Potok pnie się w górę tabeli (foto)

Chyba nikt nie spodziewał się tak emocjonującego spotkania jakie miało miejsce w niedzielny poranek w Woli Radziszowskiej. Faworyzowana Cedronka podejmowała na swoim boisku Potok, który ostatnio coraz śmielej poczyna sobie na boiskach A klasy. Od samego początku widać było dwa zupełnie odmienne style gry drużyn. Gospodarze nastawieni byli przede wszystkim na grę długą piłką na szybkiego Ofoma, z którym bardzo dobrze tego dnia radzili sobie stoperzy Potoku. Natomiast zawodnicy Gawęckiego starali się krótkimi podaniami konstruować akcje i dużo dośrodkowywać przez co kilka razy defensywa Cedronki była w nie lada tarapatach. Mecz toczył się w dość szybkim tempie. Kibice na pierwsze trafienie czekali do 28 minuty. Wtedy to Krzysiak dośrodkował z rzutu rożnego, a Gawęcki mocnym strzałem “z pierwszej” posłał piłkę do siatki. Gospodarze próbowali odrobić straty ale ich ataki były nieskuteczne. Tuż przed przerwą sędzia wskazał na “wapno”. Na murawę w polu karnym upadł Gawęcki trafiony w nogi przez defensora Cedronki. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł K. Trólka i pewnym strzałem pokonał Kanię. Mało kto spodziewał się, że Potok po 45 minutach będzie prowadził 0:2.

Druga połowa spotkania to zupełnie inny obraz gry. Zwłaszcza pierwsze 20 minut. Podopieczni Kubika zmienili ustawienie i zaczęli grać śmielej. Na rezultat zmian nie trzeba było długo czekać. W 54 minucie Kohut, który zastąpił kontuzjowanego Buckiego pięknym strzałem pokonał Ostrowskiego. Potoczanie ewidentnie zagubieni popełniali dużo błędów - niestety te najbardziej rażące w obronie. Perfekcyjnie wykorzystał je Starowicz, który dwa razy zdążył pokonać bramkarza Potoku w przeciągu trzech minut gry. Gawęcki musiał poczynić roszady w składzie. Na boisku pojawili się Drożdż oraz Majewski. Gra gości diametralnie zmieniła się co przyniosło kolejne dwa trafienia super strzelca z Więckowic, który tego dnia skompletował hat-tricka. Jednak nie był to koniec emocji. Zaraz po tym jak Potok objął prowadzenie 3:4, czerwony kartonik zobaczył bramkarz Potoku. Między słupkami stanął Gawęcki. Gospodarze rzucili się do ataku. Kilka razy próbowali zaskoczyć bramkarza-napastnika. W jednej z sytuacji po dobitce Gawęcki wybił piłkę, ta trafiła prosto pod nogi zawodnika Cedronki lecz na szczęście dla Potoczan Skotnicki stojąc na linii bramkowej wybił potężny strzał. Mecz zakończył się wynikiem 3:4. Obie drużyny pokazały charakter i nie brakowało emocji, ale tego dnia lepszy okazał się beniaminek z Więckowic.