Bitwa o Siepraw (foto/video)

Bitwa o Siepraw - takim mianem określaono niedzielne derby Gminy Siepraw pomiędzy Karpatami Siepraw i Jordanem Sum Zakliczyn. Stawką tego pojedynku był nie tylko prestiż ale i awans na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Sieprawianie, jako beniaminek tej klasy rozgrywkowej znakomicie spisują się w bieżącej kampanii ligowej i dzięki niedzielnej wygranej, włączyli się do grona zespołów ze ścisłej czołówki. Co ciekawe, sieprawianie gładko i wysoko rozprawili się z Jordanem i to rozpoczynając mecz w składzie pozbawionym co najmniej czterech czołowych graczy (Korzeniowski, Armatys, Sobótka i Zając).

Już od pierwszych minut widać było, że to miejscowi wykazują znacznie więcej determinacji w dążeniu do zdobycia gola. W przeciągu pierwszych 5 minut sam Komperda miał dwie okazje by otworzyć wynik spotkania. Najpierw pudłował główkując, a chwilę potem nie sięgnął piłki dorzucanej wzdłuż linii bramkowej przez Mieszczaka. Była wkrótce co prawda i odpowiedź Surówki ale to miejscowi zapracowali na pierwszego gola. W 13 minucie Jagła dopadł do bezpańskiej piłki i natychmiast wypuścił w bój Chlebdę, który w sytuacji sam na sam z Burkatem nie pomylił się. Chlebda zresztą rozgrywał świetne zawody w pierwszej odsłonie. Dryblował, groźnie strzelał i wygrywał pojedynki biegowe z defensorami Jordana. Goście, choć z rzadka odgryzali się - generalnie nie potrafili wrzucić wyższego biegu. Grali dość ospale, długo budując akcje mozolną wymianą podań wszerz boiska i okoliczności te nie zmieniały się w zasadzie do wyniku 5:0.
Miejscowi przed przerwą zdołali przekuć swoją przewagę na drugiego gola, który okazał się dla wyżej wszak notowanego Jordana zaczątkiem nadchodzącego pogromu. A sprowadził go na rywala rezerwowy Zając, który bezpośrednio po wejściu na murawę zdobył dwa gole i dobił przyjezdnych. Ale zanim do tego doszło, przed pauzą gola numer dwa zdobył trudny tego dnia do zatrzymania Chlebda. Akcję precyzyjnym wznowieniem od bramki zainicjował Wróblewski, pociągnął ją prostopadłym podaniem Chryczyk, a Chlebda po prostu zrobił co do niego należało.

Ale po zmianie stron objawił się drugi kat ekipy z Zakliczyna. Szykowany na ten pojedynek do roli dżokera Krzysztof Zając na tyle wczuł się w rolę, że zanim na dobre rozpoczęła się druga odsłona, miał już na swoim koncie dwa gole! Przy obu nieocenioną rolę odegrał Kubera, który przy tych golach asystował. W 47 minucie uruchomił Zająca górnym prostopadłym podaniem, a w 50 minucie odebrał piłkę przeciwnikowi i posłał do Zająca płaskie podanie otwierające drogę do bramki. Popularny w Sieprawiu "Kijek" sprytnie trącał piłkę obok wybiegającego z bramki Burkata i błyskawicznie zrobiło się 4:0. A Zając na tym nie poprzestał, bo w 65 minucie sprokurował jeszcze rzut karny, pewnie na gola zamienionego przez Jagłę.

I o dziwo dopiero od tego momentu, piłkarzom Jordana zaczęło się spieszyć. Rozpoczęła się walka o trafienie honorowe, co ciekawe zwieńczona sukcesem. W 87 minucie po precyzyjnej wrzutce Ciastonia z kornera, najwyższy na murawie grający trener gości Marcin Kwater głową ustalił wynik meczu.

Karpaty wskoczyły na fotel wicelidera krakowskiej KO3 i okazuje się, że zespół duetu trenerskiego Konrad Korzeniowski - Krzysztof Zając skutecznie póki co walczy o odzyskanie dawnego blasku Karpat, klubu rywalizującego na poziomie czwartej ligi. Do tego celu droga wciąż oczywiście bardzo daleka ale już dziś gołym okiem widać, że w Sieprawiu futbol zyskał nowe tchnienie.

FUTMAL MVP przyznajemy Krzysztofowi Zającowi. Oczywiście mnóstwo dobrej roboty na boisku wykonał w tym starciu Chlebda, był napastnikiem nie do zatrzymania, szybkim, dynamicznym, silnym fizycznie, zdobywającym bramki. Ale wejście smoka w wykonaniu Krzysztofa Zająca, który w parę minut pobytu na murawie zamknął walkę o zwycięstwo dwoma golami, a niedługo potem wywalczył karnego, który doprowadził do pogromu, przyćmiło poczynania pozostałych partnerów z drużyny.