Jak nie idzie, to nie idzie. Start na dnie tabeli (foto)

Nie wiedzie się drużynie Startu Kamień w rozgrywkach krakowskiej A-klasy, w sobotnie popołudnie doznali oni kolejnej, już dziewiątej porażki w tej rundzie, co wobec remisu Sankowii poskutkowało spadkiem na ostatnie miejsce w tabeli. Mecz nie był porywającym widowiskiem, a składne i ładne akcje można policzyć na palcach jednej ręki. Sam początek był chaotyczny i z obu stron dominowały nerwowość i niecelne podania. Pierwsi przebudzili się goście, w 8 minucie po akcji lewą stroną Stawowski sprawdził czujność i refleks Śliwy. Dwie minuty później ten sam zawodnik zaskakująco uderzył z wolnego po krótkim rogu, ale i tym razem golkiper Startu nie dał się zaskoczyć. Na pierwszą w miarę składną akcję gospodarzy przyszło czekać do 22 minuty kiedy Tomasz Panek uruchomił na prawej flance Czecha, jednak jego podania wzdłuż bramki nikt nie wykończył strzałem. Kolejną akcję bramkową miejscowych wykreował znakomitym podaniem Celej, ale strzał Czecha nieznacznie minął okienko bramki Cnoty. Po upływie dwóch minut, Tomasz Panek podaniem uruchomił Bulandę, którego podanie minęło już bramkarza, a piłka przetoczyła się po linii bramkowej i wyszła za linię. Do przerwy było 0-0, gra nudna i bezbarwna, dwa strzały na bramkę Startu i ani jednego celnego na bramkę Strażaka, to mówi wszystko.

Nieco ciekawsza była druga odsłona, tuż po jej rozpoczęciu piękną akcją popisał się Kula, który minął dwóch rywali i strzelił zza szesnastki, ale Śliwa po raz kolejny był na posterunku i w ładnym stylu sparował piłkę na róg. Na odpowiedź miejscowych musieliśmy czekać do 60 minuty, kiedy Wołek uruchomił na prawej stronie Czecha, który zmarnował okazję źle lobując wychodzącego z bramki Cnotę. Sporo ożywienia wniósł w grę Startu wprowadzony Paweł Panek, najpierw w 66 minucie strzelił po akcji lewą stroną i bramkarz Strażaka z trudem piłkę odbił, następnie w 74 minucie znalazł się w znakomitej sytuacji praktycznie oko w oko z golkiperem z Rącznej, ale pojedynek ten przegrał, to była najlepsza okazja na zdobycie gola dla miejscowych. W 80 minucie kardynalny błąd przytrafił się Bidasowi, jednak bez konsekwencji bramkowej bo strzał Jana Steczki nogami wybronił Śliwa. Gdy wydawało się, że żadna z drużyn nie zdoła już zdobyć gola i mecz zakończy się sprawiedliwym remisem, w 82 minucie z pozornie niegroźnej akcji goście niespodziewanie zdobyli gola. Po długim wyrzucie piłki z autu, w powietrzu powalczył Jan Klimek a do odbitej  bezpańskiej piłki najszybciej dopadł Grzesiak i płaskim strzałem z trzynastu metrów nie dał tym razem żadnych szans Śliwie. Start rzucił się jeszcze w końcówce do odrabiania strat i w doliczonym już czasie gry mógł wyrównać, ale Stolarczyk w dogodnej sytuacji trafił w boczną siatkę, a z kolei strzał głową Grzegorza Panka po rzucie rożnym, poszybował nad poprzeczką. Jak już nadmieniłem poziom meczu był delikatnie mówiąc kiepski, owszem walki nie brakowało, natomiast składnych i płynnych akcji było jak na lekarstwo, Start nie zasłużył na porażkę ale jak to się mówi...jak nie idzie to nie idzie...i łutu szczęścia też brakuje, bo akurat tego meczu miejscowi nie powinni przegrać ..a jednak.

Najmocniejszymi punktami ekipy z Kamienia byli próbujący ciekawie rozgrywać piłki w środku pola Tomasz Panek i Celej, także pewnym punktem był Śliwa, w drugiej odsłonie dobrze z rozbijaniem akcji Strażaka radził sobie Kozioł i w jego zejściu z boiska upatrywałbym przyczynę utraty bramki, gdyż nastąpiło to natychmiast w kolejnej akcji po opuszczeniu przez niego boiska. Wśród gości najlepsze partie rozegrali Stawowski, Jan Steczko i Kula i do tego ostatniego wędruje tytuł FUTMAL MVP, za przegląd pola, próbę ciekawego rozgrywania piłki, a także za kapitalną opisaną akcję z 46 minuty. Brawa należą się też sędziom, którzy praktycznie bezbłędnie prowadzili zawody co wcale nie jest niestety regułą w A klasie.

Klasa A (Kraków II), 06.11.2021
Start Kamień - Strażak Rączna  0-1 (0-0)
Grzesiak 82

Sędziowali: Piotr Koźmiński oraz Julian Tokarski i Tomasz Bednarczyk
Żółte kartki: Pytka, Bulanda - Matyszczak
Start:  Śliwa - Stolarczyk, Grzegorz Panek, Bulanda, Gorliński (46 Wołek), Bidas,  Kozioł (81 Paszkowski), Tomasz Panek (68 Kuglin), Celej, Pytka, Czech (61 Paweł Panek)
Strażak: Cnota - Madej, Bartłomiej Klimek, Frytskyi, Grzesiak, Twaróg (34 Jan Klimek), Kula, Stawowski (80 Kaczmarczyk), Jan Steczko, Jachymczyk (25 Łubik, 75 Michał Steczko), Matyszczak

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2021-11-08 10:01:56