:
Legia Warszawa
23.10.2021
 
Warta
:
Polonia Warszawa
23.10.2021
 

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - jesień

Motor Lublin
:
Korona Kielce
23.10.2021
13:00
Wisła Puławy
:
Resovia Rzeszów
23.10.2021
 
TOP 54 Biała Podlaska
:
Cracovia Kraków
23.10.2021
 

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - jesień

BKS Lublin
:
Cracovia Kraków
20.10.2021
15:30
Wisła Kraków
:
Sandecja Nowy Sącz
20.10.2021
14:30
Stal Rz.
:
TOP 54 Biała Podlaska
23.10.2021
12:00
Cracovia Kraków
:
Górnik Ł.
23.10.2021
 
KKP Korona Kielce
:
Wisła Kraków
23.10.2021
 
BKS Lublin
:
Sandecja Nowy Sącz
23.10.2021
 

Małopolska Liga Juniorów

Puszcza Niepołomice
:
Orzeł Myślenice
20.10.2021
16:30
Beskid Andrychów
:
Grybovia Grybów
20.10.2021
15:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Podhale Nowy Targ
23.10.2021
10:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Orzeł Myślenice
23.10.2021
11:00
Hutnik Kraków
:
Pcimianka Pcim
23.10.2021
12:00
Garbarnia Kraków
:
Górnik Wieliczka
23.10.2021
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Beskid Andrychów
23.10.2021
 
MKS Trzebinia
:
Grybovia Grybów
23.10.2021
 
Profi Zielonki
:
Dunajec Nowy Sącz
23.10.2021
 
Unia Tarnów
:
Limanovia Limanowa
23.10.2021
 
Puszcza Niepołomice
:
Okocimski Brzesko
23.10.2021
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - jesień

Hutnik Kraków
:
Tarnovia Tarnów
23.10.2021
14:30
Dunajec Nowy Sącz
:
Sandecja Nowy Sącz
23.10.2021
 
Garbarnia Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.10.2021
 
Podhale Nowy Targ
:
Unia Tarnów
23.10.2021
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych - jesień

Okocimski Brzesko
:
Beskid Andrychów
23.10.2021
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Hutnik II Kraków
23.10.2021
14:00
Unia II Tarnów
:
Profi Zielonki
23.10.2021
 
Limanovia Limanowa
:
Cracovia II Kraków
23.10.2021
 

I Małopolska Liga Trampkarzy - jesień

Tarnovia Tarnów
:
Wisła II Kraków
23.10.2021
10:00
Unia Tarnów
:
Podhale Nowy Targ
23.10.2021
 
Garbarnia Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
23.10.2021
 
Hutnik Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
23.10.2021
 

II Małopolska Liga Trampkarzy - jesień

AS Progres Kraków
:
Górnik Tarnów
20.10.2021
16:00
Respect Szalowa
:
Unia II Tarnów
23.10.2021
10:00
Limanovia
:
Kalwarianka
23.10.2021
 
AS Progres Kraków
:
Okocimski Brzesko
23.10.2021
 

I Małopolska Liga Młodzików

Sandecja
5:2
Tarnovia Tarnów
19.10.2021
15:00
Dunajec Nowy Sącz
:
AS Progres Kraków
23.10.2021
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Limanovia Limanowa
23.10.2021
 
Cracovia Kraków
:
Podhale Nowy Targ
23.10.2021
 
Hutnik
:
Sandecja
23.10.2021
 

II Małopolska Liga Młodzików

TS Wisła I Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
19.10.2021
14:15
Pogoń S.
:
Unia Tarnów
21.10.2021
16:00
Unia Tarnów
:
TS Wisła I Kraków
23.10.2021
 
Unia Oświęcim
:
Pogoń S.
23.10.2021
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
AP 21 Chrzanów
23.10.2021
 
Cracovia Kraków
:
Akademia Goal Nawojowa
23.10.2021
 

II Liga Kobiet, gr. południowa

Unia Lublin
:
Ziemia Lubińska Czerniec
23.10.2021
15:00
Pogoń Zduńska Wola
:
Śląsk II Wrocław
23.10.2021
15:00

Keeza III Liga Kobiet, gr. IV

DAP Dębica
:
Tarnovia II
23.10.2021
 
Naprzód Sobolów
:
Starówka Nowy Sącz
23.10.2021
 
MOSiR Lubartów
:
Resovia II Rzeszów
23.10.2021
 
Izolator Boguchwała
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
23.10.2021
 
FSA Kraków
:
Iskra Brzezinka
23.10.2021
 
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Puszcza Niepołomice
23.10.2021
 

I Liga Oldbojów (Kraków)

Hutnik Kraków
4:3
Dąbski
19.10.2021
21:00

I liga futsalu, gr. południowa

Sośnica Gliwice
:
GKS Futsal Tychy
23.10.2021
 
Futsal Nowiny
:
Heiro Rzeszów
23.10.2021
18:00
PA Nova Gliwice
:
AZS UMCS Lublin
23.10.2021
 
AZS UEK Kraków
:
Gwiazda Ruda Śląska
23.10.2021